SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez spiderman 21 paź 2013, 15:43
Witam. Zaczynam brać Zoloft, na razie po 25mg dziennie. Czego się spodziewać?

przez rinakata 21 paź 2013, 20:12
ja nie zapomnę snu w którym była zagłada świata, po planecie biegały jakieś dziwne psy, zmutowane jakieś.... straszne wrecz. Wszędzie rozpierducha. A żeby zabić takie psa trzeba było go schwytać i wybuchał w dłoniach, rozpadał się na części i dziwnie przy tym kwiczał... flaki mózg.... bleeeeeeh :D
spiderman, spodziewaj się dziwnego samopoczucia, początkowo powiększenia lęków, i wielkich źreeenic :D każdy inaczej ;)
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez spiderman 21 paź 2013, 22:14
Wielkich źrenic? Takich jak w Twoim avatarze? rany O_O A po jakim czasie najwcześniej coś się zacznie dziać? Na razie jestem po pierwszej dawce (25mg). Jeszcze w ogóle tego typu rzeczy nie brałem, więc jestem świeżak tutaj. Dziwnych snów tez nie chcę :/ To jak, pomożecie! ;P

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 21 paź 2013, 23:04
Nie będę Cię straszyć, bo tutaj nie o to chodzi. Ja np. po swojej pierwszej tabletce, co prawda innego leku, bo wenlafaksyny, wymiotowałam dalej niż widziałam i miałam drgawki. Druga tabletka już była ok i tak było do końca kuracji. Też miałam poszerzone źrenice, suchość w ustach i potworne nocne poty. Do końca leczenia została mi tylko suchość i poty. Suchość w ustach miałam też na innych lekach, a potliwości już nie, więc to naprawdę zagadka jak na Ciebie lek zadziała. Zacząłeś od małej dawki, więc nie powinno być jakichś spektakularnych skutków ubocznych, ale wszystko okaże się po paru dniach brania. W każdym razie nie stresuj się i nie wsłuchuj się w swoje ciało, a już na pewno nie doszukuj się u siebie skutków z ulotki.

przez rinakata 21 paź 2013, 23:20
Co do wymiotów.. U mnie to się pojawiło jakoś po tygodniu brania też... Wymiotowałam nawet do 4 razy dziennie. Po wszystkim co zjadłam. Nawet doszło do tego że juz wymiotowałam na siłę bo czułam jak mnie mdli.
Po miesiacu już jem normalnie, nawet sie objadam nocami, co już od srody chce skonczyć (czytaj,przejść na wieczną dietę ;p)
Ogólnie właśnie najlepiej bedzie jak nie bedziesz czytał tego co ludziom dolega gdy są na tych lekach, bo prawda jest taka że możesz mieć każdy objaw który przeczytasz, zacznie Ci sie dziać to, co działo sie innym na tych lekach. Ja robiłam od zawsze ten błąd.
A mogę wiedziec na co bierzesz te leki ?? spiderman, ????????????

przez spiderman 22 paź 2013, 00:30
Biorę na jakiś rodzaj nerwicy. A Wy? (MałaMi1001, rinakata)? Myślę, że macie rację, że można te objawy samemu sobie, jeśli nie stwarzać, to na pewno pogłębiać. Ale to już tak jest z tymi ulotkami... ja przeczytałem 3 razy próbując sobie wmówić, że to co tam jest napisane wśród objawów towarzyszących, wcale nie musi dotyczyć mnie, a przed zażyciem pierwszej dawki chodziłem wkoło niej chyba z godzinę, zanim się zdecydowałem i trzęsłem się z nerwów, co się zaraz zacznie ze mną dziać ;D

przez MalaMi1001 22 paź 2013, 09:55
Ja mam zdiagnozowaną dystymię, nerwice lękową i zaburzenia adaptacyjne.

Dziś wzięłam, oczywiście bez wiedzy lekarza 75mg zamiast 50mg. Muszę to wszystko jakoś przeżyć, a czuję, że zaczyna znów być źle.

przez rinakata 22 paź 2013, 12:11
Ja tez cos dzisiaj nie za dobrze sie czuje. Wrocilam z miasta i dopiero teraz wzielam moje 75 mg w pigułce szczęscia... cisnie mnie strasznie w gardle coś i ogólnie jakas rozbita jestem, zrezygnowalam nawet z terapii dzisiaj i przenioslam na inny dzien. Bo na sama mysl ze mam tam dzisiaj isc czuje mega wielki stres.......... i wlasnie to mi dolega. Nerwica lękowa z agarofobia, depresja
i dda

ale jest lepiej po lekach. Wrocilo jak bylam na dawce 50. Mam nadzieje ze znow nie bede musiala zwiekszac. A dopiero idzie 3 opakowanie.;/
co za dzien

przez spiderman 22 paź 2013, 17:20
Ja narazie biore po 25 od 2 dni i tak jeszcze pare dni. Narazie wszystko ok jesli chodzi o jakies inne "wrazenia akustyczno-wizualne" nic się nie dzieje ;)
A wiecie jak to jest z aktywnością fizyczną przy tym? Tzn słyszałyście coś, że powinno się odpoczywać i unikac wysiłku czy coś w tym stylu? A, macie jakieś doświadczenia z połączenia sertraliny z alkoholem? W najbliższym czasie na pewno nie zamierzam tykać alko, ale pytam tak bardziej przyszłościowo :P

przez Reiben 22 paź 2013, 18:29
Ja będę powoli schodził z dawki do zera bo nie potrafię na niej i Trittico działać tak efektywnie jakbym chciał a w dodatku nie dość, że nerwica nie puściła to jeszcze narosłą. Przy braku snu, do tego jakimś przeziębieniu i dodaniu efektu grzewczego jaki na mnie ma ta substancja po prostu płonę, dziś w autobusie po pół godzinie w tłoku myślałem, że się odwodnię przez skórę, jeszcze nigdy w życiu nie zalało mnie tak błyskawicznie tyle potu, jakiś pierdolony koszmar :-|
Reiben

przez Zojjjka 22 paź 2013, 19:23
Witam...

Od 2 dni biorę Asertin, póki co 25mg, chociaż lekarza kazał brać 50, jednak jestem prawie całe dnie sama z 3-letnią córką, więc w weekend jak mąż będzie w domu zacznę brać 50...

Czy to normalne, że mi się pogorszyło po tym leku? Że mam większe lęki i większy niepokój? Kiedy to może minąć?

przez Reiben 22 paź 2013, 19:54
Normalne, po wielu ssri tak jest, powinnaś mieć o tym nawet w ulotce. Kiedy minie to pewnie zależy od organizmu, ja miałem bodajże półtora tygodnia taką depresję, że dałbym się chyba uśpić bo sen był jedyną ucieczką i 2/3 doby przesypiałem/przeleżałem próbując zasnąć.
Reiben

przez rinakata 22 paź 2013, 20:40
Reiben, tak źle na Ciebie działa sert.????to faktycznie. a brales kiedys paroksetyne???
ja tez ostatnio miewam problemy z napadami goraca ale nie jest tak zle.
ale dzis ogolnie jest zle, jestem rozbita.....

przez Reiben 22 paź 2013, 20:56
Nie, a które substancje najmniej wjeżdżają na ukł. płciowy? ;p Najlepszym lekiem będzie dla mnie codzienne walenie łbem w mur i wybijanie z niego wszelkich rozpraszających myśli, a na jazdy nerwicowe to nie wiem co ale równie dobrze i nic skoro żadne leki i tak mi nie pomogły.
Reiben

Sortuj wg