SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiół 03 wrz 2013, 22:43
Ważne jest jaki to rodzaj psychoterapii no i musi być to psychoterapeuta certyfikowany z darem do wykonywanego zawodu, a te wszystkie psychoanalizy itp. to radził bym sobie odpuścić, to może dobre dla ludzi z problemami którzy sobie chcą pogadać a nie dla ludzi chorych.

-- 03 wrz 2013, 22:51 --

dzejmson a na jaki rodzaj terapii Ty uczęszczałeś?
Mnie też nie stać na dobrego psychoterapeutę, koszty wizyty i dojazdu 50km w jedną stronę, jeszcze jest marna szansa że trafię akurat na takiego który mi podpasuje, a to też ma znaczenie.
Popiół

przez elfrid 03 wrz 2013, 23:09
Dżejmson, to błędna koło. Skoro zrobiłeś trzy podejścia u różnych psychoterapeutow i nie pomoglo, to nic na siłę. Wiele osób czerpie korzyść z rozmawiania o problemach i twierdzi, że psychoterwpia im pomaga. Skoro u ciebie po wyjściu z gabinetu jest zupełnie odwortnie odpusc. Są leki. jst politerapia. Sa neuroleptyki. Bierz je. I idź do ludzi. l

-- 03 wrz 2013, 23:12 --

Popiół, a jesteś na zwolnieniu czy bez pracy, że 90% czasu spedzasz w łóżku. Ja miałem już takie momenty w sierpniu, że myślałem, że rzuce wypowiedzenie. Ale zaciskalem żeby, udawalem, że pracuje, a teraz nadrabiam zaległości po 12h od 7 do 19.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 04 wrz 2013, 07:50
elfrid zostałem bez pracy, to już trzecia robota z kolei którą straciłem przez depresje a niektóre były dobre i rozwojowe, boje się już podejmować odpowiedzialnej pracy bo wiem z doświadczenia czym się to może kończyć, niestety mam takie nasilenia choroby że nie jestem w stanie funkcjonować w żadnym stopniu, nie umiem tego opisać ale nie da się...a nawet gdyby się dało to i tak pamięć, koncentracja i ogólne funkcje poznawcze są tak zaburzone że i tak się nie nadaje do niczego.
Już gdzieś pisałem tu że wszystko co zbuduje podczas remisji choroby podczas nawrotu wali się jak domek z kart i tak w kółko, przez to stoję w miejscu i się nie rozwijam, nic nie mogę osiągnąć.

dzejmson jak uczęszczałeś na jakieś "psychoanalizy" to się nie dziwę że wychodziłeś stamtąd jeszcze bardziej zdołowany...każą wywlekać jakieś męty z przeszłości a później przypisują temu twój lęk czy obniżony nastrój.
Jedyne czego mógł bym spróbować to CBT u jakiegoś konkretnego terapeuty.

-- 04 wrz 2013, 08:04 --

Dziś samopoczucie poszło delikatnie w górę poczułem lekką ulgę, mam nadzieje że to nie chwilowe i będzie coraz lepiej, na razie zostanę na 100mg i dołożę w najbliższym czasie mianseryne jak w końcu zdołam się ruszyć z domu do lekarza.
Zaczęła się też straszna potliwość podczas snu, budzę się cały mokry gdzie nawet na 300mg wenlafaksyny mi ten objaw nie dokuczał, ale dobrze to oznaka że coś się tam dzieje ;)
Popiół

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 08:31
Tańczący z lękami, a ja uważam, że to kwestia psychoterapii, tym bardziej, że tak było z każdym podejściem do niej.

elfrid, pójdę jeszcze na jedną sesję i jak znowu się powtórzy pogorszenie samopoczucia, to zrezygnuję.
Popiół, próbowałem każdego rodzaju terapii już chyba. A i tak leki zawsze wyciągały mnie z bagna, a nie terapia.

Wczoraj na noc zarzuciłem 50mg Ketrelu. Urwał mi się film. Nie pamiętam jak się położyłem do łóżka, ale potem kojarzę moje myśli gdy już leżałem. Pamiętam, że dopadały mnie jakieś lęki do tego stopnia, że myślałem o benzo. Coś okropnego. Dziś się czuję jak na kacu i jak po praniu mózgu. Dzień wyjęty z życiorysu. Szkoda, że już nie mam pernazinum, bo to jak dla mnie dobry lek.
Ostatnio edytowano 04 wrz 2013, 08:37 przez Dżejmson, łącznie edytowano 1 raz
Dżejmson

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 08:31
Tańczący z lękami, a ja uważam, że to kwestia psychoterapii, tym bardziej, że tak było z każdym podejściem do niej.

elfrid, pójdę jeszcze na jedną sesję i jak znowu się powtórzy pogorszenie samopoczucia, to zrezygnuję.
Popiół, próbowałem każdego rodzaju terapii już chyba. A i tak leki zawsze wyciągały mnie z bagna, a nie terapia.

Wczoraj na noc zarzuciłem 50mg Ketrelu. Urwał mi się film. Nie pamiętam jak się położyłem do łóżka, ale potem kojarzę moje myśli gdy już leżałem. Pamiętam, że dopadały mnie jakieś lęki do tego stopnia, że myślałem o benzo. Coś okropnego. Dziś się czuję jak na kacu i jak po praniu mózgu. Dzień wyjęty z życiorysu.
Dżejmson

przez Gojira 04 wrz 2013, 08:39
Ja tez nie mogę brać Ketrelu, bardzo źle się na nim czuje. Ogólnie bardzo pomagają mi leki z tej grupy, ale kwetiapina do nich nie należy.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 09:02
No właśnie na mnie też neuroleptyki dobrze działają, ale ten Ketrel robi mi pranie mózgu i dzisiaj od rana nie wiem w ogóle co się dzieje dookoła.
Dżejmson

przez CórkaNocy 04 wrz 2013, 10:33
ja chodzę ileś miesięcy do terapeuty idę zdenerwowana i z lękami i wychodzę jeszcze bardziej zdenerwowana, ale też jest pozorne uczucie ulgi.
Ale co mnie dobija, mówię już nie o depresji, bo nie mam stanów dep. już, ale o lękach, szukam cały czas pomocy jak sobie poradzić z tymi cholernymi lękami społecznymi oprócz farmakoterapii, która nie wycisza wszystkiego, jak nie uciekać od ludzi, jak funkcjonować normalniej, opowiadam o tym jak bardzo się boje i nawet wiem z czego to wynika, ale co z tego? g..no, bo nie usłyszałam, może nie tyle cudownej rady, co tego jak powinnam sobie z tym poradzić, mówili mi lekarze - chodzić na terapie, dobra chodzę, ale co z tego? jak nadal mam takie same lęki jakie miałam pół roku temu i co z tego, że znam przyczynę, ale jak mam sobie z tym poradzić to ja nie wiem i wątpie, żebym u tych psychoterapeutów się dowiedziała, umieją tylko wysłuchać i coś stwierdzić, co ja wiem, ale nie wiem co z tym zrobić, ale chodzić chodzę, nawet intensywnie jak kiedyś - 3 razy w tyg.
Kiedyś tak chodziłam i nie pomogło mi to ani w fobii ani w depresji, teraz chodzę tak często, bo przynajmniej mam cel wyjścia z domu, ale nadal nie wiem jaką strategię obrać z tymi lękami, chyba one same nie wiedzą
CórkaNocy

przez miko84 04 wrz 2013, 10:41
elfrid ja biorę paro z maksymalną dawką mianseryny, więc jeśli to połączenie ma zadziałać to zadziała na pewno.
miko84

przez Popiół 04 wrz 2013, 10:48
Miko bierzesz 90mg miansy ?
Popiół

przez CórkaNocy 04 wrz 2013, 10:56
miko84, miko a po jakim czasie lęki się zmniejszą? biorę wenlę od miesiąca, początkowo 75, od tyg.150 i po tym podwyższeniu lęki się nasiliły, nie wiem po ilu tyg. się zmniejszą
CórkaNocy

przez miko84 04 wrz 2013, 10:57
Popiół biorę 120 mg :P 2x 60 mg.

CórkaNocy powinny się już zmniejszać... Ja mam nasilone lęki ale biorę dopiero 4 dni paro z miansą.
miko84

przez Dżejmson 04 wrz 2013, 11:05
Ja też pewnie przejdę na paro z miansą, jeżeli się okaże, że sertralina z lękami radzi sobie średnio. Paro eliminowała lęki do zera, ale wyłączała mnie totalnie, więc może z mianseryną byłoby trochę inaczej. Póki co wskoczyłem na dawkę 150 i dam jej miesiąc na stłumienie lęków. Jeżeli po miesiącu nie będzie zadowalającego efektu, wracam do parokstyny.
Dżejmson

przez Popiół 04 wrz 2013, 11:05
Miko84 łooł aleś dowalił...ciekaw jestem jak to będzie działało na Ciebie, nie mów że to pierwsze 60mg bierzesz rano i nie jesteś senny i splątany?

U mnie już po tygodniu pojawia się działanie przeciwlękowe, nie robiłem żadnej przerwy między wenlafaksyną a sertraliną i wydaje mi się że dzięki temu sertra zaczyna szybciej pokazywać swoje działanie, czuję to specyficzne dla ssri przyhamowanie emocjonalne na razie w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
Ciekawe co będzie jak dołożę mianse, ale ja planuje 30mg a nie jak miko 120 ;)

Dziś nawet wyszedłem z domu z psem na spacer, siedzę na kompie a nie w łóżku więc coś się zaczyna dziać.
Popiół

Sortuj wg