SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez oluska39 15 paź 2013, 21:40
Mam dośc bólu na sertralinie!!! Od 8 dni na 30mg , od 2 dni zle sie juz czuje. Gdyby jeszcze te plecy tak nie bolały..echh.
Zauważyłam dołujący nastrój, wiele rzeczy i sytuacji mnie wkurza. Jakieś lęki...a tak było pięknie :cry:

przez MalaMi1001 15 paź 2013, 23:02
oluska39 napisał(a):Mam dośc bólu na sertralinie!!! Od 8 dni na 30mg , od 2 dni zle sie juz czuje. Gdyby jeszcze te plecy tak nie bolały..echh.
Zauważyłam dołujący nastrój, wiele rzeczy i sytuacji mnie wkurza. Jakieś lęki...a tak było pięknie :cry:

plecy bolą Cię na sertralinie? Dziwny objaw. Jak długo już bierzesz?

przez rinakata 16 paź 2013, 00:32
Mnie też bolały plecy i to jak!!!!!!!!!!!!! kiedys juz pisalam ze wtedy tez lezalam w szpitalu na chirurgii i przy okazji mi zrobili rtg i nic nie wykazalo. bol minal z czasem, jakos po ponad tygodniu, musisz wytrzymac:)
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 16 paź 2013, 07:55
To bardzo dziwne, ciężko mi jest sobie wyobrazić co jedno ma z drugim wspólnego. No ale przecież nawet nie wiemy jak te leki do końca działają, więc może coś z czymś gdzieś i ból gotowy.

Ja zauważyłam, że to, że jest lepiej to chyba moja wkrętka. Chciałabym chyba, żeby tak było. Pisałam, że nie mam fantazji, ale one chyba "dzieją się" gdzieś głęboko w mojej podświadomości, bo niby nie myślę, ale mam jakieś dziwne "oczekiwania i wkrętki", których już nie rozkminiam tak jak przed braniem leku, ale w tej chwili znów poczułam głeboki zawód, że coś czego pragnę się nie wydarzyło. A ja wcale o tym nie myślałam, ale gdzieś to koorva musi tkwić! I teraz jestem zdołowana, bo mając świadomość, że się to nie wydarzy mój umysł i tak czyha gdzieś z tymi swoimi chorymi jazdami żeby tylko zawładnąć moją logiką. Koorva mać! :evil: :cry: Czemu urodziłam się tak porąbana?! :evil: :why:

przez Siding Spring 16 paź 2013, 08:43
bóle mięsni to akurat domena ssri:)

przez MalaMi1001 16 paź 2013, 08:56
lubudubu napisał(a):bóle mięsni to akurat domena ssri:)

No coś Ty? Łykałam tego już trochę i ani razu nie doświadczyłam żadnego skutku ubocznego związanego z mięsniami.

przez Siding Spring 16 paź 2013, 09:01
No to masz szczęscie , że akurat ten skutek uboczny ominal Cie. Ale pewnie innych ubokow nie ustrzegłas sie?

przez MalaMi1001 16 paź 2013, 09:09
Oprócz efektu pierwszej tabletki utrzymującymi się skutkami ubocznymi były:
- wenlafaksyna i escitalopram: pocenie nocne
- fluoksetyna: suchość w ustach
- teraz reboksetyna: zatwardzenia.

Poza tym nic strasznego, teraz biorąc sertralinę nawet kołatanie serca mi przeszło.

przez oluska39 16 paź 2013, 10:35
Nie każdy ma skutki uboczne taka jest prawda.Jeden odczuje kołatanie a tak jak u mnie,,,wychodzą praktycznie wszystkie cielesne. Taki urok mojego organizmu i nic na to nie moge poradzic.

Uboki nawracają przy podwyzszeniu dawki- ale lekarz mnie uprzedził widząc moją wrażliwosc na leki.
Najgorsze jest to,ze cieżko jest mi uprawiac sport bo nie wiem już co mnie boli. Znow sie okaże,ze na 30mg bede jechac 6 tygodni aż sie organizm przestawi. Zyc nie umierac i smiac sie ile wlezie.

przez MalaMi1001 16 paź 2013, 14:00
Ja rzadko przy zwiększaniu dawki mam jakieś problemy. Za to zmiana leku na inny to juz inna bajka. "Efekt pierwszej tabletki" czyli jedna wielka masakra a potem następna dawka już OK. Mój lekarz też mówi, że jestem wrażliwa na leki, dlatego nie chce mi przepisać paroksetyny. Ja natomiast uważam, że fakt reagowania orzez mój organizm na nową substancję nie przesądza o tym, że jestem jakoś szczególnie wrażliwa.

Biorę już sertralinę jakiś 2 tydzień i nie czuję żadnych opłakanych skutków, nawet kołatanie serca i mroczki przed oczami po wejściu na 2 piętro mi przeszły.

Mam do was pytanie. Na ulotce Setaloftu jest napisane, że lek zaczyna działać po ok tygodniu do dwóch. Czyli jeżeli minęły już 2 tygodnie i nie czuję super zadowalającego działania to to jest koniec wkręcania czy jeszcze coś się może wydarzyć?

przez renee.madison 16 paź 2013, 15:13
MalaMi1001, poczekaj i daj sertrze szansę :) Niektórzy czują działanie po 2 tygodniach, inni po miesiącu, a bywa, że po 2 dopiero zaczyna działać.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez MalaMi1001 16 paź 2013, 15:26
renee.madison napisał(a):MalaMi1001, poczekaj i daj sertrze szansę :) Niektórzy czują działanie po 2 tygodniach, inni po miesiącu, a bywa, że po 2 dopiero zaczyna działać.

Nie no pewnie, że dam, na razie nie mam innego wyjścia. W sumie niewiele mi zostało silniejszego do przetestowania. Mam tu na myśli paroksetynę :P Ale ogólnie nie jestem zadowolona z leczenia, za pierwszym razem tak jak zadziałała na mnie wenlafaksyna nie zadziała już chyba nic nigdy. W ciągu tygodnia zapomniałam o swoich problemach i już nigdy więcej mnie nie dręczyły. Teraz natomiast jest to takie wszystko na pół gwizdka :cry:

przez renee.madison 16 paź 2013, 18:21
MalaMi1001, są różne kombinacje leków, nie tylko paro Ci zostało :) Ale może wcale nie trzeba będzie kombinować- daj czas sertralinie. A jakie w ogóle masz problemy? Tzn na co się leczysz?

I pytanie, czy ktoś miał jadłowstręt na wyższych dawkach? Nie jestem w stanie nic zjeść, zero apetytu. Rano jakoś wmusze w siebie sniadanie (żeby leków na pusty żołądek nie brać), ale później nic. Przejdzie?
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez MalaMi1001 16 paź 2013, 18:55
renee.madison napisał(a):MalaMi1001, są różne kombinacje leków, nie tylko paro Ci zostało :) Ale może wcale nie trzeba będzie kombinować- daj czas sertralinie. A jakie w ogóle masz problemy? Tzn na co się leczysz?

I pytanie, czy ktoś miał jadłowstręt na wyższych dawkach? Nie jestem w stanie nic zjeść, zero apetytu. Rano jakoś wmusze w siebie sniadanie (żeby leków na pusty żołądek nie brać), ale później nic. Przejdzie?

No i właśnie złapałam mega doła. To był taki jakby wjazd wspomnień, świadomości pewnych rzeczy, cykliczności i powtarzalności historii w moim życiu. Takie uczucie aż się włosy na głowie jeżą. :cry: Ja leczę się na dystymię, nerwicę lękową i zaburzenia adaptacyjne. W zasadzie moim największym problemem są fantazje, które doprowadzają mnie na samo dno rozpaczy w chwili kiedy zdam sobie sprawę, że to co projektuje mój mózg się nie zdarzy. Poza tym reaguję depresją na odrzucenie. Fantazje sertralina wyeliminowała, ale nie żal, wściekłość, ból i poczucie, że się do niczego nie nadaję i nigdy nie ułoży się tak jakbym tego chciała.

Co do jedzenia to jem, bo muszę. Czuję ssanie w żołądku i tylko dlatego jem. Ale ten skutek uboczny mi akurat nie przeszkadza, bo jedzenie uważam za fizjologiczny przymus, nie przyjemność :smile:

Sortuj wg