SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez zima 03 wrz 2013, 19:05
brałam 100 mg-było ok.,miałam motywację. biorę od 2óch dni 150mg coby przejsc po 4tym dniu na 200mg. odkąd wzięłam dawkę 150 mam niewyobrażalnego doła i najchętniej tylko leżałabym i spała.

-- 03 wrz 2013, 18:05 --

czy to możlwie ze mniejsze dawki wykazuja bardziej lecznicze działanie?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Evona 03 wrz 2013, 19:53
Hej!
Czy podczas brania sertraliny zauwazyliscie klopoty z tarczyca, watroba lub tyciem? Czy ktos dostal wysypki na wewnetrznej stronie dloni, ktora nie moze zostac "zidentyfikowana" przez dermatologa?

przez Dżejmson 03 wrz 2013, 20:32
zima, to normalne że w pierwszych paru dniach masz nasilone objawy. Jak chcesz tego uniknąć to zwiększaj o 25mg co tydzień i po problemie. Dla mnie przejście z 50 na 100mg było dramatem, ale po paru dniach było lepiej.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elfrid 03 wrz 2013, 21:07
Dżejmson, czemu pojawiła się kweriapina? Z tego co pamiętam chciałeś wrócić do mianseryny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez zima 03 wrz 2013, 21:17
widżę,że wielu ludzi z forum lubi dr House'a :great:
benzo one day dancer
live yourself.

przez elfrid 03 wrz 2013, 21:20
zima, wymiata. Za charakter i podejście do leków :D

przez Tańczący z lękami 03 wrz 2013, 21:28
elfrid, jak pregabalina?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Dżejmson 03 wrz 2013, 21:36
elfrid, wrócę, ale na razie muszę czekać na wizytę u lekarza. Ketrel z tego względu, że źle śpię i mam całe opakowanie i chcę spróbować jak na mnie zadziała. Dobrze reaguję na neuroleptyki, więc może tak będzie i tym razem.
Generalnie samopoczucie w miarę stabilne. Stabilne, ale niestety na stałym niskim poziomie. Trochę dobija mnie psychoterapia, bo uświadamia mi w jak głębokiej dupie jestem i ile brakuje mi do wyjścia z depresji. Już lepiej mi było żyć w nieświadomości i zdawać się tylko na leki mając głupią nadzieję, że zapewnią mi w miarę normalnie funkcjonowanie.
Dżejmson

przez elfrid 03 wrz 2013, 21:40
Tańczący z lękami, patrz w wątku pregabalina :D za wcześnie na definitywna ocenę ale po pierwszym dniu już odpuscilo to wewnętrzne napiecie, odpuszcza uczucie potrzasku. Czuję się spokojne, w miarę odprężony. Co ważne w żaden sposób nie zaburza funkcji poznawczych, umysł wyostrzony. Bardzo pozytywne zaskoczenie.
Jeśli tanczysz z lekami musisz spróbować.

-- 03 wrz 2013, 21:48 --

Dżejmson, psychoterpia ma pomagać a nie dolowac. Fakt, że czlowiek uświadamia sobie ponure fakty, ale... Moim zdaniem lepiej korzystać z dobrego samopoczucia i cieszyć się życiem niż rozpamietywac.
Można i w inną stronę, szukać chemicznego świętego grala tzn.który układ nie funkcjonuje prawidłowo i go wyregulowac. U mnie po latach poszukiwań :D :D jak się okazuje to nie żadna serotonina tylko uklad GABAergiczny, Miko stawia na 5ht2c. Jak dla mnie bardzo dużo zależy od biochemii mózgu, psychoterpie traktowalbym tylko jako rozwojowy dodatek.

I jak kwetiapina? W jakiej dawce bierzesz?

przez Dżejmson 03 wrz 2013, 22:07
elfrid, dopiero dzisiaj zaczynam, na początek 25mg, nie mam pojęcia jak mnie sieknie senność po nim, nigdy Ketrelu nie brałem. Psychoterapia niestety mnie tylko dołuje póki co i żadnej poprawy. Mam problemy z koncentracją i mało wynoszę z tego co mówi terapeutka. Jak na razie terapia tylko uświadamia mi, że mam złe podejście do wszystkiego i że niby nie pracuję nad sobą. Ciężko nad sobą pracować będąc zmęczonym całą dobę. Np wychodzenie do ludzi jest męczące, nie dość że jestem wykończony, to jeszcze dobija mnie fakt, że robię to na siłę. Sertralina i miansa działały na mnie genialnie, miałem dużo chęci do wszystkiego, a teraz terapia zepsuła całe dobre samopoczucie po lekach. Zastanawiałem się, dlaczego jeszcze parę miesięcy temu czułem się o wiele lepiej niż obecnie. A teraz już wiem, że terapia tylko mnie dobija. Od początku choroby wierzyłem tylko w farmakologię i tak zostanie. Bo obecnie trzeci raz podchodzę do psychoterapii, u trzeciego terapeuty z kolei. Pierwsza terapia trwająca dość długo nie wniosła niczego do mojego leczenia, grube pieniądze wyrzucone w błoto. Jedyne co mi pomaga to leki i racjonalizowanie swojego stanu. Wolę brać całe życie leki, niż wykładać kasę na terapię, która tylko pogarsza moje samopoczucie poprawione przez nareszcie dobrze dobrane leki.
Spróbuję załatwić sobie lekarza na nfz w najbliższym czasie i poprosić o mianserynę. Sama sertralina działa na NN, ale na depresję już mniej. Za to z mianseryną to zupełnie inna bajka - genialnie niweluje lęki, depresję, a te same natrętne myśli męczące mnie od roku, po prostu zaczęły znikać. No i mój odwieczny wróg - deralizacja - zaczęła znikać.
Jestem wściekły, bo kasę zainwestowaną w terapie mogłem zainwestować w swoje liczne hobby i jestem pewien, że to bardziej pomogłoby mi na deprechę niż spotkania z psychologami. Moje problemy zaczęły się po samobójstwie ojca i myślę, że tu tkwi główny problem i pomoże mi stosowne ustosunkowanie się do tej sprawy.
Próbowałem citalopramu, wenli, paro, trazodonu, mirty, miansy, neuroleptyków i różnych innych leków. Największe postępy w najkrótszym czasie osiągnąłem na Asertinie i Lerivonie i tego mixu chcę się trzymać. Na drugim miejscu stawiam neuroleptyki. Stety czy niestety, ale jednak działają dobrze na moją depresję.
Dżejmson

przez Kalebx3 03 wrz 2013, 22:13
A teraz już wiem, że terapia tylko mnie dobija

a wiesz Twój wywiad przypomina mi zaprzeszłą wizytę u psychologa( miałem wtedy 25 lat ) . Tak mnie wtedy babsko zdenerwowało ,że wyszedlem od niej w gorszym stanie niż po śmierci dziadka Wacława. Jebie tych Pawianów!
Fachowcy od leczenia dusz ,pfee.
Trzeba naprawdę trafić na dobrego specjalistę , a Tutaj większośc to same głąby i tyle .
<<<Nie da Ci psycholog , nie da Ci matka , tego co może dać Ci psychofarmakoterapka ;)>>>
- a tak w skrócie , dla niekktórych psychoterapia nie jest dobra , ani polecana.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dżejmson 03 wrz 2013, 22:29
U mnie też tak było za każdym razem, gdy podejmowałem się psychoterapii. Mimo dużej ilości sesji, z każdej wychodziłem bardziej zdołowany. Bo zamiast cieszyć się z chwili i tego co dookoła, myślałem tylko o tym jakie błędy w podejściu do życia wytykają mi terapeuci. Wtedy mój stan się pogarszał, istne błędne koło. Gdybym miał te wszystkie pieniądze z terapii, to mógłbym pewnie kupić jakieś auto niedrogie, czy co tam innego. Więcej pożytku by z tego było, niż z płacenia tym konowałom. Nie przeczę, że są dobrzy psychoterapeuci. Ale mnie po prostu na nich nie stać i tyle w tym temacie.
Zapomniałem wcześniej dodać, że sertralina to jedyny antydepresant, który nie czyni mnie głuchym na muzykę, a przy jej słuchaniu dostaję gęsiej skórki ;) Na dodatek nie otępia w żaden sposób, nie spowalnia. A z mianseryną to już w ogóle petarda :)
Dżejmson

przez zima 03 wrz 2013, 22:32
dziwnie sie czuję, jak dwóch dr Housów ze soba polemizuje.. :D
Dżejmson, "Fakt, że czlowiek uświadamia sobie ponure fakty"
a więc tak-jak mawiał Mark Twain "trzeba znać fakty, zanim się je przekręci".
czy jest cos takiego jak czysty fakt? niektórzy sądzą że nie istnieje cos takiego, bo każdy fakt poddany jest interpretacji. czy aby ta wiedza, którą zręcznie przemyca Twój psychol faktycznie pochodzi z tych niezbadanych obszarów Twej psychiki? Bo umysł tez potrafi nas oszukiwać...

ja wzięłam skierowanie do psychoterapeuty-ale tak sobie myślę, właściwie to w czym mógłby mi pomóc...kitu sobie wcisnąć nie dam, a moze mi się nie spodobać przecież.
Nie wiem czy chcę sie tak nad soba zastanawiać- odkąd biorę asertin to zdecydowanie mniej analizuję. Zanim dołozyłam te 50 mg miałam pomysly i zaczęłam je realizować, a teraz jak czuje się gorzej (bo to przejście jak forumowicz wyzej wspomniał jest odczuwalne) to muszę dokończyć dzieła. No i mam tez trittico, ale muszę zawlec swoja osobę do apteki, a teraz mi się nie chce. Miansy nie będę dodawać, bo jeszcze przytyję i co wtedy?
benzo one day dancer
live yourself.

przez Tańczący z lękami 03 wrz 2013, 22:42
Dzejmson, a ja uważam, że psychoterapia wcale nie pogorszyła Twojego stanu, tylko zmiana leków. Psychoterapii aż takiej siły bym nie przypisywał...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Sortuj wg