SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ladywind 01 wrz 2013, 21:58
rinakata, co się dzieje ? :-|
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez rinakata 01 wrz 2013, 22:06
Czuję się dziwnie... Kolejny powrót nerwicy. Natrętnych myśli o chorobach. A jeszcze niedawno było mnie pełno. Teraz unikam przyjaciół. Każdy tylko mówi, że brakuje im ''tamtej mnie''. Bez leków byłam i sobie radzilam. Ale wrócilo po większym dołku.. Uciski w głowie.. Myśli o schizofrenii.. Myśli o tym że miałabym zrobić coś głupiego, krzyczeć tak bez powodu albo majaczyć coś.. A nic takiego się nie dzieje. Tylko w głowie to siedzi.. Co to może być ? Bo chyba nie schizofrenia skoro lekarz mi to jasno powiedział ?
Dziś wzięłam 1 tabletkę sertaliny.. I coś dziwnie się czuję. W sumie to wczoraj wzięłam pól i dziś całą. Nie chce brać po połówce przez tydzien, tylko od razu całą.. Moze to błąd ???? jestem dziwnie nabuzowana i znów myslenie dziwne.. co jest ?????????????
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Dżejmson 01 wrz 2013, 22:08
rinakata, nie wydaje mi się, żebyś miała schizofrenię. Nie mnie to oceniać, nie jestem lekarzem, ale ja byłem w podobnej sytuacji i okazało się, że to zwykła nerwica i tyle, w tym gonitwa myśli, a myśli bardzo różne, delikatnie mówiąc. Zanim lek zacznie działać musisz swoje odczekać i tyle. Na początek bierze się 50mg i też tyle brałem, dopiero po iluś tygodniach zwiększa się dawki. To nie jest tak, że się od razu na 200mg wchodzi ;) No i nie każdy potrzebuje aż takiej dawki, jedni biorą 50, inni 200. Początkowo możesz odczuć nasilenie objawów, tak się dzieje przy wprowadzaniu nowego leku i to normalne, minie z czasem. Nie przeskoczysz tego etapu, po prostu trzeba zacisnąć zęby i poczekać aż lek się rozkręci ;)
A jeżeli ludzie mówią, że brakuje "tamtej Ciebie", to nie sugeruj się tym, każdy ma prawo mieć gorsze momenty w życiu i trzeba to zrozumieć. Wielu z nas tutaj dopadło choróbsko i przewróciło życie do góry nogami. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do złego samopoczucia.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez rinakata 01 wrz 2013, 22:33
Dżejmson napisał(a):rinakata, nie wydaje mi się, żebyś miała schizofrenię. Nie mnie to oceniać, nie jestem lekarzem, ale ja byłem w podobnej sytuacji i okazało się, że to zwykła nerwica i tyle, w tym gonitwa myśli, a myśli bardzo różne, delikatnie mówiąc. Zanim lek zacznie działać musisz swoje odczekać i tyle. Na początek bierze się 50mg i też tyle brałem, dopiero po iluś tygodniach zwiększa się dawki. To nie jest tak, że się od razu na 200mg wchodzi ;) No i nie każdy potrzebuje aż takiej dawki, jedni biorą 50, inni 200. Początkowo możesz odczuć nasilenie objawów, tak się dzieje przy wprowadzaniu nowego leku i to normalne, minie z czasem. Nie przeskoczysz tego etapu, po prostu trzeba zacisnąć zęby i poczekać aż lek się rozkręci ;)
A jeżeli ludzie mówią, że brakuje "tamtej Ciebie", to nie sugeruj się tym, każdy ma prawo mieć gorsze momenty w życiu i trzeba to zrozumieć. Wielu z nas tutaj dopadło choróbsko i przewróciło życie do góry nogami. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do złego samopoczucia.

Dziękuję Ci za odp. No zauważyłam że ten lek bierze się często w większych dawkach. Ale jestem trochę antynastawiona do leków, więc mam nadzieję, że 50 mi wystarczy.
Czas pokaże, jeśli w ogóle zacznie działać.
Nie przejmuję się tym co mówią przyjaciele, bo na szczęście rozumieją, starają się wyciągać mnie z domu ale też nie robią nic na siłę. (jestem bardzo uparta). Ale chyba to też błąd, takie siedzenie w domu.
Zaciskam zęby - i to dosłownie. Skutek uboczny leków takowy posiadam właśnie.
Przerzuć kartkę, zaryzykuj, bądź dziwakiem.........

przez Evona 02 wrz 2013, 08:53
rinakata, też po sertralinie miałam szczękościsk...i kosmiczne rozwolnienie. Dlatego tez przerwałam, choć teraz wydaje mi się to błędem. Ja brałam od 1 dnia 100mg, po 5 dniach 150mg. Nie poddawaj się :smile: Ja już 1,5 roku walczę (leczę się) z PTSD i widzę poprawę. Pozdrawiam serdecznie ;)

przez ladywind 02 wrz 2013, 10:46
rinakata, dokłądnie, najgorsze objawy musisz poprostu przetrzymać, poźniej może być tylko lepiej.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 02 wrz 2013, 11:08
Dżejmson biorę paro bo tylko to SSRI mam dostępne bez udawania się do lekarza. Myślę, że w połączeniu z mianseryną nie jest ważne jakie SSRI, chociaż myślę, że jeśli paro nie zadziała to nie zadziała już żadne inne bo to najsilniejszy eseseraj jeśli chodzi o wzrost serotoniny. Chodzi ogólnie o zasadę, że antagonista 5-HT2c wzmacnia wzrost serotoniny powodowany przez SSRI. Biorę dwa dni ale działanie czuć, dziś mam nasilenie lęków i nasilenie potliwości, pocą mi się ręce, to szczególne przy zwiększaniu poziomu serotoniny bo wzrasta ogólna temperatura ciała i termoregulacja z początku wariuje.

Jakby to nazwać, coś się w mózgu dzieje, jakby kotłuje i gotuje :mrgreen: Na pewno inne uczucie niż na samych SSRI, jest intensywniej i inaczej. Zaparłem się że wytrwam bo chcę sprawdzić, myślę, że jak przetrwam pierwsze 2 tygodnie to będę wiedział czego się mogę spodziewać.
miko84

przez ladywind 02 wrz 2013, 11:25
miko84, naprawde trzymam za Ciebie mocno kciuki bo jeśli Tobie to pomoże na nn depresje , to mnie napewno też.
Powodzonka :great:

przez miko84 02 wrz 2013, 11:33
Dzięki :) Będę zdawał relację co i jak :)
miko84

przez ladywind 02 wrz 2013, 11:35
miko84, koniecznie :)

przez Ramanujan 02 wrz 2013, 11:36
Wam to dobrze, leki na NN pomagają. Mi tylko 3 pierścieniowe sporo dawały w walce z tą zarazą. Pozostałe to raczej tak średnio sobie radzą. Jedyny oręż to terapia.
Ramanujan

przez ladywind 02 wrz 2013, 11:38
Ramanujan, ja sobie robie behawioralną terapie samodzielnie, ale bez leków nie dałabym rady się powstrzymywać.

przez miko84 02 wrz 2013, 11:38
Ramanujan a co Ci dolega i jakie trójpierścieniowce Ci pomagały??
miko84

przez ladywind 02 wrz 2013, 11:40
Nie wiem czy pisałam, mój psychiatra powiedział, że w przypadku kobiet z nn, leki mogą zacząć pomagać nawet po pół roku dopiero.
Także chłopcy tu jesteście na wygranej pozycji w kwestii leków ;)

Sortuj wg