SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez renee.madison 16 paź 2013, 19:32
MalaMi1001, rozumiem, ale czy jesteś pewna, że wściekłość i żal to objawy chorób na które się leczysz, a nie po prostu Twoja osobowość? Wiesz, chodzi mi o to, że ludzie czasem mają co do leków oczekiwania wzięte z kosmosu. Że osobę, która od zawsze była introwertyczna uczynią królem życia, a niestety nie ma tak lekko :) Ja np, bardzo cieszę się, że sertra praktycznie wyeliminowała napady lękowe (a miałam im kilkanaście dziennie), wszystkie somatyczne i dała nadzieję na wyleczenie z hipochondrii. Nie oczekiwałam nigdy cudów-chociaż nie powiem, jak parę lat temu leczyłam depresję, to miałam poczucie, że ten lek jest beznadziejny, bo wciąż mi źle...
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez MalaMi1001 16 paź 2013, 19:49
renee.madison napisał(a):MalaMi1001, rozumiem, ale czy jesteś pewna, że wściekłość i żal to objawy chorób na które się leczysz, a nie po prostu Twoja osobowość? Wiesz, chodzi mi o to, że ludzie czasem mają co do leków oczekiwania wzięte z kosmosu. Że osobę, która od zawsze była introwertyczna uczynią królem życia, a niestety nie ma tak lekko :) Ja np, bardzo cieszę się, że sertra praktycznie wyeliminowała napady lękowe (a miałam im kilkanaście dziennie), wszystkie somatyczne i dała nadzieję na wyleczenie z hipochondrii. Nie oczekiwałam nigdy cudów-chociaż nie powiem, jak parę lat temu leczyłam depresję, to miałam poczucie, że ten lek jest beznadziejny, bo wciąż mi źle...

Widzisz ja zawsze byłam nadmiernie emocjonalna, normalni ludzie nie przeżywają tak rozstań i nie szukają w sobie za każdym razem winy, nie zamykają się w swoim płaszczyku wspomnień, nie wyją do księżyca tylko żyją dalej. Wiele osob tutaj pisze o znieczuleniu emocjonalnym po SSRI, ja o tym marzę, ponieważ i tak gdzieś po drodze swojego życia całkowicie zgubiłam umiejętność cieszenia się z tego, co daje mi los. Po ostatnich wydarzeniach zamknęłam się w sobie całkowicie, zdecydowałam ograniczyć swoje kontakty z ludźmi do minimum, najbezpieczniej czuję się w swoim tylko towarzystwie. Zdałam sobie sprawę, że niestety, ale każda porażka w tej materii przesłania wszystko co się dookoła dzieje i nic więcej nie jest mnie w stanie cieszyć. Bywa, zawsze wyśmiewana przez najbliższych, ignorowana, porównywana i stłamszona tak teraz mam, wybaczyłam winnym i żyję z tym, bo nie mam innego wyjścia. Może okazywali mi miłość w iny sposób, zawsze miałam wszystko w materialnym tego słowa znaczeniu, ale zabrakło bezinteresownej miłości i jej okazywania. Więc nawet jeżeli to jest zaburzenie osobowości i to co przeżywam jest jej częścią nadal nie jest to normalne.

Nie mam co do leków oczekiwania, że nagle stanę się duszą towarzystwa, wyrosłam już z desperackiego poszukiwania akceptacji i bycia "cool" w oczach ludzi. Chcę po prostu przechodzić obok złych chwil tak, jak przechodzę obok dobrych, czyli obojętnie, zdarzyło się, no ok, idziemy dalej.

przez rinakata 16 paź 2013, 23:11
mi dzisiaj jakos tak zle
Dziwnie się czułam momentami w pracy. Znów miałam takie mysli ze zrobię coś głupiego, zacznę robić głupie miny, albo nagle krzyknę coś nieodpowiedniego dziwne to......... a nigdy czegos takiego nie zrobilam. mam nadzieje ze gorszy stan mi nie wroci bo juz jest lepiej ale nie do konca dzisiaj otworzylam 3 opakownie sertaliny
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez babe2k 17 paź 2013, 09:24
Witajcie:)

U mnie powrot do Sertraliny po 4 latach prawie 3 miesiace nie skuteczne na escitolopramie, wczoraj wzielam pierwsza polowke i o dziwo nic sie nie dzieje w zasadzie!:) poki co zadnych wiekszych skutkow ubocznych wrecz przeciwnie mam wrazenie ze dzis czuje sie duzo lepiej niz na Escitilu poczatki. Dostalam rowniez Alprox do tego dwa razy dziennie ale w zasadzie nie biore go poki co bo nie czuje jakis ogromnych skutkow wczoraj moze lekkie zawroty, lekkie drzenia ciala i takie troche zmeczenie ale mysle ze to tez mogla byc somatyzacja. Chodz co prawda jeden dzien przerwy jaki mialam miedzy Escitilem a Zoloftem to katorga nocna... Cloranxen poszedl w ruch... ale mam nadzieje ze juz teraz bedzie tylko lepiej i wyciagnie mnie ten lek rownie dobrze jak wtedy.

Pozdrawiam
Zoloft 50mg, Alprox 0,5mgx2

przez zima 17 paź 2013, 17:34
rinakata, to dopiero Twoje 3 opakowanie?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez MalaMi1001 17 paź 2013, 18:27
Koorva, no to po mailu który właśnie dostałam będę musiała chyba zeżreć całe opakowanie.... :cry:

przez rinakata 18 paź 2013, 01:09
zima, tak to moje 3 opakowanie. Ale czy dopiero ??? Moim zdaniem to chyba już... choć nie wiem. Słyszałam że po jakimś dłuższym czasie brania lek ten niby przestaje mieć swoje pozytywne działanie i znów zaczną się lęki i strach. Czy to prawda ??????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez MalaMi1001 19 paź 2013, 11:39
A ja mam pytanie. Czy mogę do sertraliny i reboksetyny brać sobie chlorpentiksol? Do rebo i fluoksetyny brałam i było ok, a nie wiem jak się ma sertra do chlorpentiksolu...

przez oluska39 19 paź 2013, 15:25
Kurcze, jak patrze na wasze zestawy leków to aż ciary przechodzą :shock: . A ja ze swoimi 30mg się mecze..hahha

przez zima 19 paź 2013, 16:35
rinakata, nieprawda.potem niewiele czujesz.tylko dawka musi byc wysoka. 3 opakowanie to poczatki dopiero.
benzo one day dancer
live yourself.

przez Dżejmson 19 paź 2013, 22:09
Zastanawiałem się, czy to napisać, bo nie lubię zapeszać - sertralina póki co sprawuje się u mnie najlepiej przeciwdepresyjnie z wszystkich leków jakie brałem, a przerabiałem niemal wszystkie SSRI, wenlafaksynę i niektóre neuroleptyki i lek trójpierścieniowy. Co dziwne - 75mg działa lepiej niż 150mg. Może dlatego, że na mniejszej dawce emocje są bardziej zarysowane, koncentracja lepsza, a ocenianie sytuacji bardziej trzeźwe (niestety wszystko to kosztem nasilenia natrętnych myśli). Może to zasługa miksu z lamotryginą, ale od miesiąca nie uświadczyłem żadnego doła. Dołem nie nazywam smutku, którego występowanie jest potrzebne (coś jak instynkt samozachowawczy - zapala się czerwona kontrolka, że coś jest nie tak). A dodam, że ChADowe doły są wredne, więc pozostaje się cieszyć ze stopniowego wychodzenia na prostą. Melancholia niestety jest częścią mojego charakteru, więc na to lekarstwa nie znajdę.
Dżejmson

przez zima 19 paź 2013, 22:26
Dżejmson, nie poznalam Cie po tym awatarze
benzo one day dancer
live yourself.

przez Dżejmson 19 paź 2013, 23:49
Czasem trzeba coś zmienić w życiu, jakże radykalnym posunięciem była zmiana awatara :P
Dżejmson

przez CórkaNocy 20 paź 2013, 00:26
MalaMi1001, można brać, nie ma interakcji

a jak reboksetyna działa?
CórkaNocy

Sortuj wg