SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dżejmson 09 wrz 2013, 08:58
zima, taki ze mnie trudny przypadek :P
Dżejmson

przez miko84 09 wrz 2013, 10:15
elfrid tak jak pisał Tańczący z lękami próbuję połączeń których nie próbowałem, daję im odpowiednią ilość czasu. A Ty porzucasz leki po paru dniach po powodują senność albo zwiększenie apetytu. Pamiętaj, że najważniejsza jest remisja, a skutki uboczne schodzą na drugi plan. Poza tym z czasem te skutki uboczne mogą zniknąć.

Nie jest tak, że nie słucham co proponujesz. Mam na uwadze neuroleptyki bo ich nie próbowałem. Jeśli tak się upierasz przy stabilizatorach to jak kolejne leki nie wypalą to jestem skłonny spróbować karbamazepiny bo mam ją w domu. Rozumiem, że zadziała od razu jeśli ma zadziałać, nie tak jak SSRI?

Ale nie porzucę tej kombinacji leków przed odpowiednim czasem, bo później jak zwykle miałbym myśli "a może by zadziałało jakbym dał więcej czasu...". Mam plan leczenia i się go będę konsekwentnie trzymał mimo uboków które teraz mam.

Polecałem połączenie SSRI+mianseryna bo stosują je bardzo często lekarze w moim mieście. Poza tym wyszły niedawno badania, że dodanie do SSRI antagonisty 5-HT2c wzmacnia wzrost serotoniny. Na tej podstawie to polecałem. Wytrwam odpowiedni czas to będę mógł polecić z własnego doświadczenia.

Ps. Oby nie było tak, że znowu wrócisz do leku przeciwdepresyjnego bo objawy depresji powrócą, jak było gdy brałeś samą lamotryginę. Może właśnie Ty nie możesz przyjąć do wiadomości, że masz depresję a nie jakieś zaburzenia osobowości i potrzebujesz leku przeciwdepresyjnego a nie stabilizatorów.
miko84

przez Marek1977 09 wrz 2013, 11:21
miko 84 Wydaje mi się że brniesz w ślepą uliczkę,piszesz że Twoim głównym problemem jest anhedonia,apatia,niechęć do wszystkiego za chwile dodając że stosujesz mianseryne do paroksetyny po to by zwiększyć poziom serotoniny która jak dobrze wiesz na anhedonię nie działa i nie zadziała nawet w przypadku antagonizmu mianseryny na receptor 5HT2c.
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 09 wrz 2013, 11:51
Marek1977 nie u wszystkich serotonina nie działa na anhedonię. Jest sporo osób z depresją u których po SSRI anhedonia puszcza. Chcę sprawdzić to połączenie, bo dwóch pierwszych lekarzy mi je przepisywało ale nie wytrwałem skutków ubocznych.
miko84

przez Gojira 09 wrz 2013, 11:58
U mnie na anhedonie najlepiej dzialaja neuroleptyki. SSRI jakos tylko pogarszaja ten stan.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez Siding Spring 09 wrz 2013, 12:00
Spoko ale liczysz ze rzeczywiscie mianseryna jakos cudownie zmieni dzialanie paroksetyny?, ktora wiesz jak na Ciebie dzialala bo brales najdluzej...innymi slowy rozleniwienie, utrata pasjii, brak motywacji , sennosc ktora narastala z okresem brania leku...Ja tu podobnie jak poprzednicy tez nie widze sensu tym bardziej ze podkreslasz nie pierwszy raz jakoby antagonista 5htc2 mialby wzmocnic dzialanie serotoninowe ssrajow.....no wiec logicznie rozumujac bedziesz czul sie jeszczegorzej anizeli na samej paro...

Jak dla mnie to na ahedonie powinies pobrac wellbutin/metylo/moklobemid przez odpowiednio dlugi okres. SSRI nie sa na pewno znane z tego ze poprawiaja anhedonie,.

przez miko84 09 wrz 2013, 12:10
Gojira jaki najlepiej i w jakiej dawce?

lubudubu nie wiem, ale mój lekarz mówił, że miał sporo osób u których same SSRI nie działały a dodanie mianseryny zmieniło reakcję. Być może działanie samych SSRI było zbyt słabe. Myślę, że jak nastąpi działanie na nastrój to reszta też będzie ok. Jeden z objawów depresji to anhedonia, jeśli SSRI pomagają w depresji to i w tym. Wiem, że jest sporo osób u których wywołały lub pogłębiły anhedonię. Zobaczę jak to zadziała z czasem.

Co do metylo to brałem wystarczająco długo by się przekonać, że nie jest to dobry lek przy depresji. Wellbutrin brałem ostatnio ale nasilał OCD. Moklobemidu nie próbowałem. Pogadam o tym leku z lekarzem.
miko84

przez Siding Spring 09 wrz 2013, 12:29
Co do jednego to zgodze sie na pewno...dzialanie z pewnoscia mialy ale czy słabe? Przez słabe rozumiesz to ze mogly jeszcze bardziej poglebic stan w ktorym jestes? no bo pamietam dobrze jaka fale krytyki poslales w strone paroksetyny...w sumie to i calych ssri...pamietam Ciebie jeszcze sprzed bodajze 5-6 lat i wtedy miales zakladac wątek w ktorym miales objasnic czemu ssri sa takie złe;)

Depresje przeciez sa rozne...mozna miec np silne mysli samobojcze, silne wycofanie spolecznie i pewniew takich głebokich stanach ssri sprawdzaja sie.

Na pewno masz problem jak my wszyscy i chyba jeszcze przed braniem danego leku gloryfikujesz gomajac nadzieje ze to bedzie własnie ten lek ktory pomoze...nawet jesli wczesniej tylko szkodzil. Miotasz sie z leczeniem ...co tez rozumiem..nie ma tego leku ktory moglby Ci pomoc stad te kombinacje. Gdybys trafil w koncu na cos to pewnie zajalbys sie normalnym zyciem. Elfrid widze tez chce pomoc. Z jego rad to dobre jest chyba to , ze podobnie jak ja uwaza ze ssri powinies zostawic za soba. Chociaz nie do konca rozumiem sensu brania stabilizatorw nastroju. Nie masz przeciez zadnej chwiejnosci a nastroj stoi na tym samym niskim poziomie. Wiec czemu mialyby one sluzyc? Podsumwujac sytuacja ciezka bo skoro antydepesanty nie sprawdzaja sie a stabilkizatory nie maja swojego uzasadnienia w ich zastosowaniu to ja nie wiem co dalej. Medycyna stale rozwija sie i nowe leki beda poswtawac. O ect czy jakis tam chirurgiach przeciez rozmwiac nie bedziemy bo skoro pracujesz, udzielasz sie na forum to takim krytycznym przypadkiem nie jestes( nawet jezeli te kombinacje lekowe moga mowic inaczej).

przez miko84 09 wrz 2013, 12:46
Nie mówię, że SSRI są dobre, same te leki na pewno nie mają u mnie działania, bo brałem je dość długo i różne. Nie próbowałem ich brać z mianseryną, a dwóch pierwszych lekarzy mi takie połączenie przepisywało. No ale nie wytrwałem.

To chyba norma, że nastawiamy się pozytywnie na lek który będziemy brać. To część terapii - pozytywne nastawienie.

Też za bardzo nie rozumiem jak stabilizatory, czyli leki które mają nikłe działanie przeciwdepresyjne a są wręcz depresiogenne u wielu osób mają mi pomóc?

Nie myślę nawet o ECT, bo tak jak mówisz, mój stan nie jest na tyle zły. Ta kombinacja wcale nie jest z kosmosu i dziwię się, że lekarze Wam jej nie proponowali.

Apropo Ciebie to nie odniosłeś się do tego czy próbowałeś brać antagonistów serotoniny skoro SSRI tak źle na Ciebie działają.
miko84

przez khaleesi 09 wrz 2013, 12:48
post do usunięcia :oops:
Ostatnio edytowano 09 wrz 2013, 12:57 przez khaleesi, łącznie edytowano 1 raz
Mistrz Avatara

przez Siding Spring 09 wrz 2013, 12:52
No rozumiem...nie maja dzialania pozytywnego bo negatywne jak njabrdziej ale ok...

Nie probowalem..Przez antagonistow rozumiesz mirtazapine/mianseryne? Bylbym sklonny rozpatrzyc taka mozliwosc ale jezeli rzeczywiscie tyje sie na tych lekach to specjalnie mnie to nie przekonuje. Pisalem ze bralem valdoxan w dawce nawet 50 mg..niestety bez zadnego dzialania.

przez miko84 09 wrz 2013, 13:01
lubudubu tak, mirtazapinę/mianserynę, ale skoro możliwość przytycia Cię odstrasza to nie jesteś w na tyle złym stanie. Valdoxan to słaby lek.

Chodziło mi o działanie pozytywne, poprawę nastroju, poprawę anhedonii i chęci/motywacji, działanie przeciwlękowe (chociaż tutaj mam mieszane uczucia).
Ostatnio edytowano 09 wrz 2013, 13:03 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez Siding Spring 09 wrz 2013, 13:02
Mysle ze obaj nie jestesmy w tak "zlym" stanie ale komfortu zycia nie ma.

~psyche

Czemu usunelas post;p

przez miko84 09 wrz 2013, 13:05
Nie ma, ale jeśli SSRI działają na Ciebie tak źle to może antagoniści receptorów serotoninowych miały by pozytywne działanie.
miko84

Sortuj wg