SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Lord Kapucyn 26 paź 2013, 10:37
Na pewno się odbija, ale my tu mówimy o odpowiedzialności zawodowej. Chirurg jak popełni ewidentny błąd w sztuce, to w najlepszym razie dostaje zawiasy i grzywnę. A psychiatra?

Nie ma go w ogóle jak skazać za błąd w sztuce lekarskiej skoro w psychiatrii nie ma żadnych badań diagnostycznych(poza eeg, tk/mr- ale to bardziej działka neurologii, i testami spychologicznymi układanymi przez werbalnych onanistów), nie można oznaczyć poziomu 5-HT, NE,DA, na większości leków jest ostrzeżenie, że lek w początkowym okresie może poprzez tzw. przewagę napędu nad hamowaniem nasilać myśli suicydalne i zwiększać ryzyko zachowań samobójczych o czym pacjent został poinformowany- to daje pole manewru do pracy w białych rękawiczkach.

Potem przy ewentualnym procesie biegli to sobie mogą co najwyżej z kryształowej kuli powróżyć. Osobiście nie słyszałem, żeby w Polsce jakikolwiek psychiatra był skazany za coś innego niż korupcja albo molestowanie seksualne. To tylko we Francji jakiegoś psychiatrę skazali za "nieumyslne spowodowanie śmierci" bo uznał, że pacjent jest niegroźny dla otoczenia i go wypuścił ze szpitala, a ten kogoś zamordował- wyrok oczywiście oburzył całe środowisko lekarskie.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Siding Spring 26 paź 2013, 10:39
Otoż to :brawo:

przez miko84 26 paź 2013, 10:40
Coś Ty, chyba tv się naoglądałeś, gdzie chirurg odpowiada za popełnione błędy? Chyba nie w Polsce? Głośna sprawa doktora Mirosława G. który zaszył gazik w ciele pacjenta i ten zmarł: " 7 maja 2008 nieprawomocnym postanowieniem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Warszawie, na podstawie drugiej opinii prof. Hetzera, umorzono śledztwo przeciwko doktorowi Garlickiemu w sprawie zabójstwa pacjenta oraz narażenia na utratę życia lub zdrowia innego pacjenta". Tu gdzie dowody były ewidentne?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Lord Kapucyn 26 paź 2013, 10:42
Bo ogólnie wiadomo, że lekarze to najbardziej kumotersko-nepotyczno-kolesiowska grupa zawodowa. Swojego nie tkną, chyba, że już mają poważny zatarg osobisty.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 26 paź 2013, 10:42
Bo prawda jest taka, że jak to niektórzy lekarze w Stanach dobierają leki na podstawie badania SPECT a nie jak u nas czy innych krajach europejskich na podstawie tylko i wyłacznie wywiadu z pacjetnetm na zasadzie chybił trafił. Tak to sobie mozna całe życie testowac i wiecznie czuc się chorym. A lekarze w razie jakis samobójstw umywają ręce bo tak było w ulotce napisane.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez rinakata 26 paź 2013, 23:22
Czy choroby tarczycy mają na prawdę taki duży wpływ na stany lękowe???mam ponoc małą niedoczynność. Stany lękowe i depresja pojawiły się 4 lata temu pierwszy raz. Ciekawe czy to moze byc od tego. 2 miesiace jestem na seralinie od jakiegos czasnu na 75 mg i dzisiaj jakos dziwnie jesr znow mysle ze zrobie cos glupie zaczne peplac bez sensu, uderze kogoś, zrobie głupią mine... a nigdy tego nie robilam.. byla redukcja etatow w pracy i juz nie pracuje moze to przez to ze mam duzo czasu na myslenie ??
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez miko84 27 paź 2013, 07:53
Mała niedoczynność nie powinna powodować stanów lękowych, już bardziej depresję.
miko84

przez ladywind 27 paź 2013, 11:33
rinakata, niedoczynnośc tarczycy może mieć wpływ, że leki psychotoropowe nie działają jak powinny.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Lord Kapucyn 27 paź 2013, 11:36
Kiedyś widziałem badanie, w którym stwierdzono, że u sporej liczby osób cierpiących na depresję atypową główną przyczyną jest właśnie niedoczynność tarczycy.

Moderator/ R2 - D2

przez ladywind 27 paź 2013, 12:31
Ja mam małą niedoczynność tarczycy, co może być powodem nawracających stanów depresyjnych, ale napewno nie jednym, bo przyczyn jak u każdego jest więcej.

przez rinakata 27 paź 2013, 13:47
Ja się pomyliłam, u mnie jest podejrzenie nadczynnosci tarczycy. Bylam u endokrynologa dala mi skierowanie na tsh ft3 testosteron i dehaes. wyniesie mnie to okolo 150 zł ale zrobię to bo chce sprawdzić czy moje stany lękowe mogą wynikać właśnie z problemów z hormonami... kiedyś brałam cital i mi pomógł. Teraz biorę sertaline, wczesniej miesiac escitalopram który wcale mi nie pomógł w dawce 5 mg. Sertaline biore jakoś od 23 sierpnia ? od 1 wrzesnia dawkę 75 mg. jakoś ze trzy opakowania pochłonęłam jak na razie. Nie powiem że jest źle. Bo miałam pracę, ale juz nie mam, wychodze ze znajomymi normalnie, tylko jest od jakiegoś czasu jakby nawrót. Zanim coś zrobię, wyjdę to robię to strasznie monotonnie, uciska mnie w głowie, płakać mi się chce ciągle. Wczesniej jak brałam 50 mg było ok i wróciło. I tutuaj jakby podobnie zaczęłam brac 75, jakiś czas w porządku i znów jakby coś wracało..... ja juz powoli mam tego dość. Nie chce ciągle leżec w lózku i zastanawiać sie czy jak gdzieś pojadę to mi sie cos stanie to mnie wykonczy.

-- 27 paź 2013, 14:00 --

lekarka wykryła mi przez usg guzka 5mm na 5mm powiedziała ze to do obserwacji dała mi skierowania własnie i powiedziała że za dwa miesiące mam przyjśc, jakoś w grudniu moze wiec mysle że zadzwonie do niej jutro i zapytam czy moge byc wczesniej z wynikami ...czuje juz od paru lat ucisk w gardle i nie wiem juz od czego to :/ czy nerwica czy tarczyca :/
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez MalaMi1001 27 paź 2013, 21:18
rinakata napisał(a):lekarka wykryła mi przez usg guzka 5mm na 5mm powiedziała ze to do obserwacji dała mi skierowania własnie i powiedziała że za dwa miesiące mam przyjśc, jakoś w grudniu moze wiec mysle że zadzwonie do niej jutro i zapytam czy moge byc wczesniej z wynikami ...czuje juz od paru lat ucisk w gardle i nie wiem juz od czego to :/ czy nerwica czy tarczyca :/

Moja siostra też miała guzka w tarczycy i musiała mieć wyciętą całą tarczycę. Lepiej żebyś się skonsultowała jeszcze z innym lekarzem, bo może się okazać, że Twoje problemy zdrowotne to wina tarczycy i niepotrzebnie szprycujesz się psychotropami. Nie wiem czy mając guzka tarczycy można zażywać hormony, ale może biorąc hormony uregulowałoby to Twoje samopoczucie. Więc radzę zasięgnąć opinii jeszcze jednego specjalisty, bo to co dla jednego jest do obserwacji dla innego jest do wycięcia. A tarczyca wbrew pozorom ma ogromne znaczenie w naszym organizmie.

przez spiderman 28 paź 2013, 16:04
Krótki meldunek: po 6 dawkach 25mg i dwóch po 50mg nadal brak czegokolwiek, co można by nazwać widocznym skutkiem ubocznym. Czy ja jestem jakiś dziwny? :P

przez MalaMi1001 28 paź 2013, 21:47
spiderman napisał(a):Krótki meldunek: po 6 dawkach 25mg i dwóch po 50mg nadal brak czegokolwiek, co można by nazwać widocznym skutkiem ubocznym. Czy ja jestem jakiś dziwny? :P

Poczekaj poczekaj, jeszcze nie jest powiedziane, że nic nie poczujesz :P Aczkolwiek życzę Ci zero skutków ubocznych, bo niektóre potrafią być upierdliwe.... :roll:

Sortuj wg