SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 08 paź 2013, 21:16
MalaMi1001 nie jest to niebezpieczne tylko upierdliwe. Też miałem osłabienie mięśni i ogólnej siły na każdym SSRI.
miko84

przez oluska39 08 paź 2013, 21:16
zima- sertraline dostałam na objawy odstawienne po Diazepamie ,ktorym to leczono mnie na palpitacje.

Wiesz moj psychiatra to lekarz z powołania, bo jeszcze nie słyszałam by ktos na wizyte zabierał wyniki z krwi oraz inne tego typu.A ten najpierw chciał wiedziec czy nie posiadam choroby toczacej sie w organizmie.I chwała mu za takie podejscie. Nawet sam podpowiedział kilka badań.

Ja nie jestem za zmiana leków,bo jesli bede tak zmieniac to faktycznie wiecej narobie sobie bałaganu niż leczenia.
Na dawce 25mg gdy mineły najgorsze objawy czułam sie super.Sama chciałam podwyzszyc dawke bo powinnam brac 100mg, jednak przy mojej wrażliwosci pewnie bedzie na jak najniższej.

MalaMi1001- ja tak miałam-zawroty głowy, mroczki.

przez Siding Spring 08 paź 2013, 21:17
tak ..to od sertraliny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez MalaMi1001 08 paź 2013, 23:02
zima mam nadzieję, bo naprawdę nigdy tak nie miałam. Nie mam żadnej zadyszki jak stara baba, oddech miarowy tylko pikawa wali mi jak młot i robi mi się ciemno przed oczami. W każdym razie biorę 3 dzień i jest mi jakby ... lżej? Możliwe po tak krótkim czasie? I tak mała dawka?

-- 08 paź 2013, 23:19 --

A wiecie może jaka jest przyczyna takiego zachowania organizmu? Z tego wychodzi, że ten lek strasznie obciąża. Kiedyś brała baaardzo obciążajacy lek: Izotek i do tego mega dawkę wenlafaksyny i się tak nie czułam jak teraz. Ale co najlepsze - nie jestem zamulona :yeah: Przytomna i myśląca przez cały dzień :D

przez Reiben 08 paź 2013, 23:29
Widocznie podnosi Ci ciśnienie w odczuwalny sposób, choć zawsze myślałem, że ciemno przed oczami robi się z za niskiego ciśnienia...aczkolwiek zamroczenie po szybkim wstaniu to nagły skok ciśn. jakoś tam zwanego, nie pamiętam jak..tak se głośne myślę, kompromituję się wiedzą medyczną ;)
Dopiero teraz zaczynam odczuwać działanie tej dawki sertry z rana, większą mobilizację i zwiększone pocenie, to ma chyba sens skoro to postać wolnouwalniająca się i może ma wystarczająco długi okres trwania w organizmie to teraz osiąga maksymalne stężenie, czy też ona nie utrzymuje się długo w organizmie?
Reiben

przez rinakata 09 paź 2013, 00:40
mi sie wydaje ze ja chyba tez mam dezrealizację......czy to jak sie pisze....... mam coś takiego, od kiedy nerwica mi wrocila ze momentami jak ktos do mnie cos mowi to w ogole go nie slucham, jakbym byla w innym swiecie wtedy jest taki lek we mnie. robi mi sie slabo i niedobrze. Co to moze byc????nie bralam lekow i tak mialam. dwa razy musialam sie ratowac benzo.
dzis na terapi i na poprzedniej tez mnie takie cos zlapalo. to jest okropne swinstwo.
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez oluska39 09 paź 2013, 09:35
Reiben- okres półtrwania dla sertry to 24-26h , dlatego każa łykac raz dziennie.Ona podnosi ciśnienie ale to tez zależy od danego organizmu.
A co do max stężenia to np u mnie wynosiło 5-6h po łyknięciu...czułam sie senna i na 2h kładłam sie do łózka.

rinakata- ja to nazywam TUMIWISIZM :) ktoś mi nawija bzdury a ja mam lajt ,wpuszczam jednym uchem a drugim wypuszczam. Własnie dr zapytał czy coś zauwazyłam "innego" przy asertralinie? Wiec odparłam,ze świetna rzecz sie dzieje gdy nie musze słuchac tych, którzy kiedys zatruwali mi zycie swoja osoba i gadką. To takie piekne SITO...dla głupot, nerwów,zmartwien.
Ale słabo i niedobrze to mi sie nie robiło..ciekawe co to jest u Ciebie?

przez miko84 09 paź 2013, 10:14
oluska39 obyś też słuchała gdy mówią do Ciebie rzeczy dobre, albo ważne, lub gdy potrzebują pomocy. Myślę, że rinakata miała na myśli inne nie słuchanie, bo jej dobrze nie wysłuchałaś ;) Chodzi raczej o to, że się wyłącza i nie może się skoncentrować na tym co ktoś mówi.
miko84

przez oluska39 09 paź 2013, 10:56
Spokojnie...aż tak mnie ta tabletka nie "mrozi" :) Za dobra byłam dla innych, w zamian dostawałam kopniaka zamiast dziękuje. I zauwazyłam,ze np te osoby ,ktore w jakis sposob raniły mnie, dokuczały itp..teraz przechodze obok nich bez uczucia. Dosłownie mam ich gdzies.Pod tym względem jestem zadowolona z działania sertraliny. Ale mam serce dla innych...w potwora nie mam zamiaru sie zamieniac :)

przez zima 09 paź 2013, 17:29
rinakata, daj spokoj- delerka nie jest taka zła- ot taki haj po prostu.
Reiben, setra to jest bardzo silna- a po czasie kopie najbardziej...- surfowanie na morzu czasem podczas burzy no i trazodon....łagodne fale dunaju...
Obrazek

-- 09 paź 2013, 16:30 --

Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Reiben 09 paź 2013, 18:17
zima napisał(a):Reiben, setra to jest bardzo silna- a po czasie kopie najbardziej...- surfowanie na morzu czasem podczas burzy no i trazodon....łagodne fale dunaju...

Oł jeee 8) Byle jeszcze maszt można było postawić :mrgreen:
Reiben

przez zima 09 paź 2013, 18:30
Reiben, maszt to sie po tradozonie stawia..
benzo one day dancer
live yourself.

przez Reiben 09 paź 2013, 18:36
Stawiam i bez..lata praktyki 8) Niemniej profilaktycznie zażywać będę 50 mg Trittico cr
Reiben

przez zima 09 paź 2013, 18:45
Reiben, no to po co piszesz ze masz z tym problem????
benzo one day dancer
live yourself.

Sortuj wg