SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez olcha 20 wrz 2013, 20:36
Odstawiłam sertralinę po latach brania. Jak się okazało, po odstawieniu wyniki badań okazują się byc lepsze - poziom białych i czerwonych krwinek powyżej minimum. Tymczasem wcześniej, w trakcie brania, okazało się, że mam anemię i leukopenię, co było właśnie przyczyną odstawienia. Nie wiem, jak często kontrolujecie się w kwestii podstawowych badań, ale uważam, że byłoby rozsądnym robic to w miarę często.
Było ciężko, już lepiej, żegnam sertralinę.
Pozdrawiam Was.
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

przez miko84 20 wrz 2013, 20:39
Badania krwi to powinna być norma przy braniu leków przeciwdepresyjnych. Te leki działają w bardzo złożony sposób i dotykają wielu aspektów zdrowia.
miko84

przez zima 20 wrz 2013, 20:49
a od kogo sie bierze skierowanie? mozna od rodzinnego( nie przyznajac sie do powiązań z psychiatrą) czy tylko od psychiatry?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ferdynand k 20 wrz 2013, 20:54
zima, rodzinny chyba
ja do internisty sprawdzę sobie wątrobę i przy okazji badanie poziomu magnezu
Naczelny Użyszkodnik

przez CórkaNocy 20 wrz 2013, 22:31
ja musiałam prosić psychiatrę o to by mi po roku brania leków od niego dał skierowanie, niechętnie, ale w końcu dał
internista nie chciał za Chiny ludowe dać, mówił że od tego mam psychiatrę żeby mi wypisał i tak w kółko
zdarzało się, że musiałam zabulić za morfologię, bo w poprzedniej przychodni psychiatra stwierdził, że nie może ustawić skierowania, a internista też mi nie dał a badania wypadało zrobić, chociaż i tak jak zwykle wyszły idealne :smile:
CórkaNocy

przez depas 21 wrz 2013, 04:16
Zrobiłem sobie parę lat temu badanie krwi, głównie ze wskazaniem na funkcjonowanie wątroby, z uwagi na wieloletnie branie leków, ale także - a może przede wszystkim - ostre picie i używanie dragów. Nie wspominając o przebytej jako nastolatek delikatnej chorobie immunologicznej. Jakie zatem było moje zdziwienie, kiedy wyniki okazały się w 100% optymalne, wskazując na zupełnie normalne/prawidłowe/zdrowe działanie wątroby, a także trzustki i całej reszty. Wniosek? W naszym wieku (20-30kilka lat) z reguły nasze wnętrzności spokojnie sobie radzą z nawet najbardziej ekstremalnymi wyzwaniami. Kiedyś, kiedy jako młody dwudziestolatek trafiłem do lekarki po drobnym incydencie z amfetaminą (za dużo), na moje obawy o stan wnętrzności, zareagowała mniej więcej tak: panie, w pana wieku to tak jakby pan miał dwie wątroby. To mi wystarczyło. Jednak to ostatnie badanie o którym wspomniałem na początku, miało miejsce dekadę później. Zatem chyba w większości nie mamy się czym przejmować, chyba że jestem jakimś wątrobowym nadczłowiekiem.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 21 wrz 2013, 08:50
depas, też miałam w przeszłości pewne niezdrowe ''incydenty'' i też się dziwiłam, że żaden mój organ na tym nie ucierpiał, dlatego w tym wieku to zazwyczaj jest się iniemamocnym :D za to później się nieraz coś sypie
CórkaNocy

przez khaleesi 21 wrz 2013, 09:03
ja też wezmę skierowanie na badanie wątroby. Przydałoby się.
Mistrz Avatara

przez Psychotropka`89 21 wrz 2013, 09:20
Od dzisiaj startuję z Setaloftem. Lekarz przepisał mi 50tkę, ale z racji, że zamarłam na skutki uboczne w postaci wymiotów, lekarz kazał zacząć od ćwiartki. Przez 3 dni ćwiartka, kolejne 3 dni połówka, i potem całą. Myślicie, że to złagodzi skutki uboczne? W ogóle to jak często po tym są uboki? Brałam kiedyś fluoksetyne ale nie wiem, czy to działa podobnie ale nic mi się po tym nie działo. Pomożecie?... Bo znowu się sraczkuję... :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez khaleesi 21 wrz 2013, 09:26
Psychotropka`89, nie patrz na skutki uboczne bo tak praktycznie wszystko jest powypisywane. Nie ma lepszego leku od Sertraliny. Najbezpieczniejszy dla organizmu. Nie pozostawia żadnych śladów w krwi.
Mistrz Avatara

przez Psychotropka`89 21 wrz 2013, 09:26
Poważnie?... Dzięki za uspokojenie... A czego mogę się spodziewać? Jeśli wystąpią skutki uboczne, to kiedy?
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez khaleesi 21 wrz 2013, 09:29
Psychotropka`89, od razu by wystapiło jakby coś miało. Skoro nie ma żadnych to znaczy, ze lek podpasował Ci tak samo jak mnie. Zazywałam sporo leków i nie ma lepszego od Sertraliny. Jak miałam krew pobieraną to nic nie wykryli. Jedynie wątroba ale to przy każdym leku, używce ale wystarczy osłonowe brac przy tym. Aha i nie pij pod żadnym pozorem dziurawca bo może być kiepsko
Mistrz Avatara

przez Psychotropka`89 21 wrz 2013, 09:33
No wzięłam tą połówkę połówki jakieś pół godz temu, 1. raz. Dlatego pytam... Dziurawca nie piję ale piję melisę, czasem miętę. To chyba nie ma interakcji z lekiem? Alkoholu 0. khaleesi wybacz, że tak męczę ale mam fobie związaną z wymiotami i świruję... A zawsze u Was szukam ratunku. :(
Wenlafaksyna 75mg
Relanium 2mg
Mirtazapina 15mg
Lamotriginum 25mg
Zolpidem 10mg

przez khaleesi 21 wrz 2013, 09:48
Psychotropka`89, interakcje występuja z

inhibitory monoaminooksydazy (jak np. selegilina lub fenelzyna) – mogą wystąpić poważne reakcje prowadzące nawet do zgonu, dlatego należy odczekać co najmniej 2 tygodnie od przyjęcia ostatniej dawki inhibitora MAO
inne leki z grupy SSRI (po odstawieniu większości należy odczekać co najmniej kilka dni, a po odstawieniu fluoksetyny (Prozac, Andepin) – nawet 5-7 tygodni)
leki z grupy TLPD (po odstawieniu większości należy odczekać co najmniej kilka dni)
pimozyd – lek stosowany w schizofrenii i psychozach
dekstrometorfan – lek na kaszel
petydynę, tramadol – leki przeciwbólowe o właściwościach serotoninergicznych (ryzyko wystąpienia drgawek lub zespołu serotoninowego)
węglan litu stosowany w chorobie afektywnej dwubiegunowej
sumatryptan – stosowany w migrenowych bólach głowy
niesteroidowe leki przeciwzapalne (ibuprofen, diklofenak, kwas acetylosalicylowy, dipyridamol, tyklopidyna) – mogą powodować krwawienie
warfaryna – lek rozrzedzający krew
tolbutamid – stosowany w cukrzycy
fenytoina – stosowany w padaczce
niektóre antybiotyki (erytromycyna, ryfampicyna) – zmniejszają stężenie sertraliny w osoczu
zolpidem – lek nasenny
cymetydyna – stosowany w zgadze
dziurawiec zwyczajny – może powodować nasilenie się objawów serotoninowych, gdyż słabo hamuje monoaminooksydazę.

O mięcie i melisy nie piszą nic ale poszukam. alkohol wiadomo, ze 0 ;)
Mistrz Avatara

Sortuj wg