SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez CórkaNocy 10 wrz 2013, 18:26
a hipomania? to taka jakby lekka mania? i tam chyba jest wszystko prawie cacy do pewnego momentu i mniej więcej jest to coś jak na haju, poczucie przeszczęśliwości, ale jakaś kontrola minimalna chyba jest? i nie jest to aż tak irracjonalne, bez zahamowań jak w manii
CórkaNocy

przez NieznanySprawca 10 wrz 2013, 18:30
CórkaNocy, Tia, to jest wlasnie ta lzejsza odmiana. Czasem mam ja na trzezwo, a wenla ja umie ladnie "uwypuklic" ;) Nie konczy sie hardkorowym zjazdem, tylko stwierdzeniem "ehhh znow ten syff, zycie jest do dupy".

Co do kontroli- u mnie- staje sie podobna jak u impulsywnego ekstrawertyka, czyli nic strasznego, rozsadek jakis zachowany.
NieznanySprawca

przez CórkaNocy 10 wrz 2013, 18:32
NieznanySprawca, u mnie tak było na wszystkich lekach działających na dopaminę, potrafiło tak byc nawet kilka tygodni, odstawiałam i przechodziło. a na serotoninowcach nigdy tak nie miałam, one mulą mnie na tyle, że spłycają mi mocno emocje, często nie mam żadnych emocji, albo lekko je odczuwam

-- 10 wrz 2013, 18:34 --

NieznanySprawca, też mam podobny stan, podobnie można to określić, jest zajebiście, ciesze się życiem, robię fajne rzeczy, często powiem za dużo, trochę dużo wydam, ale mam poczucie, że muszę czerpać z takiej chwili jak najwięcej, bo to minie i znowu będzie szaro, na szczęście już nie mam takich spadków nastroju jak kiedyś, teraz jak już to wraca wszystko do normalności, nastrój jest spoko, nie czuję smutku
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 10 wrz 2013, 18:38
CórkaNocy, NieznanySprawca, macie rację, lekka hipomania jest zajebista, każdy by tak chciał! Zupełnie nie wiem czemu te osoby się leczą i biorą leki, skoro jest im tak zejebiście... Żyć nie umierać przecież. Ręce opadają. Polecam spędzić kilka tygodni w szpitalu psychiatrycznym, pogadać ze schizofrenikami, maniakami, osobami upośledzonymi umysłowo, borderline'ami, dwubiegunowcami. Wtedy zobaczycie jak tym osobom jest dobrze na świecie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez NieznanySprawca 10 wrz 2013, 18:39
CórkaNocy, no to wiem, jak sie czujesz ;) Ale bez prochow takie epizody tez Ci sie zdarzaly?

macie rację, lekka hipomania jest zajebista, każdy by tak chciał! Zupełnie nie wiem czemu te osoby się leczą i biorą leki, skoro jest im tak zejebiście... Żyć nie umierać przecież. Ręce opadają. Polecam spędzić kilka tygodni w szpitalu psychiatrycznym, pogadać ze schizofrenikami, maniakami, osobami upośledzonymi umysłowo, borderline'ami, dwubiegunowcami. Wtedy zobaczycie jak tym osobom jest dobrze na świecie.

ok! Skoro razi Cie slowo mania/hipomania, ujme to tak:

w calym koszmarze depresyjnego zrycia zdarzaja mi sie dni, w ktorych jestem /cenzura/ szczesliwy. po prostu. inaczej patrze na swiat, normalnie rozmawiam z ludzmi, planuje przyszlosc. nie jest to jakis wyjeb w kosmos, po prostu mam energie i nastawienie, zeby ja spozytkowac (po wenli ten stan jest troche glupszy.. :)

nie wiem, wedlug jakich kryteriow diagnostycznych mam to ocenic, mam na to zreszta wyjebane.
Ostatnio edytowano 10 wrz 2013, 18:46 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 2 razy
NieznanySprawca

przez CórkaNocy 10 wrz 2013, 18:41
tak, 2 razy, raz kilka tygodni, drugi raz kilka dni - ale zawsze było to uzasadnione, nie było tak, że sama z siebie się tak czuję, tylko np. odzyskuję dobry nastrój i napęd, zaczynam działać i jest tak super, że aż chce się czerpać z tego jak najwięcej

a ty masz tak bez leków/miałeś?

ale teraz dalej będę obstawać, po wykluczeniu u mnie chad, że robię tak, bo po latach depresji chcę czerpać z pozytywnych chwil jak najwięcej - cieszyć się z życia, póki ten stan jest, póki mam taką okazje
CórkaNocy

przez depas 10 wrz 2013, 18:44
Jeszcze jedna rzecz o której warto pamiętać, łatwo i przyjemnie się pisze tu na forum osobom które nigdy nie trafią do psychiatryka, bo są wystarczająco normalne żeby funkcjonować w społeczeństwie i jakkolwiek jest im źle, nikt ich w domach bez okien nigdy nie zamknie. I tak tylko zajmowalibyście miejsce poważnie chorym osobom. Także piszcie sobie jak to fajnie jest mieć manię, a może i nawet czasem fajnie jest mieć schizofrenię - wow, psychodela za friko, haluny, ale czad!
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez CórkaNocy 10 wrz 2013, 18:47
depas, ja tak nie piszę :/ że to jest fajnie mieć hipo, bo nie nazywam tego teraz tak, po prostu lubie być szczęśliwa
ale faktem jest to, że nawet w cięższych chwilach depresji wolałam sama zwalczyć jakoś to siłą, byleby tylko nie zamykać się w szpitalu
CórkaNocy

przez NieznanySprawca 10 wrz 2013, 18:51
depas, no to zeby nie razic nikogo w oczy- taaa, czasem, na krotko czuje sie swietnie. nie zamierzam debatowac, kto tu jest, a kto nie jest takim/innym swirem. who cares!
CórkaNocy, tak, zdarzalo mi sie to kilkanascie razy po pare dni/godzin bez prochow. twarz zupelnie inaczej wtedy wyglada, zmienia sie mimika, oczy blyszcza, ludzie mowia "zajebiscie wygladasz" etc etc
NieznanySprawca

przez miko84 10 wrz 2013, 18:52
depas luz, to były wisielcze żarty melancholika. Każdy depresyjny marzy o poprawie nastroju, na pewno nie manii/hipomanii bo to patologia.
miko84

przez depas 10 wrz 2013, 18:59
Sorry, może za bardzo się uzewnętrzniłem :) Chodzi mi generalnie o to, że nie można relatywizować chorób psychicznych i wybierać sobie jakie objawy są fajne itd. Wk*rwiło mnie czyjeś pisanie że mania to może być fajna sprawa. Otóż nie jest, po prostu. Nigdy sam tego stanu nie doświadczyłem, ale gadałem na palarnii (czyli psycho pokoju spotkań) w domu bez klamek i wiem że ci ludzie cierpią, nie jest im dobrze bynajmniej i chcą się leczyć żeby taki stanów unikać, nie żeby mieć ich więcej. Faktycznie, nie sądzę żeby byli chętni swoje manie zamienić na bycie warzywem i wegetację łóżko-kibel, ale jednak sami zgłaszają się do szpitalii/poradnii szukając pomocy.
Tym ludziom nie jest dobrze, nie są zadowoleni ze swojego trybu życia, bo nie mają nad nim żadnej kontroli.
Dlatego porównałem to do dragów, z którymi mam mnóstwo doświadczenia, bo wiem jak kończą się takie sztucznie wywołane stany uniesienia i ekstazy - bardzo, bardzo źle. A ci ludzie są bardziej bez kontroli niż najgorszy ćpun... Przy czym ćpun (patrz: kiedyś ja) wie skąd to się wzięło i o co chodzi, ci ludzie po prostu płyną z prądem i robią niesłychane rzeczy, bez udziału substancji chemicznych.

-- 10 wrz 2013, 19:07 --

miko84, rozumiem, a jednak po własnych doświadczeniach w miękkim domu, nie mogę tego puścić płazem. Tam spotyka się osoby tak ciężko chore, że nasze na tym forum narzekania i problemy z lekami, stają się po prostu śmieszne i niepoważne. 90% tu piszących albo się uczą, albo pracują, czyli jakby nie patrzeć - dają radę. W szpitalach widzi się osoby które nie potrafią zapalić papierosa, próbowały się wielokrotnie zabić, nie wiedzą gdzie są i kim są. Dlatego pier*olenie że po sertralinie mam zajady albo po wenli mi się czka, czasem mnie wyprowadzją z równowagi.
Ale ok, już się uspokajam, inaczej jest na wolności a inaczej w domu bez klamek. Każdemu kto tam nie trafił, życzę powodzenia, proszę tylko, nie piszcie że mania albo paranoidalna schizofrenia są (albo mogą być) fajne. Amen.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez NieznanySprawca 10 wrz 2013, 19:08
depas, no to rozumiem, ze widziales ciezki poziom manii, i masz takie i nie inne skojarzenie na ten temat.

... a teraz wyobraz sobie, ze znajdujesz taki stan, o jakim ja we wczesniejszych postach pisalem, zupelnie inny od depresji. przeskakujac z depresji do takiego stanu dziwisz sie, ze ktos to nazwie hipomania? (czymkolwiek to jest, chociaz pierwszy psychiatra nazwal to hipomania, ale olalem go, bo nie chcial wypisac mi wenli, wlasnie przez te sklonnosci do nadmiernego pobudzenia czasem).nie wiem, czy tak to mozna nazwac, ja juz leje, co to dokladnie jest, ale widac mamy inne skojarzenia semantyczne :mrgreen:

a propos duzych dawek stymulantow, fety- ja zawsze zachowywalem kontrole, nigdy nie tracilem kontroli etc. po niczym, co nie wylacza swiadomosci. nie odwalalem glupot. moglem wygladac nawet spokojnie. roznie to bywa u ludzi.
NieznanySprawca

przez khaleesi 10 wrz 2013, 19:17
depas napisał(a):
[ Dlatego pier*olenie że po sertralinie mam zajady albo po wenli mi się czka, czasem mnie wyprowadzją z równowagi.
Ale ok, już się uspokajam, inaczej jest na wolności a inaczej w domu bez klamek. Każdemu kto tam nie trafił, życzę powodzenia, proszę tylko, nie piszcie że mania albo paranoidalna schizofrenia są (albo mogą być) fajne. Amen.

ja byłam na oddziale z NN wiem co się dzieje w zakładach. Czasem to jedyny ratunek dla siebie choc ja wspominam to ogółem jako siedzenie i testowanie leków bez celu bo gówno pomagało.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez depas 10 wrz 2013, 19:29
NieznanySprawca, pomijając już wszystko co napisałem powyżej, ja też mam generalnie duże doświadczenie ze stymulantami, przede wszystkim ze spidem, dawki rzędu w okolicach 2 g na dzień. I też miałem po tym kontrolę, wiedziałem co robię, i ogólnie nie było tragedii, nikogo nie zabiłem, sam też przeżyłem. Wiedziałem co robię, pewnie dla osoby z boku był to mocno psychodeliczny widok, a jednak zawsze lądowałem w swoim łóżku i dzień albo dwa dni później zasypiałem. Tyle że osoby chore, z manią, mają inaczej niż w miarę normalni, zdrowi ludzie na speedzie, jak ja czy Ty. To jest jedynie porównanie, jakaś namiastka stanu jaki im się przytrafia, nie jest to ta sama sytuacja. Po załadowaniu nam przechodzi po x godzinach, oni jadą przez tydzień albo i dłużej, często nic z tego nie pamiętając...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

Sortuj wg