SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ladywind 31 sie 2013, 20:36
elfrid, u mnie oprócz nn stwierdzilabym zaburzenia osobowości , napewno jestem nadwrazliwa emocjonalnie , rozchwiana też , czasem myślałam że mogę mieć osób unikajaca .

Ten lekarz nie przepisał mi wtedy żadnych stabilizatorow , wtedy mu powoedzialam że CHAD napewno nie mam , ponieważ nigdy nie inicjowalam jakichkolwiek przygód seksualnych , co jest chyba typowe w tej chorobie .
I ostatecznie poprzestał na tych zaburzeniach mieszanych .
Więc nie wiem jak to mam odebrać , tak jakbym wszystkiego dziadostwa miała po trochu...
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 31 sie 2013, 21:21
Ja odstawiam sertralinę, przeczytałem o PSSD i podziękuję, nie dam się wykastrować chemicznie, zostając impotentem nie będę jednocześnie zdrowy tylko se strzelę w łeb, więc równie dobrze mogę zaryzykować i nie brać leków.
reiben dlatego ja zaprzestałem odwiedzać wątek o PSSD bo tylko niepotrzebnie się nakręcam, ale to fakt, bezpieczne leki to nie są, dlatego dla mnie bezsensem jest leczenie przedwczesnego wytrysku lekami ssri.
Popiół

przez depas 31 sie 2013, 21:26
ladywind, też mam diagnozę zaburzeń osobowości mieszanych, dokładnie tak jak piszesz, jest to z grubsza wszystkiego po trochu. Nie ma dość jednoznacznych wskazówek żeby pacjenta do pojedyńczej jednostki chorobowej/zaburzenia przypisać, objawy są bardzo szerokie i złożone. U mnie lekarka w szpitalu pierwotnie podejrzewała borderline, bo wykazuję dużo cech w tym kierunku, jak czarno-białe postrzeganie rzeczywistości, skłonności autodestrukcyjne czy pociąg do używek. Znowu jednak inne moje cechy do bordera zupełnie nie pasowały, za to idealnie komponowały się z zaburz. osobowości typu lękliwego i unikającego.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 31 sie 2013, 21:33
Popiół, przejrzałam cały ten wątek o PSSD. W większości dotyczy to facetów nie kobiet.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez ladywind 31 sie 2013, 21:39
depas, więc mnie ciągnie bardzo do używek a jednocześnie nie pasuje do innych zaburzeń z tej choroby , no i właśnie najwięcej mam z osobowosci unikajacej . Z drugiej zaś strony swego rodzaju autodestrukcje miałam ,mam ale nigdy się nie cielam . Depas chyba mamy nkezbyt ciekawy repertuar zab psychicznych .
Jak się ma cukrzycę to leczy się insulina . Jeśli ma się cukrzycę i dajmy na to chorą trzustke to bierzemy na każda chorobę leki z osobna . Ale jak sie ma cukrzycę ,chorą trzustke,raka i coś jeszcze , to wtedy co mamy leczyć w pierwszej kolejności . Wyleczymy jedno ,a drugie dalej chore zaś trzecie żyć nie daje :-\

Tak samo z tymi pilerzonymi mieszanymi , gdzie nie ma antidotum . Leku który zalatwi sprawę .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 31 sie 2013, 21:44
ladywind, to może warto żebyś sprobowala wyciszających leków przeciwpadaczkowych, które stłumią nadwrażliwość emocjonalną (nie ma to nic wspólnego z zglebowaniem), zdystansują, ujednolica obraz rzeczywistości.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 31 sie 2013, 21:46
CórkaNocy napisał(a):Tańczący z lękami, miło słyszeć, że u ciebie dobrze leci :) oby tak dalej.
A leki zabierałeś ze sobą z PL czy chodzisz tam do lekarza za granicą? też mam w planach wyjazd na parę miesięcy i się zastanawiam czy wtedy mam poprosić mojego lekarza o zapas na parę miesięcy i wykupić tu i zabrać ze sobą, czy iść tam do lekarza?

dobrze to może jeszcze nie jest, ale udaje mi się funkcjonować. Niestety kombinuję czasem z dawką ssri i nawet zwiększenie o 1/4 daje zawsze po 3 tyg gorsze samopoczucie, którego właśnie doświadczam- lęki i trzepanie. Stąd marzenia o byciu na 1 leku się rozpadły. Mieszkam w Londynie i tu na pierwszej wizycie u lekarza 1 kontaktu pewna Murzynka wypisała receptę na sertę. Jak poprosiłem o mirtę zrobiła wielkie oczy i powiedziała, że tutaj nie leczymy 2 antydepresantami. Gdyby dowiedziała się, że jeszcze biorę lamo to by pewnie była w szoku :shock:
elfrid, lamo działa delikatnie i dobrze dopóki nie zwiększę lub zmniejszę SSRI. Wówczas nawet lamo nie daje rady na "trzepotanie" w moim mózgu
miko84, zastanawiam się co wtedy, kiedy nie trafimy na właściwy lek, bo przecież może go jeszcze nie wynaleziono "pod naszą deprę"?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 31 sie 2013, 21:57
Tańczący z lękami, myślałem, że na Zachodzie leczą 4lekami tymoleptykiem, normotymikiem, neurloeptykiem, anksjolitykiem. Każdy z innej grupy, żeby na pewno trafić :D. Serio nie stosują politerapi? Z ich piśmiennictwa wynika coś innego.

przez ladywind 31 sie 2013, 22:04
elfrid, te leki o których piszesz to są neurolepy ?

przez elfrid 31 sie 2013, 22:07
Nie. Przeciwpadaczkowe. To nie są neuroleptyki

przez CórkaNocy 31 sie 2013, 22:08
też myślałam, że to właśnie tam tym bardziej stosują więcej leków naraz niż u nas, dziwne to, pewnie tak trafiłeś.
CórkaNocy

przez Dżejmson 31 sie 2013, 22:12
ladywind napisał(a):elfrid, u mnie oprócz nn stwierdzilabym zaburzenia osobowości , napewno jestem nadwrazliwa emocjonalnie , rozchwiana też , czasem myślałam że mogę mieć osób unikajaca .

Ten lekarz nie przepisał mi wtedy żadnych stabilizatorow , wtedy mu powoedzialam że CHAD napewno nie mam , ponieważ nigdy nie inicjowalam jakichkolwiek przygód seksualnych , co jest chyba typowe w tej chorobie .
I ostatecznie poprzestał na tych zaburzeniach mieszanych .
Więc nie wiem jak to mam odebrać , tak jakbym wszystkiego dziadostwa miała po trochu...

Nie ma się czym chwalić (wręcz przeciwnie - głupio mi), ale jeżeli takie objawy są typowe dla chad, to jednak zaczynam się o siebie martwić, tym bardziej że potem z powodu podobnych zachowań dopadała mnie depresja :roll:
Dżejmson

przez Tańczący z lękami 31 sie 2013, 22:21
może w Afryka stosować tylko jedna leka :smile: w każdym razie po 5 min wizyty i wypełnieniu testu z pytaniami "czy planuję, ze sobą skończyć" bez problemu wypisała ssri -haha. Oczywiście kazała odstawić mirtę czego nie zrobiłem. Na drugi raz był Murzyn w zastępstwie, który fajnie, bo wypisał receptę na mirtę również a lamo załatwiłem prywatnie w Polsce. Nie wiem tylko co się stanie, jak mi benzo zabraknie. Murzyn powiedział, że na pewno mi nie wypisze... :lol:

-- 31 sie 2013, 21:33 --

w każdym razie cieszę się, że nie robią problemów z wystawianiem recept, wiedzą, że skoro pacjent przychodzi i prosi o lek - to mu go dają, czym byłem naprawdę pozytywnie zaskoczony. Nie wiem czy w Polsce lekarz rodzinny od razu by wystawił takie cukiereczki
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez elfrid 31 sie 2013, 22:38
Tańczący z lękami, a benzo nie wypisze bo?
Dziwne. Myślałem, że tam są łatwiej dostępne takie leki jak metylofenidat czy benzo. Chociaż wiedzę mam z amerykańskich filmów. Może spróbuj u psychiatry.

-- 31 sie 2013, 22:39 --

Tańczący z lękami, a z lamotryginą miałeś problem, że w PL zalatwiales?

Sortuj wg