SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez zima 07 paź 2013, 19:01
Reiben, wlasnie tak :lol: :lol: :lol: :lol:
raz na wozie, a raz spadasz z wozu.
i gdy czujesz ze koń Cie przydeptuje to wstajesz i go dosiadasz, ale gałąz z drzewa wali Cie w łeb i jeb o ziemię.
a potem nadjezdza karota ze zlota-ale przydeptujesz ropuchę - a to miala byc ksiezniczka i nici z podrózy.
nastepnie udajesz sie do zamku , gdzi potem spotykasz dziewczyne z najwrazliwsza dupa na swiecie- chociaz kołder sto, ziarnow dupe ja uwiera.
ale Ty chccesz byc sultanem, ktorego uwodzi nocna latawica basniami z tysiaca i jednej nocy, wiec rozsypujesz worek grochu, fasoli i bobu i kazesz pannie grochowej zbierac, a sam ulatniasz sie...w nieznane
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez miko84 07 paź 2013, 19:02
zima tak, ale u mnie SSRI nie działają, nie ma większej poprawy nastroju mimo bardzo długotrwałego stosowania (na paro byłem prawie rok), nie ma większej poprawy anhedonii (brak chęci i przyjemności z pasji i zainteresowań). Działają na pewne negatywne emocje, ale to trochę mało.
miko84

przez Reiben 07 paź 2013, 19:06
zima, Ty bierzesz coś lepszego z tego co widzę a ja dostałem wyjebkę w aptece :lol:
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 07 paź 2013, 19:11
Reiben, wredna baba z apteki wsadzila swe wielkie ohydne łapska i podrobiła tablety!!!!!
Reiben!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obrazek

-- 07 paź 2013, 18:12 --

haha, ale smieszne wszystko
benzo one day dancer
live yourself.

przez NieznanySprawca 07 paź 2013, 19:13
Reiben,
mnie nawet metylo przestało.

na milosc boska, skad wyczailes te cukierki? co powiedziales u psychola? zwierz sie wujkowi 8)
NieznanySprawca

przez zima 07 paź 2013, 19:14
jakie cukierki dostal Reiben, ????mówcie szybko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
benzo one day dancer
live yourself.

przez miko84 07 paź 2013, 19:16
Metylo jest fajne, takie buzzowanie zaraz po wzięciu tabletki i chęć do spotkań z ludźmi :D Nawet wymiana zdań z sąsiadem była przyjemna. Niestety też spory agresor się załączał.
miko84

przez zima 07 paź 2013, 19:17
miko84, kurde, tak????za kazdym razem takie skutki?????????????
benzo one day dancer
live yourself.

przez Reiben 07 paź 2013, 19:24
Dzisiaj dostałem 2 opak., pewnie co bym się nie zaćpał czy coś, a wcześniej ktoś uprzejmy podzielił się swoimi zapasami abym mógł spróbować ;)
No i właśnie...po kilkunastu dniach i wejściu na 20mg na czczo wydawało mi się, że zaczynam w końcu trybić łbem i coś z tego będzie, a ostatnie dni to kicha, zwiększenie dawki ani mnie nie spiduje zbytnio ani nie motywuje, już bardziej wchodzi na akcję serca i tyle tylko. miko84, no ja tego nie czuję tego buzzowania ani chęci do rozmów, najwyraźniej mam popieprzone w bani z dopaminą i noradrenaliną ;]
Reiben

przez NieznanySprawca 07 paź 2013, 19:30
zima, co tam bede piepszyc, to zaspokoi moze Twoja ciekawosc:
Metylofenidat działa stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy. Paradoksalnie wykazuje on działanie uspokajające u osób chorych na ADHD: dzieciom pomaga się skoncentrować na nauce i innych zajęciach, dorosłym pomaga skupić się na zajęciach i zorganizować życie.

Sposób, w jaki metylofenidat ma pomagać ludziom z ADHD nie jest do końca znany. Prawdopodobnie ADHD jest powodowane przez niski poziom dopaminy w mózgu (przede wszystkim w płacie czołowym), a MPH zwiększa poziom tego neuroprzekaźnika w połączeniach synaptycznych.

Metylofenidat z powodu swoich odurzających właściwości bywa nadużywany. W dużych dawkach, palony i wciągany do nosa ma działanie euforyczne, zbliżone do amfetaminy, co może uzależniać psychicznie. Sposób działania metylofenidatu na organizm ludzki bardzo przypomina sposób działania kokainy. Wykazano, że ma nawet silniejsze właściwości wychwytu zwrotnego dopaminy, jednak jego właściwości uzależniające są znacznie mniejsze. Wydaje się, że kluczową kwestią przy budowaniu uzależnienia jest czas, w jakim lek dochodzi do maksymalnego stężenia w OUN, oraz prędkość, z jaką środek jest usuwany z organizmu. Kokaina w porównaniu do metylofenidatu działa szybciej, ale i szybciej jest usuwana. Za prawdziwością tej teorii przemawia również fakt, iż uzależnienie znacznie rzadziej pojawia się przy stosowaniu długodziałających preparatów metylofenidatu, w porównaniu do tych z natychmiastowym krótkotrwałym działaniem. Znanych jest kilka przypadków śmiertelnego przedawkowania leku.

ode mnie: te piguly sa w retardach, daja pobudzenie i poprawienie nastroju (noradrenalina i dopamina), a lecac na stabilnych, nieduzych dawkach (bez idiotyzmow), robiac przerwy, dbajac o siebie mozna hulac na tym dlugo bez jakichs wiekszych uszczerbkow na zdrowiu, a w polaczeniu z SSxx to juz musi byc poezja 8) do tego w przeciwienstwie do SSxx metylo bardzo poprawia koncentracje. czasem (w legendach 8) ) mozna dostac na depresje. to taka bezpieczniejsza i mniej szkodliwa feta w pigulach, kalebx3 juz dlugo na tym leci i nie narzeka.
O ile feta sie brzydze, to tym bym nie pogardzil w mixie z wenla :105:
NieznanySprawca

przez zima 07 paź 2013, 19:41
NieznanySprawca, co za nuda, toz to narkotyk, bez sensu, co on niby zmienia na dluzej

-- 07 paź 2013, 18:44 --

czy setra moze spowodowac parkinsonizm?????
benzo one day dancer
live yourself.

przez miko84 07 paź 2013, 19:53
zima skąd pytanie odnośnie parkinsonizmu? Są pojedyncze przypadki gdy SSRI powodowały objawy parkinsonowskie u osób bez parkinsona. Przez blokadę dopaminy jak najbardziej, u niektórych ta blokada jest silna, alb oni mają zmniejszoną transmisję dopaminergiczną. Co jak co ale od niedoborów dopaminy uchowaj nas Panie.
miko84

przez zima 07 paź 2013, 19:55
miko84, ręce mi drżą.
benzo one day dancer
live yourself.

przez NieznanySprawca 07 paź 2013, 20:06
zima, ale zazywaja go dzieci z ADHD na poprawe koncentracji, wiec to troche inna liga. Tianeptyna to tez narkotyk, a moze dzialac nawet neuroprotekcyjnie, lekarstwo od trucizny dzieli dawka (i dodalbym, ze sposob i intencja uzycia). A co Ci da serta i trazadon? Odstawisz, i wsio, znow zaboli.
NieznanySprawca

Sortuj wg