SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Marek1977 31 sie 2013, 16:02
CórkaNocy dla osób z" problemem z dopaminą" jest masa leków szczególnie ze stanami pozytywnymi w schizofrenii ale również negatywnymi.Sam mam problem z deficytem DA.Biore z tego tytułu sertralinę oraz amisulpryd 100mg.
Conscientia est, necesse est

przez depas 31 sie 2013, 16:20
Na mnie swego czasu fantastycznie działał sulpiryd (200mg), powodował przyjemne pobudzenie, zwyżkę nastroju, taką ogólną chęć do działania. Nie mogłem uwierzyć jak świetnie się po nim czuję i myślałem że w końcu znalazłem idealny lek. Niestety, miesiąc miodowy szybko się skończył, po jakichś 2 tygodniach wszelkie działanie zupełnie zanikło. Ani zwiększanie dawki, ani zrobienie przerwy nic nie pomogło. Jakiś czas później próbowałem amisulprydu, ale nie było zadnej reakcji, niezależnie od dawki, nic. Podobnie dobrze jak sulpiryd działał na mnie risperidon (0,5mg), znów zdrowe pobudzenie itd., ale trwało to poniżej miesiąca. Chciałbym jeszcze spróbować Fluanxolu i Abilify, podejrzewam że dałoby się z nich coś dobrego wyciągnąć, chociaż tylko na parę tygodni.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Dżejmson 31 sie 2013, 16:20
elfrid, za wcześnie żeby czuć jakieś działanie lamo, biorę dopiero od tygodnia.

zima, lamotrygina to stabilizator nastroju. Ze względu na moje ostre wahania nastroju z lekarzem zdecydowaliśmy o włączeniu jej do leczenia.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 31 sie 2013, 17:01
depas, u mnie nawet z fluanxolem tak było, że spoko najpierw działanie, bardzo miło, a po jakimś miesiącu bach, zamułka, zero pozytywnego działania, więc taki urok tych neuroleptyków na depresję, że u niektórych ta jazda trwa krótko
dlatego już nie bawię się w neuroleptyki
CórkaNocy

przez miko84 31 sie 2013, 17:02
elfrid zobaczymy czy tak pozytywnie zaskoczy, teraz na nic innego nie liczę, może być i pare miesięcy. Sorry ale właśnie topiramatu bałbym się brać dłużej. Zauważyłem, że wkręcamy ludziom to co akurat bierzemy, postaram się tego wystrzegać i na razie nic nikomu nie polecać. Dopiero jak coś zadziała to wtedy będę mógł coś polecić. Problem jest taki, że połączeniu SSRI z mianseryną nie dałem odpowiednio dużo czasu, nawet tych 2-3 tygodni, więc trudno mi się w tej chwili wypowiadać. Jak minie ten czas to będę mógł cokolwiek powiedzieć. W tej chwili mogę powiedzieć że sama mirtazapina ma słabe działanie przeciwdepresyjne, bo brałem ją ponad 8 tygodni i działania nie uświadczyłem.

Co do neuroleptyków to pozytywne działanie wynika ze zwiększonego uwalniania dopaminy bo blokowane są autoreceptory. Niestety te autoreceptory szybko upregulują, właśnie za ok 2 tyg. pozytywne działanie znika i jest tylko czysta blokada receptorów dopaminy.
miko84

przez elfrid 31 sie 2013, 17:28
miko84, nie wkrecam Ci tego co akurat biorę, tylko generalnie zmiany rodzaju leków. Spróbuj depakiny, pregabaliny, albo gabapentyny. Te dwa ostatnie to dość bezpiecznie leki, mają potencjał przeciwlękowy.
Czemu balbys się topiramatu?
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 31 sie 2013, 17:44
elfrid, to już zrezygnowales z serty ? Dlaczego tak szybko ?
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 31 sie 2013, 17:59
elfrid ogólnie boję się stabilizatorów ze względu na możliwe skutki uboczne. Próbowałem lamotryginy i gabapentyny, tą drugą oceniam jako dobry zamiennik benzo na lęk, ale na moją depresję raczej potrzeba serotoniny, bo ładnie leczy objawy somatyczne których w ogóle nie łączyłem z depresją i nerwicą jak problemy z krążeniem czy termoregulacją.
miko84

przez ladywind 31 sie 2013, 18:15
miko84, zimne dłonie i stopy to też może być objaw nerwicy ,depresji ? Pamietam że od dawna dokuzczaja mi takie dolegliwości .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 31 sie 2013, 18:19
miko84, moim zdaniem trochę wyolbrzymiasz skutki uboczne stabilizatorow, zwłaszcza tych nowszej generacji. Jednakże trzymam kciuki za obecne połączenie. A w jakiej dawce brałeś gabapentyne i przez jaki okres czasu?

ladywind, bo straciłem wiarę w antydepresanty. Na sertralinie zaczęło się pobudzenie i wahania nastroju. Podsumowując nawet te "dobre " okresy na lpd były indukowane sztucznym działaniem na serotonine, które prędzej czy później musiało się skończyć. Nigdy nie było w tym naturalnego spokoju charakterystycznego dla ludzi dookoła. Takie refleksje mnie nachodzą po wyciszeniu sie pierwszymi dawkami Topamaxu.Dlatego dużo więcej spodziewam się po lekach przeciwpadaczkowych dzialających na układ GABAergiczny typu walproinian, topiramat, gabapentyna, pregabalina, tiagabina. Względnie niektórych neuroleptykach.

-- 31 sie 2013, 18:23 --

ladywind napisał(a):miko84, zimne dłonie i stopy to też może być objaw nerwicy ,depresji ? Pamietam że od dawna dokuzczaja mi takie dolegliwości .

Też jestem zdania, że to objawy nerwicy, podobnie jak nadmierna potliwosc.

przez ladywind 31 sie 2013, 18:23
elfrid, ale zbyt szybko straciles tą wiarę , myślę że powinieneś był dać się tym lekom bardziej wkrecic .
Myślisz że po tych co teraz zaczales brać będzie szybka zmiana ?nic bardziej mylnego , z reszta sam też pewnie to wiesz .

przez elfrid 31 sie 2013, 18:29
ladywind, leczenie antydepresantami stosowalem przez 9 lat. Od 19 r.ż. Najbardziej stabilnie było na topiramacie i fluoksetynie, które brałem przez 1,5 roku. Najbardziej szalony okres na wenlafaksynie.
Nie straciłem za szybko tej wiary. Straciłem ją za późno.
ladywind, masz na antydepach świadomość życia, takiego spokoju, równowagi, perspektyw? Ja chodzę po nich bezmyślnie nakręcony jak samochodzic bez zamierzonego kierunku. To bez sensu. W życiu trzeba mieć jakiś wgląd. Po prostu, antydepy nawet jak działają to jest to sztuczne działanie.

przez ladywind 31 sie 2013, 18:29
elfrid, ale zbyt szybko straciles tą wiarę , myślę że powinieneś był dać się tym lekom bardziej wkrecic .
Myślisz że po tych co teraz zaczales brać będzie szybka zmiana ?nic bardziej mylnego , z reszta sam też pewnie to wiesz .

przez Marek1977 31 sie 2013, 18:56
Wziąłem na noc jednak 30 mg miansy i cały dzień chodzę senny.Spróbuje dziś z amitryptyliną na noc.Planuje wziąć 100mg.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg