SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez zima 15 wrz 2013, 19:03
ja biore 2 miesiac i po roznych perypetiach mam jadlowstret, tyle ze mi to pasuje
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez CórkaNocy 15 wrz 2013, 21:39
rinakata, tak, na początku brania wiele osób ma takie objawy. ja wymiotów nie miałam ale nudności, często bardzo silne to tak, trzeba przeczekać, po jakimś czasie przejdzie
CórkaNocy

przez zima 15 wrz 2013, 21:50
mi nie przeszlo na szczescie.
benzo one day dancer
live yourself.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez satinela 15 wrz 2013, 22:46
biore zoloft i mdlosci poranne poki co znikaja - jadlowstret siezmniejsza, lekarka zwiekszyla mi dawke z 50 to 100 mg na dobe, ..zobaczymy co dalej..
Introvert(11%) Sensing(12%) Feeling(38%) Judging(1%)

przez rinakata 16 wrz 2013, 02:07
moze to glupio zabrzmi ale ja min.wlasnie liczyłam na to że lekarz przepisze mi sertalinę, ponieważ po miesiecznym braniu escitalopramu moja lodówka była przeze mnie ''pędzlowana'' XX razy dziennie. Nie mogłam przestać jeść!!! Wręcz objadać się.
A po Zoltralu 50 jest inaczej. Czuję głód ale jakoś mnie odpycha od jedzenia...... chociaz około 2 godzin temu opychałam się ze znajomymi pizzą w kawiarni ;)
15 dzień - nie wiem czy mogę powiedziec ze to postęp, nie chce zapeszać, ale wyszłam dziś. Ze strachem ale wytrzymałam !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez ladywind 19 wrz 2013, 14:32
Popiół co u Ciebie ? Daj jakis znak
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 19 wrz 2013, 21:09
Ladywind parę dni temu zapomniałem łyknąć porannej dawki sertraliny, następnego dnia celowo pominąłem kolejną dawkę no i trzeciego dnia poczułem się zdecydowanie lepiej ;) już drugiego dnia wieczorem czułem odblokowanie i przypływ energii, teraz biorę nieregularnie np. dziś też pominąłem dawkę i czuję się dobrze, posprzątałem sobie w pokoju, zacząłem grzebać coś przy samochodzie, nawet odwiedziłem znajomego ;)

Teraz nie wiem co już myśleć, albo sertalina zaczęła działać albo to efekt odblokowania który zawsze towarzyszy mi przy odstawianiu ssri. Od jutra wracam do regularnego przyjmowania leku no i będę obserwował dokładnie co się dzieje przez ok 2 tyg, jeżeli będzie dobrze i mój stan będzie się poprawiał zostanę przy ssri, jak znów się pogorszy odstawiam ssri w cholerę.

-- 19 wrz 2013, 21:12 --

Ps. Oczywiście cudownie nie ozdrowiałem ale puściła ta ciężka postać depresji gdzie nie mogłem funkcjonować wcale.
Popiół

przez CórkaNocy 19 wrz 2013, 21:13
Popiół, odstawiasz ssri i w co dalej będziesz celować? może skusisz się na wellbutrin? chociaż wypróbować, bo na dopaminę on ładnie działa i nie muli w ogóle, aktywizuje, wyciąga do życia, usuwa zmęczenie, kasuje anhedonie, tylko czasem odzywają się lęki, ale nie u każdego tak musi być !
CórkaNocy

przez Popiół 19 wrz 2013, 22:58
CórkaNocy, no nie u każdego, ciekawi mnie wellbutrin bo nigdy go nie próbowałem, cena trochę odstrasza i ryzyko zwiększenia stresu i ogólnego napięcia co może u mnie prowadzić też do wahań nastroju, no ale nie będę tego wiedział dopóki nie sprawdzę na sobie.
Celował będę w coś co działa przeciwnie do ssri, może właśnie mirtazapina + wellbutrin, może tianeptyna. No i są jeszcze tlpd np. amitryptylina która jest ciekawym lekiem.

Jeszcze nie odstawiam ssri, muszę się upewnić dokładnie jakie działanie mają na mnie te leki.
Popiół

przez ladywind 19 wrz 2013, 23:17
Popiół, to świetnie, że sie poprawia:) Może faktycznie wellbutrin wyciągnąłby Cie z tego, jeśli poczules przypływ mocy po odstawieniu serty. Pomyśl nad tym.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Tańczący z lękami 20 wrz 2013, 09:07
Popiół, mam dokładnie to samo: po odstawieniu ssri przez na tydzień jestem w skowronkach i wreszcie czuję się sobą a potem bęc i dolina, depresja i lęki. Tylko dlatego boję się odstawić to świństwo i spróbować tianeptyny o całkiem przeciwnym mechanizmie działania. Zawsze gdy odstawiałem finalnie przychodziła madame deppression
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Setaloft 50 mg - Brać czy nie? Wątpliwości...

przez drummer_1985 20 wrz 2013, 14:05
Witajcie!

Byłem u lekarza we wtorek i dostałem Setaloft 50mg i Hydroxizyne. Ze względu na to, że naczytałem się o skutkach ubocznych postanowiłem wziąć dopiero na weekend, żebym nie miał ewentualnych przygód w pracy... Od razu wziąłem natomiast Hydroxizyne i bardzo mi pomogła: prawie nie przymula, ale uspokaja. Swój przypadek w ogóle nie oceniam na jakiś bardzo dramatyczny, ale do psychiatry zdecydowałem się iść jakby na zapas, żeby nie było gorzej. Lęki przez ostatnie dni są bardzo słabe, lub nie ma ich w ogóle. 2, 3 razy dziennie zmierzę sobie tętno, bo coś tam mnie zaniepokoi, ale zdając sobie sprawę z absurdalności moich zachowań mija to błyskawicznie i nie myślę o tym. Wcześniej oczywiście byłem w szpitalu i mnie zbadali na kardiologii przez 3 dni, wszystko OK. Trafiłem tam z powodu tachykardii i dolegliwości z powodu spadku potasu, ale też jak się okazuję dużą rolę odgrywały nerwy, bo wcześniej jeszcze miałem epizod podczas jazdy tramwajem: zrobiło mi się słabo, gorąco, ciemno przed oczami i serce waliło mi jak szalone i od wtedy występują te lęki (osłabły same a po hydroxizynie jest całkiem OK) oraz "dziwne" samopoczucie i quasi zawroty głowy, zmęczenie, nieraz poranne osłabienie - to wszystko też osłabło, ale jednak się utrzymuje. Poza tym Pani Doktor stwierdziła, że wchodzą w grę "początki zaburzeń depresyjnych z jakimiś lękami" i tutaj się zgodzę, tzn: mam gorszy humor, nie wszystko cieszy mnie tak jak przed tymi wszystkimi przygodami, raczej nie chce mi się podejmować jakiejś aktywności imprezowej itp. poza koniecznymi codziennymi czynnościami, ale to wszystko. Nie boję się ludzi, komunikacji miejskiej, nie izoluję się itd. itp., nie odczuwał żadnych poważnych dolegliwości na które skarżą się ludzie z takimi zaburzeniami czy można u nich takie zaburzenia zaobserwować.

Stąd mam duże wątpliwości: Czy brać ten Setaloft, czy wstrzymać się i poczekać jak sytuacja się rozwinie?
Nie kwestionuję oczywiście zaleceń Pani doktor, koni przecież nie leczy i nie od wczoraj, ale po prostu mam wątpliwości, czy jest on mi potrzebny, tym bardziej, że lubi człowieka zdemolować... czy te skutki uboczne mijają całkowicie jeśli się je przeczeka? Jeśli oczywiście w ogóle wystąpią...

przez zima 20 wrz 2013, 17:54
dziwne reakcje.
benzo one day dancer
live yourself.

przez miko84 20 wrz 2013, 19:02
Popiół też mam podobnie przy odstawianiu SSRI. Jeśli to nie wypali to może spróbuj antagonistów serotoniny, jak mirta. Albo wzmacniacza wychwytu zwrotnego - tianeptyny. Mądrze myślisz o dobraniu leków. Jeśli mogę Ci coś poradzić to spróbowania jako pierwszej mirtazapiny przez ok 8 tygodni. Jeśli będzie częściowa reakcja to mógłbyś dołożyć wellbutrin. Jeśli nie będzie reakcji to mógłbyś spróbować samego wellbutrinu lub tianeptyny. Amitryptylinę brałbym pod uwagę jako ostatnią ze względu na działanie antycholinergiczne i większe skutki uboczne.
miko84

Sortuj wg