SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Szczur 18 mar 2008, 21:10
Witam po długiej nieobecności. Biorę Asentrę od 6 tygodni. Jest to pierwszy taki lek, który biorę. Wstępnie brałem 25mg, potem 50mg. Teraz biorę 75mg, ale pani doktor zapowiedziała mi już, ze chyba przepisze mi 100mg. Przez pierwsze 4 dni byłem otępiały i oszołomiony, dużo spałem (musiałem wziąć nieco lewe L-4, w stanie w którym wtedy byłem nie mogłem pracować ze względu na ograniczoną zdolność psychofizyczną). Nie popisałem się też w sprawach "łóżkowych" (żona stwierdziła, że chyba zacznie żałować, że mnie namówiła na wizytę u psychiatry ;) ). Od kilku dni zaczynam odczuwać pewne pozytywne zmiany choćby fakt, że pierwszy raz od 4 lat zacząłem się wysypiać. Zmniejszyły się też niektóre uciążliwe myśli depresyjne i zaniżona samoocena. Na wiosnę astronomiczną nadchodzi wiosna w życiu. Czas najwyższy, bo za długo to wszystko trwało. Za dużo straciłem
Szczur (Rattus) - rodzaj gryzonia z rodziny myszowatych.

"Piekło to inni" Jean-Paul Sartre

asertin a waga ciala

przez muszka 19 mar 2008, 12:27
witam serdecznie chcialabym zapytac czy rowniez odczuwaliscie spadek wagi w trakcie przyjmowania asertinu? ja dosc ze schudlam to za nic nie moge przytyc pozdrawiam

przez wnuczek 19 mar 2008, 16:13
ja po dwóch miesiącach ważę trzy kilo mniej,chociaż wydaje mi się że przyjmuje tyle samo jedzenia co przed braniem asertin

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewelia-Sonne 20 mar 2008, 13:13
biore sertraline ale pod inna nazwą niż Asentra ( Setaloft) 50 mg rano, wieczorem Lerivon 10 mg, ale to tylko dodatkowo.
Czuje się nadal źle, czuje się nieobecna. To dopiero 14 dzien mojego brania, może dlatego... czekam cały czas z nadzieja na pozytywne dzialanie bo mam mysli samobójcze :(
poza tym na samym poczatku mialam nadmierną sennosc, otępienie psychicznie, z lozka nie wychodzilam w ogole, jadlam tez mało, nie moglam na ludzi patrzec i generalnie nic ciekawego.
A po Lerivonie raz dostalam jakiejs lekkiej psychozy i sie smialam do ścian... :|

przez Szczur 21 mar 2008, 20:09
aga8420 napisał(a):Pierwszego dnia byłam jak naćpana

Paskudne uczucie. Spodziewałem się takiej reakcji i załatwiłem sobie zwolnienie z pracy (gdybym w tym stanie poszedł do pracy mógłbym spowodować wypadek). Ale teraz widzę, że było warto.
Szczur (Rattus) - rodzaj gryzonia z rodziny myszowatych.

"Piekło to inni" Jean-Paul Sartre

przez shadow_no 21 mar 2008, 23:11
Możliwe, że za miesiąc będę odstawiał już całkowicie asentrę (póki co biorę i tak już tylko 50mg).
Trochę dziwnie będzie, bo jak zapominam np, wziąć 3 dni pod rząd to mam takie dziwne 'prądy' w głowie. A co dopiero przestać brać na stałe.
Zobaczymy, oby było dobrze.
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

odstawienie po 2 tyg?

przez radzia 23 mar 2008, 23:51

sluchajcie
denerwuje mnie jak ktos pisze ze odstawil asentre po 2 tyg bo nie byla dla niego, tego nie da sie okreslic po tym czasie !!!!
ja jestem przykladem tego ze asentra bardzo dobrze dziala, lpo porodzie i w codziennej charowce wystapily u mnie leki nagromadzone chyba rpzez lata dotyczly glownie smierci i byly momentami porazajace zastygalam w robieniu czegokolwiek nie moglam przestac myslec o strasznych rzeczach z zegarkiem w reku napady mialam co 5 minut , nie umialam o tym mowic , klucilam sie z mezem bo ciagle bylam zestresowana myslami odbijalo sie to bardzo na malzenstwie , teraz jest tak jak powinno miedzy nami byc
lęki ustapily calkowicie po ok 3 miesiacach,biore juz rok i 2 mc-e , najlepiej jest brac asentrę z rana bo ma dzialanie aktywujace nas mamy wieksza ochote na zajecie sie czyms
najwieksze stezenie we krwi jest w 4 godzienie po zazyciu wtdy czujemy sie pelni zycia
poacztki sa trudne to prawda sennosc i zamulenie ale warto poczekac
w najtanszej aptece w jakiej kupuje sa po 28zl dawka miesieczna wole to niz szalenstwo, ktore chyba przyszloby gdybym wpore nie zaczela brac proszkow

przez janek80 24 mar 2008, 03:42
Te mialem placzliwosc . Teraz sie poprawia , ale piwo i whisky szkodzi . To chyba dobrze , bo mniej pije . Mniej jem . To dobrze . Jak biore zoloft po 30 minutach chca mi sie spac . To przechodzi . Zauwazylem , ze jesli zjem czekolade (kostke gora 10 ;) ) to szybciej sie wchlania . Pewnie retardy . Przez pierwsze kilka dni zrobilem w domu rzeznie , bylem wredny , upilem sie whisky i lezalem w krzakach . Teraz sie stabilizuje . Nie chce mi sie w domu siedziec , ale mam jeszcze troche leki , szczegolnie gdy napije sie kawy . Mam nadzieje , ze niedlugo nie bede potrzebowal kawy zeby byc obudzonym . Jesli ktos czytal forum to widzial , ze przewracolo mi sie w glowie . Teraz jest inaczej . Alkohol mi nie wchodzi , kusi , ale nie wchodzi , wymiotuje . Biore 50mg 2 tygodnie . Przesiadlem sie z paxtinu , po paxtinie bylem agresywny po tym mniej , ale pierwsze dni to koszmar i chcac nie chcac pytalem siebie na glos po co zyje , teraz juz nie , ale tez drobiazgi ktore mnie meczyly dobrze sie poukladaly . Za 2 tygodnie znow napisze co dalej . Widze , ze po zolofcie kazdy pisze tylko o poczatkach , jak mu zle . Skoro tak , to znaczy , ze innym potem jest dobrze ;] Pozdrawiam.

przez _Amelka_ 24 mar 2008, 11:33
Ja również jestem bardzo zadowolona z Asentry . Biorę ten lek od 5 miesięcy i nie mam żadnych skutków ubocznych.Pierwszy dzień miałam nudności, ale potem już zero przykrych objawów. Też biorę rano, bo mój lekarz powiedział, że ten lek ma działanie pobudzające i żebym nie miała problemów wieczorem ze snem. Wyraźnie czuje poprawę i działanie Asentry, nastrój mi się wyregulował, nie mam lęków. Mój organizm bardzo dobrze przyjął ten lek,ale jak wiadomo, to wszystko jest sprawą indywidualną.

przez wnuczek 24 mar 2008, 13:58
Ja to już sam nie wiem,raz się czuję lepiej a raz gorzej.Lęki nadal są może trochę mniejsze ale są,biorę ponad dwa miesiące i mam nadzieję że lęki ustąpią

przez shadow_no 24 mar 2008, 19:32
No ja asentrę biorę już łącznie ponad 2,5 roku...
Zapraszam do sklepu z odzieżą damską i torebkami.
Założyciel / Administrator

Witam mam pytanie

przez Krwinka 25 mar 2008, 14:41
Witam wszystkich mam taki problem a wiec od pazdziernika biore leki depresyjne Luxeta 50 mg codziennie bralam po calej tabletce pomogło bardzo dużo ale przytylam prawie 10 kilo!! Byłam u lekarza i kazala mi zmniejszyc na pol dziennie luxete biore od 2 dni i jest narazie oki ale chce mi zmienic za 2 tygodnie na jakies inne zebym niemiala tendencji do tycia i wilczego apetytu.Nigdy nienalezalam do osób grubych zawsze wazylam góra 48 kg fakt ze od 3 miesiecy niepale tez ma coś w sobie ale nietylko prosze o rade jakie tabletki pomoga mi schudnac obecnie mam 57kg i chce wrócic do swojej wagi POMOCY!!! :roll: :cry: pozdrawiam

przez wnuczek 28 mar 2008, 13:22
Trzy miesiące z asertinem a przed wyjściem chociażby do pracy serce mi wali jak gong,na początku brania było dla mnie najlepiej bo byłem wyciszony potrafiłem się cieszyć, rzadko odczuwałem jakiekolwiek lęki a teraz biorę biorę i tak naprawdę to widzę marne efekty.Chyba za bardzo czekam na te dobre efekty które jak na złość nie chcą przyjść.100 mg rano i co dalej-może zmiana leku-ja tak bardzo potrzebuję poprawy.Męczę sie z nerwicą już około 10 lat a tak naprawdę leczenie dopiero zacząłem teraz.Dobra koniec tego marudzenia bo muszę iść do pracy.

przez westside19 29 mar 2008, 14:29
Ja biorę Setaloft już 17dni-codziennie na noc (zostały jeszcze 43tabletki(100mg)
Na początku miałem problemy ze snem w nocy (budziłem się) teraz jest już w miarę~

- lepiej nic nie jeść przed snem - ;]

- małe drżenie kończyn mam już za sobą... bóle w klatce już też minęły
- dzisiaj w nocy byłem cały mokry (masakra) "-pływałem-"

- "popęd seksualny? a co to jest???"

- najbardziej męczy mnie podczas przyjmowania tego leku nie tyle (otępienie) co zmęczenie... Czuje się jakby ktoś cały dzień siedział mi na głowie - od kilku dni dołki się nasiliły - jakoś się trzymam, ale mam trochę dosyć... bez leku źle, z lekiem gorzej... mam nadzieję że jeszcze się poprawi :/

nienawidzę farmakologii, ale chce być w końcu "normalny" !

Sortuj wg