SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Zoloft

przez adam_s 10 cze 2008, 20:15
Marzena dasz radę! Te skutki uboczne są tak nasilone zazwyczaj tylko przez pierwsze kilka dni, potem jest już tylko lepiej! Radzę Ci brać te tabletki wytrwale, a po pewnym czasie sama ocenisz czy Ci pomogły czy nie. Jak na razie się nie załamuj i mimo nudnosci bierz je. Sam pamiętam początki mojego leczenia farmakologicznego.. Ajć, nie chciałbym tego drugi raz powtarzać ;).
GG: 5988000

przez marzena19_75 12 cze 2008, 12:43
Dzieki Adasiu ale juz wywaliłam ten cudowny specyfik. Lekarz przywrócił mi lek ten co brałam wczesniej. Miałam troche przerwy w leczeniu farmakologicznym wiec tez nie jest super ale objawy tego leku da sie wytrzymac. Nigdy wiecej tego gówna zwanego Zoloftem:szukam:

A jak Ty sobie radzisz bez leków???

przez adam_s 12 cze 2008, 21:58
No i w porządku że zmienilaś lek na poprzedni. Tylko po co w takim razie była zamiana tamtego leku na Zoloft, mogli Ci od razu zapisać tamten poprzedni lek skoro lepiej na niego reagowałaś a nie kombinowac z pieprzonym Zoloftem.
Hmm a u mnie bez leków dziwnie. Nerwica się jakby nasila, mam więcej lęków i trochę gorsze samopoczucie. Pewnie objawy odstawienne Zoloftu. Trochę było to niepoważne że tak samowolnie odstawiłem tabletki, ale nie dość że nic mi nie pomagały to jeszcze te codzienne nudności.. Ochyda! W poniedziałek do psychiatry, pewnie opieprzy mnie za odstawienie lekarstw ale co tam, jakoś pociągne bez nich!
Pozdrawiam i życzę sukcesów w leczeniu! :)
GG: 5988000

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marzena19_75 13 cze 2008, 18:21
wiesz co nie wiem po co mi ktos mieszał i dał taki gówniany specyfik ale cóż lekarza słuchac trzeba :)

Co do leków , uważam że dobrze zrobiłes , bo ile mozna się męczyć, Ty i tak długo dawałes radę, ja skapitulowałam dużo wcześniej:).

W każdym razie nikomu nie polecam tego cudownego leku!!!!!!

Pozdrowionka

p.s. daj znac co postanowił lekarz.

Re: Asentra (----->Asertin)

przez kasia89 14 cze 2008, 17:00
MagdalenkaBMW-ja tez mam podobnie.. Asentra niby dziala, leki sie zmniejszaja, ale mam caly czas wrazenie, ze moje zycie nie potrwa dlugo, nie potrafie wyobrazic siebie jako matki, zony.. ogarnia mnie uczucie, ze nie jestem w stanie sobie z tym poradzic.. niby jest lepiej, wszyscy mnie chwala, ze sobie swietnie z tym radze, a jednak w srodku jest pustka... mam nadzieje, ze to minie.
u mnie oprocz asentry srodkiem ktory na mnie najlepiej dziala jest bliskosc innych..;] tyle razy bralam w nocy poduszke pod pache i szlam spac do mamy... (stare babsko jestem, a takie rzeczy robie :P ) czuje sie bezpeicznie i leki sie zmniejszaja..
no ale dobra, zdaje relacje z matury.. jetsem z siebie dumna, ze podeszlam do niej, wyniki nei beda rewelacyjne, ale wazne, ze sie zdecydowalam pisac ją w tym roku. co do dalszej szkoly to ide do koszalina zaocznie na policealne studium kosmetyczne, tak zdecydowalam po rozmowie z moja Pania prychaitra. mysle, ze to dobre wyjscie.. nie jestem w stanie mieszkac jeszcze sama w obcym miescie.. asentra jest dla mnie wybawieniem.. wczesniej jadac na zakupy bralam zomirren, teraz wchodze bez tego, robie zakupy, chodze sama po sklepie, jezdze samochodem, w ciagu pol roku zrobilam duzy krok, balam sie wszystkeigo, nie wyszlam sama na podworko, a teraz czasami wychodze do jakiego pubu ze znajomymi :D (oni piwo, a ja soczek). leczenie jeszcze jakis czas na pewno potrwa, bo caly czas jestem od kogos zalezna, ale lekarka powiedziala mi, ze ma nadzieje, ze jsli bede chciala pojsc na studia za dwa lata to pojde juz bez lekow.
pozdrawiam Was goraco! ciesze sie, ze jest takie miejsce, gdzie nie slychac ciaglego "bierz sie w garsc i nie udawaj"! :)
P.S. ale sie rozpisalam..xD

Re: SERTAGEN

przez archetyp 14 cze 2008, 21:23
Widzę że jeszcze nikt nie miał do czynienia albo nie macie czasu.

Napiszę jak mijają pierwsze dni, biorę już 3 dzień. Pierwszego dnia po wzięciu tabletki jakoś dziwnie mnie muliło, ale nie wiem czy to efekt leku czy sobie wkręciłem skutek uboczny z ulotki ;) Drugiego i 3 dnia zauważyłem że mam mniejszy apetyt i ziewam co chwile, ale też jakoś myśli mi się poprawiły, mniej tych sceptycznych do życia, nie wiem czy to tylko takie wrażenie czy prawda niebawem się przekonam i postaram się dać znać.

Re: mam pytanie...

przez kabaretka 16 cze 2008, 17:22
witam!
ja niestety nie jestem jeszcze doswiadczona, gdyz biore zoloft (sertraline) tylko 2 dni. jednak moj lekarz kazal mi go brac codziennie rano 1 tabl 100 mg jak tylko sie obudze wraz z pol litrem przegotowanej wody. nie mam na razie zadnych objawow ubocznych (moze dlatego ze przestawilam sie z lerivonu ktory pewnie jeszcze dziala).

a jak ty teraz sie czujesz? jakie miales objawy uboczne na poczatku?

jak tylko bede brala troche dluzej to napisze. pozdr

przez rayook 17 cze 2008, 08:22
teraz czuje sie znacznie lepiej, moge wreszcie normalnie funkcjonowac, skupic sie na tym co robie, a nie na tym co sie ze mna dzieje... jesli objawy sa to zwykle mijaja po ok tygodniu i potem jest juz tylko lepiej, ja jestem bardzo zadowolony z dzialania leku choc biore tylko 50mg dziennie, w tej chwili biore tak ok. godz.12.00 w poludnie i jest ok...

wczesniej czulem sie fatalnie, pierwsze 4-5 dni nie myslalem o niczym innym tylko by polozyc sie i zasnac , bo mialem z tym problemy ale po tygodniu zasnalem bez problemu nie wiedzac kiedy i od tej pory jakby ktos pstryknal palcem i wlaczyl u mnie umiejetnosc normalnego zasypiania i tak jest do teraz i z dnia na dzien coraz lepiej... wiadomo ze sa dni kiedy czuje sie odrobine gorzej ale kto tak nie ma? nieomal kazdy czlowiek na ziemi... kazda istota wiec nie widze w tym zadnych sensacji ...

pozdrawiam i trzymam kciuki za Ciebie... a bedzie lepiej na pewno tylko cierpliwosci...

zadawaj pytania bez skrepowania, na kazde z checia odpowiem ... :D

przez kabaretka 17 cze 2008, 10:53
a jak z apetytem u ciebie? spadl czy jest normalny?

ja zauwazylam ze mam dosc duzo energii na tym leku, po lerivonie poranki byly troche ciezkie.
fakt ze wieczorem troche ciezej zasnac, jakas taka strasznie rozbudzona wczoraj bylam.
dzieki wielkie za opisanie twojego samopoczucia. pomaga mi to : )

przez archetyp 17 cze 2008, 15:00
Witajcie :)

Leczę się sertagenem 50mg (to też sertralina) już 6 dzień (też biorę około 12).
Z początku dziwnie się czułem, ale trudno opisać, nic szczególnego uchwytnego nie działo sie, a z fizycznych dolegliwości to zaobserwowałem suchość w ustach i brak apetytu.
Dzisiaj apetyt trochę mi się poprawił, suchość pozostała, za to sypiam bardzo długo około 10h no ale może to efekt tego że późno chodzę spać (zazwyczaj około 2 w nocy).

Masz rację kabaretka fajnie jest podzielić się z kimś swoimi spostrzeżeniami :)

Chciałbym przestać analizowac przeszłość i tak jak ty rayook skupic sie na tym co robie, a nie na tym co sie ze mna dzieje, lub działo. Mam nadzieje że sertralina mi, nam w tym pomoże :)

pozdrawiam :)

przez kabaretka 17 cze 2008, 17:53
:D
ja tez mam taka nadzieje. ja sie czuje, bardzo pozytywnie nastawiona. martwi mnie tylko czy to dlatego ze lerivon wciaz na mnie dziala? - jak myslicie?

przez archetyp 17 cze 2008, 18:10
niekoniecznie, ale całkiem możliwe bo jak wiadomo antydepersanty mają opóźnione działanie.. tak czy siak, tak trzymaj, nastawienie ma duże znaczenie :)

można wiedzieć dlaczego zmieniłaś lek?

Re: Zotral

przez Amonre 18 cze 2008, 09:31
Lek ten odwiedza mój żołądek od dwóch tygodni- być może pomaga - z dnia na dzień następują małe ale kluczowe zmiany - w pracy zaczynam czuć sie lepiej - już nie boję się podejmowania poważnych decyzji, czyli zaczynam jakoś sobie radzić - ( pracę zawsze uwielbiałem - była czasami zródłem stresów - bo niepotrzebnie nieistotnym rzeczą nadawałem zbyt dużą wartość ), nie mam kompletnie ciepliwości - nie umiem też zaakceptowac tego ze jestem chory - pracuję na tym. Wraz z depresją pojawiała się agorafobia - w zasadzie znika. Spię kiepsko- aby móc zasnać chodzę na bardzo długie spacery- rozmawiam dość dużo z moją żoną. Najgorzej czuje się z rana - zaraz po przebudzeniu męczy mnie bijące serce - to też się zmniejsza - sukcesywnie- tylko ze ja znów nawet nie potrafię się z tego cieszyć. Śmiech - obecnie martwe pojęcie. Zainteresowanie płcią przeciwną - zerowe - ale mzoe się to zmieni. W środku dnia nie mogę wysiedzieć w pracy - zaczynam palić - to minus. Postaram się coś jescze napisać po trzech tygodniach zażywania sertalinki

przez kabaretka 18 cze 2008, 10:32
zmienilam lek, gdyz lekarz moj rzekl ze lerivon (pierwszy lek ktory bralam) to starej generacji lek, i wiele skutkow ubocznych. dal mi go tylko dlatego ze zle ze mna bylo,a jak wiadomo te starej generacji reaguja szybciej. i kazal pobrac ze 5 tyg a potem na lagodniejszy sie przerzucic.

eh.

ja caly czas sie czuje, bardzo dobrze, tylko tak dziwnie rozbudzona przed snem jestem.

Sortuj wg