SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

Re: Setaloft

przez ladyofdarkness 27 maja 2008, 09:13
Mam depresję. Brałam psychotropy ponad rok czasu: najpierw effectin, seronil w koncu setaloft. Od dwoch tygodni jestem wolna. Odstawilam leki. Czuję sie dobrze ;) Byłam nawet na imprezei (po raz pierwszy od dwoch lat) i bawiłam się swietnie. Wiem ze mam to za soba. Jakos cztery dni temu mialam kryzys odstawienny. Dostałam ataku histerii z blahego powodu. Boje sie tylko tego ze to wroci....

Chciałabym zapytac osoby ktore odstawily leki czy przytyły podczas kuracji? Ile przytyły i kiedy zaczęła spadać waga? Pozdrawiam
" nieważne jest to co mówią inni. ludzie zawsze gadają. szczególnie ci, którzy nie mają odwagi żyć tak jak ty. olej zdanie społeczeństwa. ty patrząc w lustro masz widzieć siebie, tego kim jesteś, a nie marionetkę uszytą z ludzkich upodobań."

Re: Setaloft

przez rayook 27 maja 2008, 10:54
witam ... jestem nowy na forum.. tez od jakiegos czasu lecze sie sertralina (Stimuloton - konkretnie odpowiednik Setaloftu) jestem bardzo ciekaw jakie preferujecie pory dawkowania leku...

ja zazywalem zawsze rano i nadal sie do tego stosuje, czasami w samo poludnie, bo lubie sobie polezec a zazywam zawsze po sniadaniu... jak do tej pory narzekalem tylko na skutki uboczne w postaci sennosci (pierwsze 3-4 dni) czasami nadmiernego pobudzenia, teraz nie wiem czy wieczorne zazywanie leku wplywa na lepsze wyniki terapeutyczne czy ranne? Moja pani doktor automatycznie zapisuje wszystkim na wieczor i mowi ze wiekszosc jej pacjentow zazywa na wieczor, ale czesto wywowluje problemy ze snem, szczegolnie w poczatkowej fazie brania bo generalnie leki sie nasilaja i gorzej sie spi, ja mialem dwa nawroty nerwicy depresyjnej i od niespelna dwoch tygodni znowu jestem na sertralinie 50mg rano na poczatku nie spalem w ogole dostalem na noc wsparcie w postaci Hydroxyzyny i rzeczywiscie po niej spalem minimum 4 godzinki a to juz cos przy calkowitej bezsennosci... No i w sumie teraz to chcialbym na tym forum przeprowadzic takie wspolne porownanie zazywania tego leku w zaleznosci od por dnia...

pewnie sa jakies osoby co zmienialy badz zmienili pore zazywania i dostrzegly badz nie jakies zmiany w samopoczuciu ... dlatego prosze o podzielenie sie tymi informacjami ... pozdrawiam wszystkich nerwicowcow i depresantow ... :D

ZOLOFT A MIESIĄCZKOWANIE

przez Godiva 31 maja 2008, 17:25
Czy którejś z was zoloft zatrzymał miesiaczkę? biore juz od miesiąca, a od 70 dni nie mam okresu.. zastanawiam sie czy to to.. dodam, ze biore tez perazin

bardzo prosze o odpowiedź !!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: ZOLOFT A MIESIĄCZKOWANIE

przez Jaśkowa 01 cze 2008, 00:17
Ja biorę zolfot już bardzo długo jedyne co mi się przytrafiło podczas brania go to plamienie międzyokresowe
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

ZOLOFT

przez psychorr 04 cze 2008, 21:34
Witam wszystkich na tym forum-dostałem lek Zoloft na Nerwice natrectw
-dokladnie lekarz nazwał to ZOK. Jednak gdy tak śledze ten lek wszyscy dostaja o
wiele mniejsze dawki a ja mam brac przez pierwszy tydzien po 50mg rano i
wieczorem a w drugim tygodniu jest to juz dawka po 100mg. Czy może ktos miał
już taką dawkę?

Re: Asentra (----->Asertin)

przez darrr 06 cze 2008, 20:56
Zapisal mi lekarz psychiatra pol tabletki Asertin 50. Nie namawial mnie do brania, powiedzial ze sam zadecyduje czy chce to brac. Powiedzial ze pomogl by mi psycholog. Problem w tym, ze nie mam czasu chodzic do psychologa. Pracuje za granica, moja praca jest dosc stresujaca, oprocz tego dochodza inne czynniki jak odłąka od rodziny od dziewczyny. Od dluzszego czasu nasilia mi sie zle samopoczucie. Weekendy sa tragiczne. Bardzo sie zamartwiam. W tygodniu tez wieczorami nie jest zbyt lajtowo. Smuce sie, zamyslam. Do tego wszytskiego chyba nie uklada mi sie z dziewczyna. Ale sa tez dni w ktorych wydaje mi sie ze czuje sie dobrze. W pracy na codzien nie czuje bym mial duzo energi, ale nie smuce sie, byc moze jestem mniej rozmowny niz dawniej. Nie wiem czy powinnienem zaczac brac ten lek jak lekarz powiedzial ze moze pomoc mi psycholog, na ktorego jak pisalem juz wyzej nie mam czasu. Do tego wszytskiego boje sie tych obiawow po rozpoczeciu brania tego leku. Nie moge sobie pozwolic na opuszczenie dnia, lub kilku dni w pracy. Nie moge sie zdecydowac na polkniecie pierwszej tabletki... Ciagle sie zastanawiam czy moze jednak nie pchac sie w tego typu leki... Co sadzicie?

Re: Zoloft

przez marzena19_75 08 cze 2008, 16:40
Witam wszystkich,

od miesiaca mam przepisany ten lek, po przeczytaniu Waszych postów boję sie go zażyć.
Prosze napiszcie jakie to sa dolegliwości? odchodze od zmysłow przez te ataki a leku boje się zażyć.
Niech ktos napisze, jesli jednak wziął i mu pomógł.

Dziekuje

przez adam_s 08 cze 2008, 22:31
Prawdę mówiąc mnie ten lek nie pomógł ani trochę, miałem (mam)mnóstwo skutków ubocznych, odkąd go biorę to codziennie jest mi niedobrze. Od 19 czerwca odstawiam te tabsy, już wolę cierpieć bez nich..
Znam jednak kilka osób którym zoloft pomógł, zawsze możesz spróbować, może akurat pomoże Ci ten lek. Radzę jednak spróbować go brać pewien czas a potem sama ocenisz czy pomaga czy nie. A ubocznych się nie bój, najgorzej jest zazwyczaj przez pierwsze kilka dni brania, tylko ze mną jakoś nie tak jest..
Pozdrawiam :)
GG: 5988000

przez marzena19_75 09 cze 2008, 11:08
dzieki za odp. Dziś wzięłam połowę pierwszej pastylki, mam nadzieje,że zadziała bo inaczej sie chyba wścieknę. Nic innego nie mogę wziąć ze względu na ciążę :-|
Jeszcze jedno pytanie, czy nie wiecie czy mozna brać przy nim leki ziołowe?ktos mi mówił że nie a nie jestem pewna.

przez adam_s 09 cze 2008, 13:53
Ja razem z zoloftem brałem ziołowe na uspokojenie i w sumie żadnych większych komplikacji nie zauważyłem. Ale warto chyba zapytać lekarza czy tak można.

przez marzena19_75 10 cze 2008, 10:08
Niestety nie ma mojej lekarki przez dwa tygodnie i nie mam kogo zapytac . Ja dzis tez mam takie nudności,że szok.....normalnie nie wyróbka.

przez adam_s 10 cze 2008, 13:28
Uch, nudności to chyba najgorsze co może być.. A na zolofcie to u mnie normalka ( chyba najczęstszy objaw uboczny). Ja już go nie biorę od 2 dni, bo nie chciałem się truć tabsami. i czuję się tak samo beznadziejnie jak na tabletkach.. :(

przez marzena19_75 10 cze 2008, 15:15
cholera no te nudności sa nie do wyróbki, do tego piepszone lęki jakich nigdy chyba nie miałam, chyba więcej tego gówna nie wezmę. Sama nie wiem co z tym robić. Jak wytrzymac takie coś ponad 2 tyg???? jak dla mnie niemożliwe

SERTAGEN

przez archetyp 10 cze 2008, 15:42
Witajcie, przekopałem cały indeks leków ale nie znalazłem wiec zakładam temat, miał ktoś do czynienia z powyższym medykamentem?

Dostałem receptę w związku z PTSD, ale czy to ma sens kiedy wyczytałem dziś że: (pogrubiona część opisu leku)

Nazwa handlowa: Sertagen 50
Nazwa międzynarodowa: Sertralinum

Wskazania do stosowania

Sertralina jest wskazana w leczeniu objawów depresji, w tym towarzyszących objawów lęku. Po uzyskaniu zadowalającej odpowiedzi na leczenie, kontynuacja leczenia sertraliną jest skuteczna w zapobieganiu nawrotowi początkowego epizodu depresji lub nawrotom kolejnych epizodów depresyjnych, w tym towarzyszących objawów lęku.
Sertralina jest również wskazana w leczeniu zaburzenia obsesyjno- kompulsyjnego. Po uzyskaniu początkowej odpowiedzi na leczenie, stosowanie sertraliny wiązało się z trwałą skutecznością, bezpieczeństwem i tolerancją leku przez okres do 2 lat leczenia zaburzenia obsesyjno- kompulsyjnego.

Sertralina jest również wskazana w leczeniu dzieci z zaburzeniem obsesyjno-kompulsyjnym. Badania kliniczne dotyczące zespołu stresu pourazowego wykazały skuteczność sertraliny u kobiet, ale nie obserwowano skutecznego działania leku u mężczyzn. W związku z tym, zwykle nie można zalecać leczenia sertraliną mężczyzn z zespołem stresu pourazowego. Sporadycznie próba leczenia sertraliną u mężczyzn może być uzasadniona, ale leczenie należy wycofać, jeśli nie ma wyraźnych dowodów wskazujących na korzyści z terapii.

Sortuj wg