SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez BirdyNamNam 08 lut 2008, 16:34
no po trzech dniach to sie poprawy bym nie spodziewal - w niektorych przypadkach trzeba czekac nawet ponad miesiac
---

Re: Luxeta

przez jeannette 15 lut 2008, 12:36
Witam, ja Luxete biorę od ponad roku (wcześniej przez dwa lata byłam na Asentrze), najpierw brałam 25mg, potem zwiększyłam do 1 tabletki, potem znów pół, a teraz musiałam wrócić do całej, bo znów się źle czułam... boję się, że się od niej uzależniłam... 'podobno' nie można, ale ja czuję się z nią psychicznie związana! Próbowałam chyba już z trzy razy ją odstawić, ale na drugi dzień dopadały mnie zawroty głowy, walenie serca, pocenie i czarne myśli..

Czy komuś z Was udało się definitywnie odstawić Luxetę? Jeśli tak, to jakim cudem ;)

Wczoraj miałam zakręcony dzień i zapomniałam wziąć tabletki. Już wieczorem paskudnie się czułam. Czy przy odstawianiu lub zmniejszaniu dawki macie takie dziwne uczucie, że jak gwałtownie się poruszycie lub popatrzycie w prawo, to przez moment zaczyna wam walić serce, a w jego takt walić w głowie i szumieć w uszach? to trwa może trzy, cztery uderzenia, ale jest strasznie otępiające i nieprzyjemne... mnie to przeraża :cry:
Ponosisz klęskę tylko wtedy, gdy się poddajesz i rezygnujesz!

przez 1507 15 lut 2008, 19:11
nie mam ale moim zdaniem nadal masz nerwicę lękową
1507

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

tolerancja

przez marcin2 17 lut 2008, 15:00
czesc,
mam do was krotkie pytanie...
...na ktore teoretycznie znam odpowiedz
niemniej jednak chce poznac opinie
innych.

czy zjawisko tolerancji wystepuje w przypadku
lekow antydepresyjnych? mam tutaj na mysli
dokladnie Asentre.

przez agawa1977 20 lut 2008, 12:10
Witam

Ja dzis wzięłam pierwsze pół tabletki i jeszcze tak źle sie nie czułam.
Drażliwość, niepokój i ten głupi posmak w ustach który ciężko określic.
Poczekam tydzien jak to nie minie to ide do lekarza zeby zmienił mi tabletki

przez Mahadevi 20 lut 2008, 21:27
Cześć wszystkim.
Dwa razy w życiu brałam zoloft. Bardzo dobrze na mnie działał.Czułam się doskonale, pelna energii, bez niepokojów. Skutkami ubocznymi były jedynie szumy i błyski w głoiwe, ale nic strasznego w porównaniu z cierpieiem psychicznym jakie doznawałam zanim zaczęłam brać ten lek. Lek odstawiłam miesiąc temu. Od kilku dni nie wiedzieć czemu ale znowu czuję się potwornie. Jest mi wszędzie źle, ciągle chce mi się ryczeć, mam potworne lęki. zastanawiam się czy to po odstawieniu leków, czy moze powrócił mój dawny stan, albo może efekt uboczny odstawiania leków pscyhotropowych...
Jest mi znowu źle. Dobrze, że mam Was...
"I am resigned to this wicked fucking world, on its way to hell, the living are dead and I hope to join them too..."
Marilyn Manson

przez viviana 20 lut 2008, 22:06
Mahadevi a może za szybko odstawiłaś leki i nerwca wróciła ? Ja biorę Zooft nie tak długu , bo ponad miesiąc i od trzech tygodni czuję ogromną poprawę . Na razie nawet nie myślę o tym , żeby je odstawić .
"Normalność jest linoskoczkiem nad odchłanią anormalności"

asentra

przez Clon 21 lut 2008, 01:10
kilka miesięcy z asentra przez coaxil i znowu asentra w dawce 200 rano, było ok jak było lekko w życiu, jak zaczely sie schody w pracy i nieporozumienia/rozpad rodziny wszystko wrocilo, od dziennej senności i otumanienia, do lęków, bezsenności nocą i przeróżne somatyczne objawy od nadciśnienia zaczynając.... także Asentra dobra jest jak generalnie spokojnie dookoła
życie, najlepsze lekarstwo na życie,
bo czym się różni lek od trucizny?
Dawką!!! ...

Setaloft

przez Aniuś 22 lut 2008, 16:56
hej!
Biore setaloft od 3 dni czuję lekką poprawę ale nadal odczuwam lęki czy setaloft mi pomoże? :roll: biorąc setaloft 2 dnia gdy wyszłam na miasto nadal odczuwałam lęk i chłód na samej górze głowy czy ktoś miał takie samo uczucie :?: Prosze o odpowiedz

przez MagdalenkaBMW 03 mar 2008, 20:50
Biore od piatku jedna na wiczor plus 0.5 xanax.
Ciekawe kiedy nadejda stare,dobre dni...
...i bark tego leku wewnatrz,poczucia beznadzieji i checi smierci mimo,ze naprawde jej nie chcem.
Czuje derealizacje,jakbym grala w serialu.
I czesto boli mnie glowa.
Ma tak ktos???

przez Jaśkowa 03 mar 2008, 22:53
MagdalenkaBMW to typowe reakcja na lek tzw efekty uboczne, które miną po około 3 tygodniach xanax zapewne dostałaś na złagodzenie tych właśnie objawów bo potrafią dać nieźle w kość na początku pamiętaj tylko, że xanax bardzo uzależnia i nie zaleca się go brać na dłuższą metę to raczej lek stosowany doraźnie .
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Przyjaciel forum

przez Jasnowłosa22 04 mar 2008, 22:30
czy komuś jeszcze pomogła Luxeta na lęki i spadki nastrojów oraz natrętne myśi?

Tak, luxeta bardzo mi pomogła. Nie wierzyłam w ogóle ze pomoże, wierzyłam jedynie w seroxat. A pomiesiącu brania luxety zobaczyłam nareszcie świat jakiego nie widziałam od 17 lat. Biorę luxete już od 4 miesięcy, n apoczatku efekt brania byl silniejszy, teraz juz zmalał, ale i tak jest o niebo lepiej niz bylo bez lekow. Kiedy budze si erano i patrze w okno czuje sie milo, nie jestem smutna, nie rozpamietuje przeszlosci, mam motywacje do dzialania. Kiedys mialam w glowie natlok mysli, a teraz to jest o niebo mniejsze, wiec na to tez luxet apomogla mi. Ale luxetanie zalatwi sprawy;) Źrodlo nerwicy i depresji jest w mojej glowie i dlatego ide na psychoterapie;)

przez del 05 mar 2008, 07:25
witam
prawdopodobnie bede bral 25mg lub nawet 12.5 jesli sa tak niskie dawki na napady glodu

Asentre lepiej brac rano czy wieczorem?

zapewne na poczatku dziala nasennie
ale czy przypadkiem pozniej nie aktywizuje

a nie chcialbym nagle przejsc z 2 tyg brania wieczorem na rano..bo to pewnie bedzie sie wiazala z objawami ubocznymi takiego przejscia..
a wlasnie a moze nie?

czy przechodzenie z brania wieczornego na ranne powoduje przejsciowe objawy uboczne?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 9:51 am ]
po kazdej dawce depresantu jest lęk z odbicia...po miesiacu brania xanaxu moze to trwac ze 2 tyg :/ a po pol roku caly rok to nie jest zabawa...
del

przez silesiaster 06 mar 2008, 11:10
polecam ten lek brałem - full różnych leków mam nn - może za bardzo w nn nie pomaga - ale odczuwam wyraźne działanie w/w - duży spadek napięcia - biorę max dawkę - mógłby być silniejszy...
Ostatnio edytowano 10 mar 2008, 10:27 przez silesiaster, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg