SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez depas 09 wrz 2013, 18:23
ladywind, również nie uważam że dragi "zniszczyły" mój mózg, tam już od początku było coś nie tak, ale mój dr. twierdzi że dragi długofalowo bardzo utrudniają leczenie, że receptory/synapsy w mózgownicy są rozregulowane i nie pracują/reagują jak trzeba.
Ze stabilizatorów brałem tylko Depakine, które było skuteczne na poziomie placebo. Ale jeśli chodzi o neuroleptyki, to jak najbardziej jestem za, prawie każdy mi pomagał, tyle tylko że bardzo krótko. Najlepiej wspominam risperidon, po którym prawie każdy jest zglebowany i ledwie chodzi, ja tymczasem przez parę tygodni byłem elegancko nakręcony, pozytywny itd. Podobnie było z sulpirydem - być może najlepszy naeuro ever - ale znów to samo, po 2 tygodniach całe dobre działanie się skończyło i nigdy nie wróciło.
Co do CHAD, to myślę że akurat tą diagnozę mogę wykluczyć - u mnie nie ma zwyżek nastroju, żadnych manii. Tego typu stany przytrafiały mi się wyłącznie po używkach, zwłaszcza alkoholu. Bez tego, jest raczej linia ciągła na stałym, niskim poziomie, apatia, anhedonia, uczucie pustki.
miko84, u mnie wenla za pierwszym razem zdziałała cuda jeśli chodzi o lęk, teraz jest podobnie. W dawce 75-150mg było to silne działanie anksjolityczne, jednak bez działania na motywację, anhedonię itd. Teraz kiedy biorę 225mg jest inaczej, działanie przeciwlękowe już się nie poprawiło, za to pojawiło się niespodziewane działanie na nastrój. Nie jest to jeszcze "top of the world", ale jednak wyczuwalne. Biorę do tego 15mg mirty, ale nie podejrzewam żeby w takiej dawce miała ona jakieś znaczenie. Na nast. wizyciy chcę poprosić doktoru o zmianę na miansę (co najmniej 30mg) i jeśli się zgodzi - na próbę - dołożenie topiramatu.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Dżejmson 09 wrz 2013, 18:32
ladywind, jak Ciebie chce obserwować pod katem ChAD, to ja się zaczynam bać o siebie, tym bardziej że na PW dostałaś ode mnie niedawno parę słów o moich prywatnych sprawach świadczących o ChAD. Na dodatek na CRF miałem to samo co Ty, pierwsze dwa miesiące super, a potem ostro w dół - masakra. Zresztą na każdym leku początki miałem świetne a potem były zjazdy.
Dżejmson

przez ladywind 09 wrz 2013, 18:37
Dżejmson, no to witaj w klubie ,bo jak miałam poprawę na SSRI to nie trwała długo a potem następowała taka depresja że łopatą mobli by mnie zbierać . Ciekawa jestem , zwlaszcza że Twoj lekarz też będzie obserwował CIe pod tym kątem .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 09 wrz 2013, 18:40
Z tym chadem to jakaś paranoja :roll: Chyba to wygodne dla lekarzy by skryć ich niemoc :mrgreen:
miko84

przez ladywind 09 wrz 2013, 18:43
depas, właśnie chodzi o to ,że jest tyle odmian chad ile lisci na drzewie . Nie każde charakteryzuje się mamia , może być lekka hipomania z przeważająca liczbą zniżek nastroju aż po ciężką depresje .
Sam piszesz że po neurolepach czules się poztywnie nakrecony ,także nie możesz powiedziec że wiecznie czules się źle .

W lepszym samopoczuciu miałeś jakies plany ,cele ?

-- 09 wrz 2013, 17:46 --

miko84 napisał(a):Z tym chadem to jakaś paranoja :roll: Chyba to wygodne dla lekarzy by skryć ich niemoc :mrgreen:

A to tyz może być prawda :lol:
Skoro robia już jakieś odmiany odmian :mrgreen:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 09 wrz 2013, 18:50
To jest jak schizofrenia bezobjawowa rodem z ZSRR :mrgreen:
miko84

przez depas 09 wrz 2013, 18:51
PS Na dłuższą metę nie chciały mi pomagać żadne SSRI, a brałem paro, fluo, sertrę, citalopram, escitalopram. Najlepiej wspominam z tego zestawu citalopram, ale brałem go do wenlafaksyny, zatem trudno stwierdzić jak działałby solo. Mogę tylko powiedzieć że jako jedyny esesaraj zadziałał od pierwszej tabletki, czyli od 10mg dorzuconych samowolnie do wenli wywołał przyjemne pobudzenie i to by było na tyle, skończyło się w drugim tygodniu. Sertralina 100mg początkowo wydawała się dawać radę, ale tylko do momentu kiedy musiałem wyjść do ludzi i szukać pracy, wtedy okazało się bardzo szybko że jednak nie daje rady i po 5 miesiącach zrezygnowałem.
Także jak dla mnie, z tej grupy leków (mimo że nie ssri) tylko wenla. Co ciekawe, jej profil bardzo zależy od dawki, do 150mg to niby tylko kolejny esesaraj, do tego słaby, powyżej działa też na noradrenalinę, od 300mg w góre na dopaminę. Sertralina powinna mieć podobne właściwości, są raporty o zapaleńcach wrzucających jednorazowo 300-400mg żeby uzyskać to osławione działanie na dopaminę, ja jednak mimo wszystko, choć kilka paczek Asertinu wala się w szufladzie, nie planuję takich wyskoków.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez ladywind 09 wrz 2013, 18:53
miko84 napisał(a):To jest jak schizofrenia bezobjawowa rodem z ZSRR :mrgreen:

Buhahaha dobre :mrgreen:

-- 09 wrz 2013, 17:57 --

depas, ja biorę 300mg wenli od dłuższego już czasu ale niestety już przestała ddziałac. Dodam że wszelkie esereje też zwykle musialam brać w końskich dawkach ,tylko paro wspominam że pomogła w dawce 10mg po 3 tygodniach . To było moje pierwsze leczenie psychotropami .

przez depas 09 wrz 2013, 19:01
Wydaje mi się że smutna prawda jest taka, że lekarze nie wiedząc jak pomóc niektórym ze swoich pacjentów, wymyślają im coraz to cięższe diagnozy, które mają przykryć ich nieskuteczne terapie. Tak właśnie postrzegam swoją szpitalną diagnozę mieszanych zab. osobowości, czyli po troszę wszystkiego. Lekarka, swoją drogą bardzo ładna kobieta w dokładnie moim wieku, stwierdziła wprost, że jest jej przykro że nie może zrobić dla mnie więcej i bardziej mi pomóc, ale niestety u mnie tylko terapia i jeszcze raz terapia. To tak, jakby trudnego pacjenta wysłać do innego specjalisty, bo nie potrafi się mu pomóc. Tak samo postrzegam to dodawanie w kółko nowych odmian CHAD itd., które wydaje mi się po prostu szukaniem nowych pacjentów - nowych konsumentów leków.
Żeby nie było, nie podwarzam nikogo z nas tutaj problemów i zaburzeń, wydaje mi się tylko że psychiatrzy co raz bardziej odpływają w kosmos i łapią się nowinek żeby przykryc własne niedomagania, albo raczej niedomagania całej ich dziedziny, czyli szeroko pojętej psychiatrii. Umówmy się, tutaj nie da się zbadać krwi, zrobić rentgena, trzeba spekulować i eksperymentować, taką mają pracę nasi przyjaciele psychiatrzy. No, ale przynajmniej dobrze na swoim trudzie zarabiają...
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez khaleesi 09 wrz 2013, 19:01
depas, Dawka zwykle wynosi od 25 mg/dobę do maksymalnie 200 mg/dobę. wiec jakie 300/400 mg?
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez depas 09 wrz 2013, 19:06
ladywind, no, według mojej atrakcyjnej pani doktór szpitalnej to właśnie świadczy o zaburzeniach osobowości, jej niemocy i konieczności dłuuuuugiej psychoterapii. Ale fakt faktem, że mimo iż tłumaczyła mi że u mnie leki są nieskuteczne i nie mogę sobie po nich zbyt wiele obiecywać, przepisała mi aż trzy: 800mg Depakine, 75mg trazodonu i 100mg sertraliny. Brałem ten zestaw 5 miesięcy i muszę przyznać że wyszedłem ze szpitala w dużo lepszym stanie niż kiedy do niego trafiłem, to jednak konfrontacja z realem okazała się nie do przejścia, i musiałem juz potem prywatnie ze swoim doktorem dokładać/zmieniać leki.

-- 09 wrz 2013, 19:11 --

khaleesi, pisząc o tych dawkach miałem na myśli wenlafaksynę, nie sertrę. U nas w Polandzie są dostępne tylko dawki 37,5;75;150. Natomiast w hameryce również 300 i chyba także 450, choć i tam są to dawki rzadko spotykane. Dla przykładu, u nas nie uświadczysz dawki fluoksetyny innej niż 10-20mg, zaś w hameryce chodzą piguły 60mg. Nie wiem czy to źle czy dobrze, ale tak to wygląda. A i sertraliny bywa że przepisuje się i 300mg, choć znowu raczej nie w PL.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez khaleesi 09 wrz 2013, 19:25
depas, piszemy w temacie Sertraliny ;) dlatego sądziła, że o tym leku piszesz
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez depas 09 wrz 2013, 19:39
ladywind napisał(a):W lepszym samopoczuciu miałeś jakies plany, cele?

Niestety nie, te chwilowe dopaminowe zwyżki (na neuroleptykach) w całości ograniczały się do obsesyjnego grzebania w internecie, słuchania muzy itp. chwilowym przyjemnościom. Długofalowe, przyszłościowe myślenie u mnie całkowicie leży i nie wstaje.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez zima 09 wrz 2013, 19:54
o czym wy tu gadacie? nie nadążam!!! nie chce mi sie czytac nawet i czasu nie mam tak duzo, a tu zadnego ładu nie widzę- jeno przekrzykiwanie sie. Czlowiek to rzeczownik-odmienia sie przez przypadki- cos komus pomoże a ktoś inny skończy nad klopem.
moze by pomoglo jakbyscie pisali- na co lek mial Wam pomóc i w jakim procencie pomógł. wiecie, stan przed-objaw-dzialanie- czas trwania optymalnego stanu.
wczoraj dostalam psychozy po zwiekszonej dawce setraliny i trittico i wiem juz co to obsesja i opetanie. dziś zmniejszyłam dawki-wróciło do normy i dalej mam wszystko gdzies.
fobia i mimowolne drżenia zniknęły w 95%.na depresje i hustawki nastrojów sie nie leczylam, ale juz ich nie ma. 2 miesiące brania asertinu, 4 dzien trittico. czas trwania optymalnego stanu ...hmmm...dzieje się, dzieje....nie wiem co mnie jeszcze spotka.
moze jakies podpowiedzi?

-- 09 wrz 2013, 18:57 --

ps. naczytalam sie co piszecie trochę i:
co to za lekarze co nie potrafia postawic diagnozy.przecież jesli pacjent wymieni rzeczowo wszystkie objawy to dobry specjalista będzie wiedział od razu. grrrrr....
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Sortuj wg