SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez rinakata 20 paź 2013, 00:39
zima, ale chyba nie każdy musi brac taka duza dawke prawda????moze wystarczy mi do konca terapii te 75 mg?? ...

w ogole bylam niedawno i lekarza od hormonow i skierowal mnie na zbadanie hormonu dehydroepiandrosteronu -jesli dobrze napisalam. chodzi glownie o tarczy ale to inne wyniki ale gdy dowiedzial sie o moich zaburzeniach nerwicowych kazal mi zrobic te wyniki czytalam w necie i cos misie wydaje ze wielu z nas moze cierpiec na niedobor tego
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez zima 20 paź 2013, 09:54
rinakata, nie wiem, moim zdaniem tak niska dawka nie eliminuje lęku, przy wyższych dawkach lęk po prostu nie istnieje.
a te leki jak najbardziej wpływają na gospodarkę hormonalną. ale przebadac sie zawsze warto.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Dżejmson 20 paź 2013, 15:08
Ta, jak zawsze zapeszyłem.
Narobiłem sobie kłopotów kombinowaniem z lekami. Nakręciłem się, że im mniejsza dawka tym większe emocje. Faktycznie tak jest. Szkoda tylko, że razem z tymi emocjami przychodzi wielkie przygnębienie i inne depresyjne objawy, o których jako facet nie będę mówił. Zalecaną dawkę mam 100, obecnie biorę 75mg. Pewnie będę musiał wskoczyć z powrotem na 100, tylko co z tego, efekt będzie niewiele lepszy, a lekarz sertraliny mi nie zwiększy na pewno. Jutro mam wizytę, zastanawiam się o jaki dodatkowy lek go poprosić. Jakieś sugestie, pomysły? Leki z dowolnej grupy, czy to neuroleptyki czy inne. Cokolwiek, byle były szanse na przetrwanie tej jebanej jesieni.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 20 paź 2013, 15:53
haha, a ja nie mam klopotow. wszystko jest takie smieszne. hahahaha
Obrazek
Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez oluska39 20 paź 2013, 20:19
Wieczór dobry Wszystkim :) ja od dzisiaj 35mg sertry i czuje sie fajnie.
Mam pytanie, czy przy tym leku równiez macie "dziwne ,porypane sny" po kilka w ciągu jednej nocy?

przez MalaMi1001 20 paź 2013, 22:51
CórkaNocy napisał(a):MalaMi1001, można brać, nie ma interakcji

a jak reboksetyna działa?

No to fajnie, zrobię drugie podejście z chlorpentiksolem, oczywiście w celach nasennych. Może teraz będzie lepiej, skoro mój organizm się nieco ogarnął po ciągłych zmianach leków.

Rebosetyna natomiast działa na mnie super. Nie jestem tak wykończona w ciągu dnia i senna, poza tym zauważyłam, że przewspaniale działa na szybkość reakcji i myślenia, jakoś tak jaśniej jest w głowie, można się porządnie skupić na tyle, że nie dociera do mnie czy ktoś coś mówi :smile: Idealny lek do pracy umysłowej.

Sertralina natomiast powoduje u mnie szybkie bicie serca w granicach 100-120 uderzeń na minutę przy ciśnieniu 115/74, nawet po przebudzeniu. Nie wiem czy robić coś z tym czy jest to raczej mało niebezpieczne? W sumie powyżej 100 to już tachykardia...

przez ladywind 20 paź 2013, 22:54
MalaMi1001, jak długo stosujesz juz setraline? pytam bo to szybkie bicie serca moze wynikać z samej nerwicy, niekoniecznie od leku
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez MalaMi1001 20 paź 2013, 23:00
ladywind napisał(a):MalaMi1001, jak długo stosujesz juz setraline? pytam bo to szybkie bicie serca moze wynikać z samej nerwicy, niekoniecznie od leku

No ze 3 tygodnie już będzie. Z tym, że szybkie bicie pojawiło się dopiero jak zaczęłam brać właśnie sertralinę, wcześniej biorąc flouksetynę i reboksetynę nic takiego się nie działo. Wychodzi z tego, że taki rytm serca mam całą dobę i czy to nie jest niebezpieczne na dłuższą metę... :roll:

przez ladywind 20 paź 2013, 23:24
MalaMi1001, przeczekaj jeszcze z tydzien te objawy. Jest to skutek uboczny leku, który powinien niebawem przejść.
Takie szybkie bicie serca nie jest niebezpieczne. Miałam coś takiego przez kilka miesięcy, z tym że od nerwicy nie od leków, ale nie spowodowało to jakiegoś uszczerbku na sercu.

Jeśli zaś bedzie się dłużej utrzymywać to skonsultuj to z lekarzem.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez rinakata 21 paź 2013, 01:17
oluska39, Ja mam czasem takie sny, że aż się sama sobie dziwię skąd mój mózg ma pomysły na takie scenariusze. 4 lata temu brałam paroksetyne, pierwszy mój lek taki to miałam tak dziwne sny że aż wstyd mówić. W sumie dobry by film powstał o temacie 'psychicznej fantastyki':PPP
Mozliwe ze Ci się przyzwyczai organizm i takich snow nie bedzie. Ja 3 opakowanie zaczelam 75 mg i są nadal:):):) ale to nic groznego
najgorsze jak śnia sie wspomninia te przykre....

przez Reiben 21 paź 2013, 01:42
Ja też mam często dziwne sny, w dodatku po kilka przeróżnych w ciągu nawet krótkiego snu, po przebudzeniu prawie nic nie pamiętam jednak.
Reiben

przez rinakata 21 paź 2013, 01:48
Reiben, czyli na takich lekach to normalka ;)ja kiedys miałam taki plan zeby zapisywać sny, wyszłaby chyba bardzo dziwna ksiązka :):):):)

przez Reiben 21 paź 2013, 01:55
I tak najlepsze, tj. najbardziej wyraziste i popieprzone sny mam jak mi z rana słońce przygrzewa w baniak przez dłuższy czas, pamiętam porwanie przez kosmitów i rozkładanie na kawałki, uśpienie i porwanie w celu pobrania narządów przez handlarzy warzyw itp.
Reiben

przez MalaMi1001 21 paź 2013, 08:42
A ja na sertralinie nie mam żadnych porabanych snów. Zwykłe i rzadko je pamiętam. Za to i na wenlafaksynie, i na fluoksetynie i escitalopramie miałam takie sny właśnie z kosmosu. Realistyczne, ale nie realne. W sumie całkiem fajne, żadne koszmary ale człowiek zaczyna się zastanawiać co z nim nie tak, skoro w głowie ma taką abstrakcyjną sieczkę :P

Sortuj wg