SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ladywind 12 wrz 2013, 15:26
Popiół, W takim razie ten lek byłby dobry dla nas jako, że mamy skłonności do nawrotów depresji i własnie powstrzmywał by przed nimi.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 12 wrz 2013, 15:38
ladywind, no myślę że warto to sprawdzić, trzeba próbować i obserwować, jest to czasochłonne ale innego wyjścia nie mamy ;)
Jeżeli sertralina z miansą nie wypali będę próbował mirtazapiny z wellbutrinem i do tego lamo, może być to stresotwórcze połączenie ale najbardziej zależy mi na pozbyciu się depresji i anhedonii a może dzięki temu zmniejszy się też z czasem lęk w wyniku właśnie przeciwdepresyjnego działania.
Najpierw to muszę się przełamać i umówić na wizytę z lekarzem bo odkładam to już od miesiąca a chciałem dołączyć tą mianseryne.
Popiół

przez miko84 12 wrz 2013, 15:54
Popiół mirta z wellbutrinem to może być dobre wyjście jeśli serotoninowa droga nie wypali. Jak u mnie nie będzie poprawy to wrócę do samej mirty, bo na tym leku miałem najlepsze efekty. Wellbutrinu nie chcę ze względu na cenę i jego lękotwórcze działanie. Jak będzie trzeba to sprawdzę 60 mg mirty.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 12 wrz 2013, 16:00
Też się obawiam lękotwórczego działania wellbutrinu no i może nasilać stres, napięcie czy ogólny niepokój tylko że ja go nigdy jeszcze nie próbowałem a nie jest wcale powiedziane że w każdym przypadku well musi działać lękotwórczo.
No i fakt cena miażdży jaja ;)
Popiół

przez miko84 12 wrz 2013, 16:02
Jak Twój lęk jest głównie społeczny to może nawet pomóc. Ale noradrenalinka trochę buszuje, szczególnie na 300 mg. Możesz mieć problem z zaśnięciem.
miko84

przez Popiół 12 wrz 2013, 16:16
Może mirta by się uporała z problemem zaśnięcia, wolę żeby noradrenalinka buszowała może ruszyła by tą depresje i dała jakiś zapał do działania.
Na razie dam czas tej sertralinie i mianserynie.
A Ty ile jesteś już na paro z miansą? poczekaj może ten lęk o którym pisałeś minie.
Popiół

przez CórkaNocy 12 wrz 2013, 16:16
miko84, a mi wellbutrin bardzo zaszkodził na lęk społeczny już po tygodniu, potem włączyła się taka bezsenność, że niczym się ''uśpić'' nie mogłam
gdyby nie te 2 rzeczy, to byłby dla mnie najlepszym antydepresantem, a tak to wolę do niego nie wracać, niestety
CórkaNocy

przez ladywind 12 wrz 2013, 16:37
miko84, Popiół, jeśli mi się poprawi na aktualnym zestawie, co będe szczególowo relacjonować, wtedy Wy również moglibyscie spróbować tego samego połączenia, albo dołożyć do sertraliny bądz paroksetyny tylko właśnie lamotryginę. Jak lamo pomoże na moją głęboką anhedonie, to znaczy że to będzie jej zasługa a nie wenli.

-- 12 wrz 2013, 15:37 --

I co najwaznijesze jest tania, za opakowanie 25mg płaciłam coś 12zł
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 12 wrz 2013, 16:40
Popiół 12 dni, ale problemem nie jest tylko ten lęk ale nasilenie anhedonii i ogólny problem z zebraniem myśli i skupieniem się na czymś na dłużej. Włączyło mi się to durnowate skakanie z tematu na temat jak zwykle po SSRI. Nasilają mi one coś w rodzaju ADHD.

ladywind na pewno, sam jestem ciekaw jak na Ciebie zadziała. Jeśli będzie poprawa w depresji i anhedonii tzn. że być może jest coś na rzeczy w innym działaniu antydepresantów ze stabilizatorem.
miko84

przez ladywind 13 wrz 2013, 10:40
Dzisiaj drugi dzień na lamo, odczuwam lekkie pobudzenie, mam mniej pesymistycznych myśli, chociaż melancholia jest, przyjemnie słucha mi się muzyki. Narazie tyle chyba mogę napisać, bo za wcześnie by się spodziewać czegoś więcej.
Miałam problem ze spaniem, chyba z 8 razy się budziłam w nocy, ale nie odczułam stanów lękowych.

przez miko84 13 wrz 2013, 11:06
Część efektów które odczuwasz może być spowodowana odstawieniem mirty, a część efektem placebo, ale dzięki, że nas informujesz :)
miko84

przez Dżejmson 13 wrz 2013, 11:15
Lamo to jedyny lek obok amisulprydu, który nie wywołuje u mnie żadnych skutków ubocznych. Warto pamiętać o suplementacji kwasem foliowym.
U mnie dzisiaj jakiś spokój, ale jednocześnie nastrój dość słaby. Pewnie wszystkiemu winna ta paskudna pogoda ;)
Dżejmson

przez ladywind 13 wrz 2013, 11:16
miko84, możliwe, efekt placebo też biorę pod uwagę. Obiecałam że będe, co się przyda nam chorującym.
A Ty jak na swoim zestawie się czujesz?

przez olcha 13 wrz 2013, 11:47
Odstawianie sertraliny to potworność - nie mogę funkcjonowac w sensie psychicznym (nasilone lęki, drażliwość) i fizycznym (zawroty głowy, drętwienie kończyn). Abstrahując (wątpie, żeby to była związane z odstawianiem) - wczoraj w sytuacji kryzysowej zażyłam 5mg clorazepatu, potem dołożyłam następne 5mg i liczyłam, że panika się nie rozwinie, tymczasem dostałam ataku histerii z drgawkami, dołożyłam następne 5mg, a i tak nadal się trzęsę, po obudzeniu w nocy ciągle czułam napięcie, ten sam lęk. Ile mam tego wziąc, żeby do cholery mnie uspokoiło, żebym miała to wszystko gdzieś?! Aktualnie ciągle chce mi się beczec, trudno mi się oddycha (chociaż trochę wczoraj się nakrzyczałam, więc gardło nawala), jestem roztrzęsiona... SOS!
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

Sortuj wg