SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 11 wrz 2013, 14:00
Popiół na pewno czuję inne działanie bo brałem paroksetynę samą dość długo. Pierwszymi oznakami, że to połączenie działa silnie na serotoninę jest u mnie nasilenie potliwości dłoni - cały czas są ciepłe i mokre, czułem coś takiego jak zaczynałem przygodę z SSRI. Samopoczucie też jest inne chociaż myślę, że za krótko jeszcze to biorę. Myślę, że warto spróbować tego połączenia jak na kogoś same SSRI nie działają. Jeśli to nie zadziała to nie wiem co może jeszcze bardziej wzmocnić działanie SSRI, chyba tylko lit?

Czytałem kiedyś Twój post odnośnie mirty na innym forum, i brałeś coś chyba ponad 10 dni, coś tam pisałeś, że dobrze działało a później wskoczyłeś na wenlafaksynę. Nie wiem czy jak sertra u Ciebie nie wypali to czy nie warto by było rozważyć przy Twoich objawach powrotu do mirty? Mi przy takich objawach jak piszesz ona pomogła, zwiększa emocje i ekspresję, motywację i aktywność, tylko potrzeba temu lekowi więcej czasu na rozkręcenie się.
miko84

przez Popiół 11 wrz 2013, 17:19
Miko ja już zaczynam się gubić w ocenianiu działania leków które stosowałem, mirtazapine brałem jeszcze później samą przez jakieś 5 tyg. może dłużej nie pamiętam, niestety dokuczał mi w tedy silny niepokój i lęk zwłaszcza rano ale były też momenty dobrego samopoczucia w których właśnie potrafiłem czerpać przyjemność z życia i marzeń, nie wiem na ile było to zasługą mirty. Zacznę chyba prowadzić taki dzienniczek w którym będę sobie tworzył raporty z przebiegu leczenia, myślę że takie coś może się przydać w przyszłości.

Miko wydaje mi się że trzeba by dać ssri i mianserynie przynajmniej te 6-7 tyg żeby ocenić to na chłodno i mieć już pewność co do działania danych leków a nie zastanawiać się później czy aby to leczenie nie trwało za krótko itp...zresztą takie częste skakanie z leku na lek do niczego nie prowadzi.
Popiół

przez olcha 11 wrz 2013, 17:57
Nie wiem, na ile racjonalnie my, jako chorzy, umiemy ocenic i odróżnic skutki choroby od skutków działania leków. Granica wydaje się nie byc stała.

Swoją drogą, paroksetyna jest w porządku ? - w sensie działania przeciwlękowego, skutków ubocznych oraz ewentualnych trudności z odstawianiem ?
W porównaniu do sertraliny... ?
CHAD, OCD, zaburzenia osobowości
Wenlafaksyna 150 mg
Lamotrygina 100 mg
Okskarbazepina 300 mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 11 wrz 2013, 18:25
Echem, chciałbym z tego miejsca przeprosić kogokolwiek uraziłem swoimi wczorajszymi wpisami, zdaje się że nieco mnie poniosło i naskoczyłem na pewne osoby... Prawda jest taka że nie byłem w 100% trzeźwy i za bardzo emocjonalnie podszedłem do pewnych spraw. Przeczytałem po łebkach kilka wpisów i załączył mi się bulwers, na trzeźwo patrząc niepotrzebny i przesadzony. Zatem jeszcze raz, ktokolwiek poczuł się wczoraj urażony moimi wpisami - kłaniam się nisko i apologizuję. Postaram się trzymać z daleka od klawiatury kiedy jestem wcięty na przyszłość :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Popiół 11 wrz 2013, 19:46
olcha dla mnie sertralina i paroksetyna to podobne leki, różnią się siłą działania i szczegółami, paro najsilniej hamuje transporter serotoniny i jest najmocniejsza z ssri, powinna lepiej działać przeciwlękowo i w ZOK od sertraliny może też dawać więcej skutków ubocznych zwłaszcza w sferze seksualnej, będzie też trudniejsza do odstawienia. Sertralina ma profil działania bardziej aktywizujący od paroksetyny co w moim przypadku jest nieprawdą.
Popiół

przez CórkaNocy 11 wrz 2013, 19:53
Popiół, mi też mirta daje rano lęk, lekarz mi mowil, ze ona moze czasem nakrecac tak, moze przez dosc silne dzialanie na noradrenaline
CórkaNocy

przez ladywind 11 wrz 2013, 19:56
depas, luzik ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez depas 11 wrz 2013, 19:58
ladywind, może przesadzam, ale jednak pamiętam że trochę się wczoraj zrobiłem i pisałem różne rzeczy, pod którymi bym się dzisiaj nie podpisał. Dzięki za wyrozumiałość :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez NieznanySprawca 11 wrz 2013, 20:09
depas, loooz :mrgreen:
NieznanySprawca

przez khaleesi 11 wrz 2013, 20:14
depas, ale po pijaku piszesz całkiem do rzeczy ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez ladywind 11 wrz 2013, 20:27
depas, czasem tak bywa że człowiek po pijanemu bardziej się uzewnetrznia i pisze więcej niż by chciał ;)
Naprawdę nie przejmuj się , kto jak kto , ale my napewno to zrozumiemy ;-)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 11 wrz 2013, 20:31
Dla mnie sertra też działa podobnie od paroksetyny, tylko paro kastruje i znieczula na wszystko. A po sertralinie jest dużo lepiej pod tym względem, brak tej znieczulicy.
Z miansą zejdę do 30, a nawet chyba zejdę do zera i zmienię na trazodon. Niestety i u mnie zaczęło się tycie.
Dżejmson

przez NieznanySprawca 11 wrz 2013, 20:43
Dżejmson, wlasnie od paru lat marze, zeby sobie przytyc ze 20 kilo, takze wejscie na mirte/mianse to kwestia czasu :P A jakbys bral bialko + kreatyna + miansa +silka :twisted: Co innego moze zrobic facet, zeby poczuc sie pewniej siebie? :mrgreen: Sila, Masa, Pyerdolniecie ;)

Wie ktos moze, czy mirta/miansa nie koliduje z robieniem rzezby? Wiecie, katabolizm/anabolizm etc? Ktos na tym cwiczyl?

Nie ten watek, ale coz..
NieznanySprawca

przez Dżejmson 11 wrz 2013, 20:49
NieznanySprawca, biorę to wszystko. Biorę kreatynę, mam dietę na masę, chodzę na siłownię ;) Tylko że i brzuch po tej miansie rośnie. Wywalę to dziadostwo w cholerę ;) Dieta na masę to i tak góra kalorii a do tego miansa, to w ogóle masakra :P
Moim zdaniem mainsa koliduje z robieniem rzeźby. Na tym leku raczej się tyje, więcej się chce jeść. Więc dobry lek dla kogoś, kto robi masę a ma problemy z przybieraniem na wadze. Ja zawsze miałem z tym problemy, ale dieta na masę i miansa to już jednak dla mnie za dużo.
Dżejmson

Sortuj wg