SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez elfrid 06 wrz 2013, 21:32
zima, a potem się czeka na jakieś przeblyski jak miko na mrtazapinie. Życie ucieka w centrum spacery, spotkania plany. Wszystko dookoła cały czas się odbywa, a my się jaramy przeblyskiem.
W perspektywie i tak przegraliśmy życie, a to że było w nim kilka przeblyskow mogą nam na nagrobku nabazgrac.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dżejmson 06 wrz 2013, 21:33
elfrid, ale takich przebłysków D/D od półtorej roku miałem 2 lub 3, tamte miałem po 2 miesiącach paroksetyny. Na sertralinie z dnia na dzień czuję się coraz bardziej wyluzowany, poziom derealizacji opadał coraz bardziej, aż dziś przynajmniej na te półgodziny miałem spokój od tej suczy ;)
Dżejmson

przez elfrid 06 wrz 2013, 21:43
Dżejmson, i jaki z tego wniosek? Zamast żyć, rozwijać się, prowadzić życie towarzyskie. Mamy przeblyski.
Wielki sukces

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez zima 06 wrz 2013, 21:51
czemu mówisz że przegralismy zycie?
czy bujne zycie towarzyskie jest oznaką zycia? pomyślności?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez ladywind 06 wrz 2013, 22:05
elfrid, na nagrobku powinni nam napisać tak: tu leży ktoś , kto psychotropami leczył się wciąż ,a leżąc w tym grobie ulzyl mnie ,światu i sobie ;)

-- 06 wrz 2013, 21:07 --

zima napisał(a):ladywind, czemu nie masz jak leżeć w domu?

Bo bym została zwyzywana od lebrow itp ,już nie chcę sobie pogarszać dodatkowo sytuacji .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zima 06 wrz 2013, 22:18
a ja wracm z pracy i leże sobie.ogladam filmy, czytam ale leże. nazywam to odpoczywaniem.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez CórkaNocy 06 wrz 2013, 23:36
zima, co kto lubi po prostu, jak ktoś woli przebywać między ludźmi a przez zaburzenia izoluje się od nich to ma problem, bo chciałby ale nie może
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 07 wrz 2013, 00:27
Marek1977 napisał(a):Dołączyłem do sertry aripiprazol 7,5mg.Substancja ta w niskich dawkach zwiększa poziom DA i 5HT u osób które mają ich deficyt i zmniejsza gdy ktoś ma nadczynność tych układów.

Marek1977
, czy Ty nie jesteś przypadkiem lekarzem, skoro masz tyle ciekawych leków pod ręką. Kto Ci wypisuje tyle recept? Pozdrawiam! :smile:
elfrid, z tą dystymią coś jest na rzeczy : ja bez leków wpadam w ciężką nerwice z depresją a z lekami wszystko bardzie przypomina przewlekły stan pewnej melancholii i od czasu do czasu zwyżki nastroju. A jeśli chodzi o leki na GABA czy one nie powodują pewnej tolerancji? Szkoda że nie wytrwałeś na połączeniu ssri z miansą, a zachwalałeś jak Ci dobrze miansa zrobiła i nie było pobudzenia.
miko84, szacun za wytrwałość na mircie i mądrą decyzję, aby spróbować mixu. Oby wreszcie udało Ci się przestać myśleć o ciągłym szukaniu trafionego leku/ów, czego Tobie, wszystkim tu zebranym oraz sobie życzę
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez soroz30 07 wrz 2013, 00:31
miko84 napisał(a):Bo nie ma łóżka :mrgreen:

soroz30 super jak to się tylko na tym zatrzyma, uważaj na oznaki manii.

póki co objawów typowych manii nie mam i oby tak dalej

szkoda tylko, przeszło te pobudzenie na początku - niszczyciel prokrastynacji

przez Tańczący z lękami 07 wrz 2013, 01:16
takim weteranom jak my, którzy pół życia walczą z tym ścierwem powinni od razu krzyż zasługi przyznawać :smile: W jakiś sposób coś przegraliśmy, ale lepiej żyć trudniej niż nie żyć wcale. Powstaliśmy z prochu i w proch się obrócimy, czyli nie stracimy niczego. A zyskać możemy choćby te przebłyski. Porównywanie do innych ludzi niewiele nam pomoże. Mamy to co mamy. Teraz tylko to "coś" wyciąć jak chwasta, nawet jeśli odrośnie to lepiej wyciąć choć na jakiś czas.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Lusesita Dolores 07 wrz 2013, 01:25
jakim cudem wam lekarze przepisuja te leki ktore chcecie??
Mi lekarz zaden nie chce nic innego przepisac oprocz solianu
chodze boso po ulicy

Ketrel 400mg
Solian 800mg
Haloperidol 5mg

opium

przez elfrid 07 wrz 2013, 04:59
Tańczący z lękami, gdzie zachwalałem? Chyba jak pisałem. o braniu z fluo kilka lat temu. Obecnie zasypmiałem a w dzień i tak byłem pobudzony.
Podonno leki przeciwpadaczkowe nie powodują wzrostu tolrenacji, także te działające na układ gabaergiczny.

-- 07 wrz 2013, 05:05 --

ladywind, bezcenne:):):):):):)

zima, czy siedzenie w domu i liczenie przevbłyskow to życie? Mam dola, spotkałem optymistycznego kolegę. Wiele już osiągnął bo nie musiał czekac przybylski. Cały czas jest w przeblysku.

przez Popiół 07 wrz 2013, 07:48
Miko tak próbowałem samej mirtazapiny niecałe 2 miesiące w dawce 30mg, owszem zdarzały się lepsze dni ale ogólne działanie przeciwdepresyjne było jednak słabe, lęk i niepokój też zatruwał mi życie co utrudniało bardzo funkcjonowanie. Mirta działa jednak zupełnie inaczej od ssri i gdyby nie słabe działanie w kwestii zaburzeń lękowych chętnie bym jej jeszcze spróbował.

Miko podobno leczenie dystymii która podchodzi pod twoje objawy jest trudniejsze od leczenia depresji dużej czy endogennej i na jakieś pozytywne efekty farmakoterapii często potrzeba dużo więcej czasu niż w przypadku depresji ciężkiej. Tak że cierpliwości.

Dżejmson, warto wyciągać pozytywne wnioski po chociażby po miesięcznej stałej poprawie, a nie po jednym dwóch przeblyskach.

elfrid zgadzam się, ja już nie raz się zdziwiłem.

ladywind to wpadaj do mnie, mam drugie łóżko będziesz mogła leżeć do woli, tylko weź dużo pieniędzy żebyśmy mieli na jedzenie i rachunek za internet ;)
Popiół

przez miko84 07 wrz 2013, 09:17
elfrid chyba nie zrozumiesz czym jest taki przebłysk gdy cały czas szuka się leku dla siebie i nic nie działa. Nie zrozumiesz chyba czym jest melancholia, jeśli tego nie doświadczysz. Taki przebłysk jest tak silny, bo wcześniej nic takiego nie odczułem, na SSRI byłem w sumie pare lat i nigdy nic takiego nie odczułem, nastrój na poziomie zero, życie się toczyło ale brak było dawnej pasji. Mógłbym w taki sposób przeżyć życie, ale przez te przebłyski wiem, że potrafię odczuwać optymizm i nadzieję, że mój nastrój może się jednak poprawić, że anhedonia to nie jest stan stały. Przez długie przebywanie w stanie bez poprawy możemy w końcu uwierzyć, że tak ma być. A wcale nie musi, takie przebłyski dają nam nadzieję, że poprawa jest możliwa.

Tańczący z lękami chcę się w końcu przekonać skąd była ta poprawa, czy było to działanie miksu czy mirtazapiny. Jestem już blisko trafienia :) Dokładnie, porównywanie nas do zdrowych nie ma sensu, bo niestety przytrafiło nam się to co się przytrafiło, ale wierzę, że możemy w miarę normalnie żyć na lekach.

Popiół mirta mimo tego co się mówi wymaga sporo czasu. Jej działanie jest rzeczywiście inne od SSRI i myślę, że jak ktoś nie ma poprawy po tych lekach to mirta powinna być następna.
miko84

Sortuj wg