SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez CórkaNocy 04 wrz 2013, 11:08
wow, 120, masakra, nie wyobrażam sobie tyle brać, wolę nie wiedzieć jak się człowiek potem czuje
CórkaNocy

przez elfrid 04 wrz 2013, 11:31
miko84, ja jestem na razie pozytywnie zaskoczony pregabaliną. jak łatwo i szybko ustąpiło napięcie i somatka. jestem w pracy i czuje wewnętrzny luz i spokój.
zastanawiam się tylko czy jest sens dodawać SSRI na motywację, czy sama pregabalina wystarczy? jak myślisz? z jednej strony pregabalina na pewno zniwelowałaby uboki SSRI, z drugiej czy jest sens się nakręcać. czy energia i motywacja będzie ok na samej Lyrice.

PS Jak bierzesz paroksetynę 40mg i mianserynę 90mg to Cię podziwiam. Nie wiem czy paro jest dobra do połączenia z mianseryną. Bardziej widziałbym sertralinę lub fluoksetynę.
Wg mnie anhedonia może też wynikać z lęków. Depresja nie trwa wiecznie. Jeżli u Ciebie anhedonia jest przewlekła, może mieć podłoże nerwicowe. Jak nie wyjdzie na obecnym mixie spróbuje pregabaliny. Uczucie spokoju, rozlużnienia powoduje komfort, który zachęca do działania.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 04 wrz 2013, 11:44
Dżejmson paro brałem długo samą i działa inaczej z mianseryną, chyba każdy SSRI będzie działał inaczej.

Popiół i paro i mianserynę biorę na noc, bo skoro ma to być augmentacja wzrostu serotoniny to dobrze będzie gdy obydwa leki będą brane razem, wtedy powinienem to odczuć najsilniej. Jeśli to nie zadziała to już chyba sobie daruję eseseraje.

CórkaNocy normalnie się czuję, mianseryna z SSRI działa inaczej niż sama. Zupełnie inaczej.

elfrid brałem gabapentynę z SSRI i działanie było ciekawe. Chciałbym, żeby SSRI tak jak na Ciebie działały na mnie motywująco... Jak nie wyjdzie na tym miksie to wrócę do mirty i może dołożę pregabalinę albo gabapentynę? Zobaczę jeszcze. Każde SSRI może być dobre do łączenia z mianseryną, chodzi o ogólną zasadę wzrostu serotoniny, reszta to niuanse - czy lek pobudza czy powoduje senność.

-- 04 wrz 2013, 11:00 --

PS. Jak myślicie, ile czasu powinienem dać temu połączeniu żeby się przekonać czy działa?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 04 wrz 2013, 12:07
miko84, wiem na co chorujesz więc powiem jak to wygląda w praktyce, spokojnie powinienes dać tym lekom 3-4 miesiące.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marek1977 04 wrz 2013, 12:32
miko84 przy takiej dawce mianseryny jaką stosujesz 3-4 tyg da Ci wiarygodny obraz jak się sprawdza ta kombinacja.
Conscientia est, necesse est

przez ladywind 04 wrz 2013, 12:34
Popiół napisał(a):Ważne jest jaki to rodzaj psychoterapii no i musi być to psychoterapeuta certyfikowany z darem do wykonywanego zawodu, a te wszystkie psychoanalizy itp. to radził bym sobie odpuścić, to może dobre dla ludzi z problemami którzy sobie chcą pogadać a nie dla ludzi chorych.

Zgadzam się z tym jak najbardziej. W przypadku naszych chorób, często spowodowanych czynnikami biologicznymi, terapia psychoanalityczna może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Takie wyciąganie brudów z przeszłości, dzieciństwa może tylko jeszcze bardziej nasilić chorobę niż pomóc. Jedyna terapia na jaką byłabym skłonna uczęszczać gdyby było mnie stać to CBT.
Przynajmniej jej skuteczność jest udowodniona naukowo i dzięki niej następują trwałe zmiany w mózgu, wyrabiają się nowe szlaki.

CórkaNocy napisał(a):ja chodzę ileś miesięcy do terapeuty idę zdenerwowana i z lękami i wychodzę jeszcze bardziej zdenerwowana, ale też jest pozorne uczucie ulgi.
Ale co mnie dobija, mówię już nie o depresji, bo nie mam stanów dep. już, ale o lękach, szukam cały czas pomocy jak sobie poradzić z tymi cholernymi lękami społecznymi oprócz farmakoterapii, która nie wycisza wszystkiego, jak nie uciekać od ludzi, jak funkcjonować normalniej, opowiadam o tym jak bardzo się boje i nawet wiem z czego to wynika, ale co z tego? g..no, bo nie usłyszałam, może nie tyle cudownej rady, co tego jak powinnam sobie z tym poradzić, mówili mi lekarze - chodzić na terapie, dobra chodzę, ale co z tego? jak nadal mam takie same lęki jakie miałam pół roku temu i co z tego, że znam przyczynę, ale jak mam sobie z tym poradzić to ja nie wiem i wątpie, żebym u tych psychoterapeutów się dowiedziała, umieją tylko wysłuchać i coś stwierdzić, co ja wiem, ale nie wiem co z tym zrobić, ale chodzić chodzę, nawet intensywnie jak kiedyś - 3 razy w tyg.
Kiedyś tak chodziłam i nie pomogło mi to ani w fobii ani w depresji, teraz chodzę tak często, bo przynajmniej mam cel wyjścia z domu, ale nadal nie wiem jaką strategię obrać z tymi lękami, chyba one same nie wiedzą

Dlatego każdy Ci powie, że na takie przypadłosci jakie nam dokuczają psychoanalityczna predzej zaszkodzi niż pomoże.
Byłam na takiej godzinę i podziękowałam.

Popiół napisał(a):Miko84
U mnie już po tygodniu pojawia się działanie przeciwlękowe, nie robiłem żadnej przerwy między wenlafaksyną a sertraliną i wydaje mi się że dzięki temu sertra zaczyna szybciej pokazywać swoje działanie, czuję to specyficzne dla ssri przyhamowanie emocjonalne na razie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Ciekawe co będzie jak dołożę mianse, ale ja planuje 30mg a nie jak miko 120 ;)

Dziś nawet wyszedłem z domu z psem na spacer, siedzę na kompie a nie w łóżku więc coś się zaczyna dziać.

Wow czyli jednak ssri rządzi :D W każdym razie tak jak miko pisał, coś musi być na rzeczy, że ten zestaw leków pomaga.Mam na myśli dołączenie miansy;)

CórkaNocy napisał(a):wow, 120, masakra, nie wyobrażam sobie tyle brać, wolę nie wiedzieć jak się człowiek potem czuje
A jak ma się czuć? Wszystko zależy od rodzaju choroby, zaburzeń i naszego organizmu. Ja biore 300mg wenli i jakos nic nie czuje, a ktos by pomyślał że taka dawka zwala z nóg ;)

elfrid napisał(a):miko84, ja jestem na razie pozytywnie zaskoczony pregabaliną. jak łatwo i szybko ustąpiło napięcie i somatka. jestem w pracy i czuje wewnętrzny luz i spokój.

Ja bym na Twoim miejscu narazie nie kombinowała z SSRI jeśli na tym czujesz sie lepiej. Możesz niepotrzebnie popsuć takie działanie.

-- 04 wrz 2013, 11:35 --

Marek1977, nie uważasz że to troche zbyt krótki okres oczekiwania jednak
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marek1977 04 wrz 2013, 12:35
ladywind mianseryna szybko się ładuje.

przez ladywind 04 wrz 2013, 12:42
Marek1977, szybciej od mitry czy podobnie?

przez elfrid 04 wrz 2013, 12:44
ladywind, też mi się tak wydaje. SSRI mogą dać to sztuczne pobudzenie, które umowżliwia funkcjonowanie, ale jest to uczucie, którego nie lubię. dlatego dam pregabalinie spokojnie miesiąc na rozwinięcie działanie.

Na razie czuję jakby mi ktoś wyłączył z gniazdka. Całeto utrzymujące się napięcię, poczucie zagrożenia, strach zeszło ze mnie. Czuje taką błogą ulgę.
Wiem, że za wcześnie na takie wnioski, ale ostrożnie wszystkim lękowcą chyba mogę polecić pregabalinę. Nie mówię to o napadach paniki, czy nerwicy natręctw, ale o lęku wolnopłynącym, somatyce, fobii społecznej.

miko84, jak to działanie pregabaliny się utrzyma to będzie git. Od lat nie czułem takigo naturalnego spokoju, luzu. Mam nadzieję, że z tego będzie wypływać również naturalna energia. Tylko nie wiem jak będzie z finansami. Jak mnie wydatki przytłoczą być może w dalekiej przyszłości będę musiał zmienić na gabapentynę. Jej cena jest atrakcyjniejsza.

przez Marek1977 04 wrz 2013, 12:45
ladywind podobnie.

przez ladywind 04 wrz 2013, 12:48
elfrid, no więc mnie ten lek się nie przyda, bo mam nerwice natręctw, choc lęk wolnopłynący też miewam, ostatnio trochę rzadziej przez zwiekszenie wenli.

przez Popiół 04 wrz 2013, 17:26
Miko najbardziej ciekawi mnie w tym połączeniu czy działanie przeciwlękowe będzie iść w parze z działaniem na anhedonie, motywacje i ogólne odczuwanie przyjemności z codziennych czynności i życia. Ja już nic więcej bym od leków nie wymagał ;)
Popiół

przez miko84 04 wrz 2013, 17:37
No ciekawe czy zadziała inaczej niż same SSRI, bo niestety one pogłębiały u mnie pewną anhedonię.
miko84

przez elfrid 04 wrz 2013, 18:43
miko84, Popiół, ja zaczynam mieć wrażenie, że ssri ryja beret. Po wprowadzeniu pregabaliny zupełnie zmienia się perspektywa, ma się wgląd w pewne sprawy. Mam zupełnie inne spojrzenie na kwestie życia, pracy, bardziej zdystansowane, przemyślane. Za niczym sztucznie nie gonię. Myślę, że to jest właśnie ta normalność, ktora na stałe towarzyszy zdrowym ludziom. Dlatego miko zaczynam mieć wątpliwości czy to uporczywe probowanie SSRI ma sens.

Sortuj wg