SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez oluska39 13 paź 2013, 00:04
Drgania są przy sertralince :) minie za chwilke. Ja właśnie pytałam swojej lekarki o magnez...to powiedziała,ze mam idealny jego poziom..a biorąc narobie sobie bigosu.Drgania minęły po paru dniach.

Teraz pisząc ...mam kłucia na skórze rąk..hahha...stare dzieje wróciły.I co by nie było smutno...to plecki tez zabolą :)Nie ma to jak podwyzszanie dawki :lol:

przez rinakata 13 paź 2013, 00:10
Jesli już marudzimy -to ja leże przy otwartym oknie i sie mega poce....................dzisiaj szlam na miasto to myslalam ze splone.
oluska39, dobry rozluzniajacy masaz by na pewno przyniosl ulge-cos o tym wiem :D:D:D
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez oluska39 13 paź 2013, 00:23
Powiem Ci,ze masaż u mnie odpada przy takim bólu.Jedynie paracetamol i na chwile do łóżka.

Ty sie kochana pocisz...a ja bym coś jeszcze zjadła :) Bardzo sie ciesze,że apetyt mi wrócił.Lekarz obiecał mi,że lada moment zaczne jesc. I nie jem..a żre..hahahaa. Ale inaczej sie czuje i wyglądam,poza tym chce wrócic do sportu.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rinakata 13 paź 2013, 00:44
oluska39, nawet nic nie mow, ja pochlaniam jedzenie, czekolade to jem cala w 5 minut potem mleko chrupki pozniej kanapka z szynka pozniej z dzemem.......a tak mi sie podobalo ze nic nie jadlam ale w sumie moge nie jesc caly dzien a w nocy jak sie dopadne to jest koszmarnie.

czy jest to zalezne od tego ze leki biore rano????i w dzien nic nie jem???tak myslalam czy by sie cos zmienilo jakbym zaczela brac leki np o 23 ????bo nie chce przytyc od pn chce MŻ

przez zima 13 paź 2013, 09:41
rinakata, po setrze takie napady jedzenia? to raczej rzadko sie zdarza.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez MalaMi1001 13 paź 2013, 21:31
rinakata napisał(a): MalaMi1001, długo bierzesz zolpidem?nie boisz sie uzaleznic ??????ja bralam jakis czas nasen na sen wlasnie i pozniej nie moglam bez nich zasnac. a do tego spodobalo mi sie uczucie ktore towarzyszylo mi jak wzielam. totalne oderwanie od rzeczywistosci niemoc w nogach totalna olewka wszystkiego, na drugi dzien nie pamiętalam z kim i o czym pisalam, hah, to bylo to.
i rozjezdzajace sie literki na komputerze-bańka po całości. ale stwierdzilam ze nie moze to trwac dlugo bo zaczęło mi sie to wlasnie podobać. moja terapeutka co spotkanie pyta czy czasem przypadkiem sobie ich nie załatwiłam, że lepiej jak będę się trzymac od tych lekow z daleka.

Jakieś 4 lata temu tylko dzięki temu lekowi byłam w stanie przespać kilka godzin pod rząd w czasie doby. Nie powiem, brałam go dość długo, można powiedzieć, że prawie rok. Zazwyczaj 5mg, codziennie. Bez trudu przeszłam na hydroksyzynę i bez trudu po 2 latach i ją odstawiłam. Zatem w moim przypadku odbywa się to bezproblemowo. Teraz biorę już ze 2 tygodnie znowu i chociaż podoba mi się zjawisko "halt" nie czuje żeby mnie to uzależniało. Jest to biorę, nie ma to nie biorę i zasypiam dłużej.

Wczoraj zapodałam sobie 3/4 tabletki Setaloftu. Ten lek to jest jakiś młot, przez chwilę czułam się debil, do którego docierają tylko informacje o tym, że należy wykonać czynności fizjologiczne :P Ale szybko to minęło, dziś już jest ok. Można powiedzieć, że czuję się lepiej, ale nie wiem co by było gdybym stanęła z moim "problemem" twarzą w twarz. Pewnie załamka. Mam jeszcze momentami doły, ale .... Panie i Panowie ... mój mózg odpuszcza sobie nadmierne fantazjowanie :yeah: A jeśli już to o sytuacjach, które nie wpływają drastycznie na moje samopoczucie.

Poza tym czuję się okropnie zmęczona, zwyczajne odkurzanie w domu spowodowało, że chodziłam po kilku minutach cała zlana potem. To minie czy wraz ze wzrostem dawki będzie jeszcze silniejsze?

przez rinakata 14 paź 2013, 01:54
MalaMi1001, Mi brakuje zolpidemu ale nie chce go miec w swoim otoczeniu bo mi sie za bardzo podoba:)
ciesz sie ze lek na Ciebie zadziałał ze możesz powiedziec ze czujesz sie lepiej.
ja musialam dlugo czekac, jestem jakos w polowie drugiego opakowania jak nie dalej i nie moge stwierdzic czy mi pomogl w 100 procentach ale jest lepiej.
Wraz ze zwiekszeniem dawki bedziesz poczatkowo czula sie gorzej.
Ja teraz idac na spacer spocilam sie jak swinia :PD

przez MalaMi1001 14 paź 2013, 08:04
No dziś coś większy dół, jakaś dziwna cholerna nadzieja mnie dopadła i jakoś tak... nic mi się nie chce. Kiedy ja wreszcie zrozumiem, że to wszystko był jeden wielki "żart"? Mam na to jeszcze 3 miesiące :roll:
W każdym razie jedno co mnie bardzo zmartwiło w moim nawrocie choroby to to, że już nie potrafię udawać, że jest wszystko w porządku. Kiedyś w środku wyłam do księżyca a na zewnątrz na ustach uśmiech i pewność siebie. Teraz tego nie ma, już nie potrafię, coś mnie wewnętrznie blokuje. Dlaczego? Czuję jakbym straciła ważną część siebie...

W każdym razie uważam, że Setaloft to bardzo silny lek, na mnie przynajmniej tak działa. Jak widzę tutaj osoby, które biorą po 200mg aż mnie ciarki przechodzą. Mnie by chyba serce wysiadło i przy każdym najmniejszym ruchu zalewałby mnie pot :P Ale nie ma fantazji, ale wciąż myślę i nie mogę się pogodzić, dać sobie na luz, zapomnieć, znienawidzić, odrzucić... To minie? :roll:

przez rinakata 14 paź 2013, 23:02
MalaMi1001, Kiedy ja wreszcie zrozumiem, że to wszystko był jeden wielki "żart"? - Czyli do dokladnie chcialabys zeby było lub było żartem ?????? no ja też Ci powiem ze dziwie sie ludziom ktorzy biorą 200 :P:P moze nie ze dziwię bo jak trzeba to trzeba ale mi na 75 bylo mega zle i czasem jest nadal ale 200 to juz bym chyba chodzila po scianach

przez renee.madison 15 paź 2013, 00:05
MalaMi1001 napisał(a):Poza tym czuję się okropnie zmęczona, zwyczajne odkurzanie w domu spowodowało, że chodziłam po kilku minutach cała zlana potem. To minie czy wraz ze wzrostem dawki będzie jeszcze silniejsze?

U mnie z każdą większą dawką było gorzej. Od niedawna, kiedy jestem na 150, dosłownie płynę- na szczęście tylko w nocy. No i za każdym razem mijało więc mam nadzieję, że i teraz szybko przejdzie :)

rinakata napisał(a): no ja też Ci powiem ze dziwie sie ludziom ktorzy biorą 200 :P:P moze nie ze dziwię bo jak trzeba to trzeba ale mi na 75 bylo mega zle i czasem jest nadal ale 200 to juz bym chyba chodzila po scianach

A ja zazdroszczę tym, co na nich 50 działa... naprawdę. Ja 150 nawet specjalnie nie czuję, ale podobno przy silnych lękach to tylko wyższe dawki działają. Pewnie i 200 mnie czeka, ale nie wiem jak moj portfel to zniesie... echhhh
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

przez rinakata 15 paź 2013, 00:24
renee.madison, poproś lekarza o zotral. refundowane to ja za opakowanie placilam 11 zł wiec wydaje mi sie ze to malo ????
ja tak sobie mysle czy to zawsze tak jest???????Ze zaczyna sie brac ten lek to pozniej jest ok, wiec organizm sie przyzwyczaja i znow wracaja leki więc się podwyższa dawkę, znow wiec z czasem jest lepiej i tak ciągle trzeba zwiększać z zwiększać?????bo ja zaczelam brac te 75 i czuje sie juz powoli coraz lepiej jakby lęki mijały chociaz nie całkiem ale jest roznica i znow za jakis czas przejdzie?????

przez tiktalk 15 paź 2013, 01:11
Miko ile escitalu żeby wychwycić podobna ilość serotoniny jak 50 mg sertraliny?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez MalaMi1001 15 paź 2013, 08:02
rinakata napisał(a):MalaMi1001, Kiedy ja wreszcie zrozumiem, że to wszystko był jeden wielki "żart"? - Czyli do dokladnie chcialabys zeby było lub było żartem ??????

Nie, to był żart a ja myśląc, że jestem silna pozwoliłam się w to wciągnąć. Było dobrze do czasu kiedy usłyszałam, że nie ma o czym ze mną rozmawiać i jestem aspołeczna. Cóż, tutaj siła się skończyła. Więc to był tylko kolejny żarcik jaki zrobili sobie ze mnie ludzi i los. Ale jakoś ciężko mi to zwyczajnie zaakceptować. Przecież to nie pierwszy raz kiedy życie pokazało mi figę z makiem. Ja to wiem, ale mój mózg produkuje jakieś dziwne uczucia i tej wiedzy "nie czuję". Wiem, ale nie czuję.

rinakata napisał(a):renee.madison, poproś lekarza o zotral. refundowane to ja za opakowanie placilam 11 zł wiec wydaje mi sie ze to malo ????
ja tak sobie mysle czy to zawsze tak jest???????Ze zaczyna sie brac ten lek to pozniej jest ok, wiec organizm sie przyzwyczaja i znow wracaja leki więc się podwyższa dawkę, znow wiec z czasem jest lepiej i tak ciągle trzeba zwiększać z zwiększać?????bo ja zaczelam brac te 75 i czuje sie juz powoli coraz lepiej jakby lęki mijały chociaz nie całkiem ale jest roznica i znow za jakis czas przejdzie?????

Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale tak jest, że w pewnym momencie lek przestaje działać. Ja biorąc 225mg wenlafaksyny oprócz silnego zmęczenia czułam jakbym łykała cukierki, a to już była chyba maksymalna dawka. Ale nie powiem, że wyciagnęło mnie to z masakrycznego doła, ja tylko nie byłam świadoma tego, że pewne rzeczy trzeba sobie wytłumaczyć a leki w tym nie pomogą. I naprawdę dłuuugi czas było dobrze, normlanie, czułam się fantastycznie bez wszystkich prochów. Teraz też powinno być dobrze, ale tak jak pisałam wyżej, logika swoje a mózg swoje. Więc coś jest ewidentnie nie tak.

W każdym razie dzisiaj wzięłam już całe 50mg sertraliny i czuję się lekko "walnięta w głowę", ale w sumie to takie nawet fajne uczucie :P Gdyby nie to, ze muszę siedzieć w robocie byłby to całkiem przyjemny stan :P

przez renee.madison 15 paź 2013, 11:02
rinakata napisał(a):renee.madison, poproś lekarza o zotral. refundowane to ja za opakowanie placilam 11 zł wiec wydaje mi sie ze to malo ????

Tak, jak już kiedyś pisałam-bardzo bym chciała brać zamiennik, ale z moimi silnymi lękami to mało prawdopodobne... Jedynie po zolofcie nie czuję skutków ubocznych (pewnie siła sugestii). No i nie mieszkam w Polsce... tu ceny zamienników są tylko nieznacznie niższe-dlatego wolę pozostać przy oryginale.

Na pewno organizm się przyzwyczaja po jakimś czasie (ale myślę, że to raczej po kilku latach dopiero), fakt, że czujemy się gorzej po jakimś czasie oznacza, że stosowana dawka nie jest odpowiednia jeszcze.
Pocieszę Cię, gdy chorowałam parę lat temu wystarczyła mi dawka 100mg, po roku odstawiłam i cztery lata miałam spokój.
Ja zawsze się stresuję zwiększaniem dawki, ale mój lekarz uspokaja mnie mówiąc, że nawet 200mg to nie jest duzo ;p

MalaMi1001 napisał(a):
Nie wiem na jakiej zasadzie to działa, ale tak jest, że w pewnym momencie lek przestaje działać.

W każdym razie dzisiaj wzięłam już całe 50mg sertraliny i czuję się lekko "walnięta w głowę", ale w sumie to takie nawet fajne uczucie :P Gdyby nie to, ze muszę siedzieć w robocie byłby to całkiem przyjemny stan :P

Całe szczęście, że jest tak ogromny wybór leków + prace nad kolejnymi specyfikami, że nawet jak jakiś lek przestanie na nas działać-mamy tyle innych możliwości :)

Ja po sertrze nigdy nie małam uczucia "walnięcia", ale po mianserynie i owszem-nie powiem, miło być "za szybą", coś jak na lekkim rauszu bez poźniejszego kaca.
Z tego względu nie tykam benzo, bo wiem, że może być tak suuuper właśnie, a to żadne wyjście.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Sortuj wg