SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez zima 29 wrz 2013, 20:29
miko84, a moze przejdzie do jutra..po prostu czuje sie jak nie ja, jakby cos zlego sie dzialo czego nie rozumiem.

-- 29 wrz 2013, 19:44 --

oo,wzielam trazodon i juz jest dobrze. :)
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Ahmed 30 wrz 2013, 14:18
A ja po 2 tygodniach odstawiania i prawie 2 latach kuracji odtawiam Setaloft- jak to mówił lekarz "trzeba zobaczyć czy jest pan wyleczony" :) od jutra "na czysto" :) zobaczymy jakie jazdy bedą

teraz na szybko policzyłem ....to juz prawie 3 lata :)
Ja tu jeszcze wrócę ;))))))))))))))))))))))))))))))))
K.
Kwadratullah

przez miko84 30 wrz 2013, 14:27
Ahmed obyś osiągnął stałą remisję, trzymam kciuki.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 30 wrz 2013, 15:27
Stała remisja... Yeti psychiatrii (z całym szacunkiem)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 30 wrz 2013, 16:43
Też w to za bardzo nie wierzę, ale po co dołować chłopa :P
miko84

przez NieznanySprawca 30 wrz 2013, 16:46
Stała remisja...

:105:
predzej slonce zgasnie.
no ale trzymam kciuki :great:

-- 30 wrz 2013, 16:47 --

Ahmed, pisz, co tam u Ciebie po tym odstawieniu ;)
NieznanySprawca

przez depas 30 wrz 2013, 16:58
Nie chcę zapeszać, ale obawiam się że mądre głowy w multimiliardowych korpo farma już zadbały o to, żeby pacjent, nawet wyleczony, do końca życia wracał i prosisił o jeszcze, jeśli nie z tej to z innej strony. Umówmy się, to jest rynek, przy czym ja od razu przyznaję że jestem jeego częścią, jest zapotrzebowanie, jest popyt jest podaż, reszta jest boleśnie prosta. Być może to nie jest właściwe miejsce, ale.. pomyślcie, co opłaca się bardziej wielkim firmom farmaceutycznym - wynaleźć lek na raka, który natychmiast wyleczy wszystkich chorych, czy też leki które będą ich trzymać przy życiu przez 20, 30, 40 lat, tworząc idealnych pacjentów, skazanych na ich produkty, i to nie jeden czy dwa, tylko 7 czy 8 na raz! Obawiam się że tak właśnie będzie wyglądać przyszłość "psychiatrii", faszerowanie pacjentów min. 5 lekami na raz, przy czym pojęcie "choroby psychicznej" będzie wciąż poszerzane, tak żeby non-stop przybywało klientów.. 1984? Mało powiedziane!
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez miko84 30 wrz 2013, 17:25
Mi się wydaje, że leczenie chorób psychicznych jest trudne.
miko84

przez Reiben 30 wrz 2013, 17:49
Strasznie mi wysusza błony śluzowe sertralina w takiej dość wysokiej dawce -150 mg, już czuję, że złapałem jakiś wirus w gardle przez to :/
Reiben

przez khaleesi 30 wrz 2013, 17:51
Reiben, przy tym trzeba pić duzo wody
Mistrz Avatara

przez zima 30 wrz 2013, 17:56
Reiben, to mija..tylko na poczatku tak jest.
kurcze, a czy nerwica tez ma to do siebie,ze nastrojee niewiadomo czemu są takie różne?
benzo one day dancer
live yourself.

przez Reiben 30 wrz 2013, 17:56
Piję, ale ja generalnie mam bardzo cieńką błonę śluzową gardła zjechaną przez długie lata angin, więc łatwo ją wysuszyć i nawet żadne nawilżające gardło środki w sprayu itp. mi nie pomagają. Chyba będę próbował jednak zejść na dawkę 100 mg i się nie pociąć na niej.

-- 30 wrz 2013, 17:58 --
zima ale ja biorę już półtora miesiąca
Reiben

przez zima 30 wrz 2013, 18:03
Reiben, ja tez gdzies tak i wszystko zmierza ku lepszemu (nie licząc stanów psychotycznych i emocjonalnych foszków).

-- 30 wrz 2013, 17:39 --

khaleesi, lekarz powiedzial tak (czując ze w moim wywodzie problemy się nawarstwiają): proszę opowiedziec o tym, co najbardziej Pani przeszkadza, no to zdiagnozował fobię. Mówiłam mu ze mam napady agresji, lecz nie zareagował. Uczepił się jak rzep tej fobii (mówiąc ze niektorzy uwazaja ze to zaburzenie a nie choroba, tak jakbym znalazla się tu niepotrzebnie- ale to moze byc moja nadinterpretacja) no i ustalil,ze ona przechodzi w nerwicę lękową. No bo w sumie lęk odczuwałam nieustannie i był to wielki problem. teraz lek ustał, ale humorki nie. Zawsze tak było. Mam taka trochę choleryczną osobowość, ale tylko trochę. No np. wstaje rano, emocje na stałym poziomie niby, spoko, a tu nagle mam ochotę się na kims wyzyc. Albo dopada mnie depresja i przypominaja mi sie jakies stany z dzieciństwa. Albo mam takie psychotyczne stany. Nie do końca wiem co ta osoba, która mna jest tu robi np. , albo musze sobie przypomniec ze ja to ja, bo caly czas sie czuje w jakims równoległym wymiarze jakby tam tez toczyło się zycie, ale wiem ze to nieprawda i nie mam halucynacji zadnych, tylko takie dziwne psychiczne zamoty, ale przy pelnej swiadomosci. jako dziecko bylam osobowoscia unikajacą, zamknieta we wlasnym swiecie, ale bylo to zwiazane z traumatyczną sytuacją w domu. źle sie tez czuje bedac sama ze sobą.
w mojej nerwicy na pewno nastroj nie byl ten sam.
benzo one day dancer
live yourself.

przez oluska39 30 wrz 2013, 22:29
Hej Wszystkim,

Jakiś czas temu pisałam o Sertralinie- zaczełam dawke 25mg, po tygodniu miałam wejsc na 50-tke.Po 3 dniach dostałam wstrząsu-psychiatra kazał wrocic do 25-tki.
Na 25 mg jestem dokładnie juz 6 tygodni.Nie wiem czy ktoś z biorących miał/ ma tak uciązliwe skutki uboczne.
Smieje sie sama do siebie...jestem unikatem jak to okreslił moj lekarz- praktycznie miałam wszystkie objawy uboczne.
Nie bede ich wypisywac..mozna poczytac w internecie.Przeszłam można powiedziec piekło na ciele i wewnatrz organizmu.Niektóre objawy nawracaja..badz są cały czas.
Moj psychiatra rzekł pewnego dnia:" wie pani co? miałem roznych pacjentów, uczyłem sie o róznych przypadkach...ale pani bije wszystkich na głowe". Potraktowałam to jako komplement...bo pan doktor przejmuje sie moim wrazliwym organizmem.Nie pozwolił mi na zwiększenie dawki..czekamy aż reszta skutków ubocznych odejdzie.

Najbardziej dokuczaja mi jelita- gazy,ból w lewym dole biodrowym, pępek, nawracające bole pod żebrami.
Doszło do tego,ze zrobiono mi usg jamy brzusznej- wynik ok. Analiza krwi -OB, zakazenie,,itd- wyniki jak u niemowlaka.
Ale najbardziej zaskoczyła mnie kwestia libido:) Przed sertralina bywało róznie...teraz? Sama siebie sie boje.
Czuje takie dziwne mrowienie na kości łonowej,,,prosze tylko sie nie smiejcie..bo dla mnie to jest szok.
Przy najbliższej wizycie zapytam lekarza co jest grane.Mieliscie zwiększoną ochote na sex?

Kolejna rzecz- uwielbiam jezdzic autem, bezpiecznie,,bez wariactw. Od 2 tygodni zauwazyłazm,ze im szybciej jade tym czuje taką radosc i podniecenie.Maz nawet mi powiedział,ze lepiej jezdze niz kiedys. Czy tak działa sertralina?

I najwazniejsza rzecz...olewanie informacji,ktore kiedys wziełabym do serca....teraz mam to delikatnie mówica...noo:)
Nazwałam sertraline - TUMIWISIZM...bo tak fajnie oddala mnie od tego,,czego nie chce brac do siebie.Nie zaśmieca mi mysli...głowy..uwazam,ze pan doktor trafił z tym lekiem dla mnie.

Pozdrawiam:)

Sortuj wg