SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 31 sie 2013, 14:02
Same brane może nie tyle nasilają lęk co mają słabe działanie przeciwlękowe. Nasilenie lęku w czasie połączenia SSRI+mirta/mianseryna wynika ze wzmocnienia wzrostu serotoniny i wiąże się z nasileniem lęku podobnym do tego który niektórzy mają na samych SSRI. To nasilenie lęku powinno minąć z czasem. Tyle teoria :)
miko84

przez elfrid 31 sie 2013, 14:26
miko84, miko jednak zmiana? Zapierales się dac czas mircie. Jak się czujesz?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Tańczący z lękami 31 sie 2013, 14:40
elfrid napisał(a):Popiół, widzę, że nie tylko ja mam kryzys. Może zmniejsz dawkę sertraliny. Czy u ciebie ssri nie powodują wahań nastroju? O ile pamiętam niedawno zrezygnowales z lamo?

elfrid, może skorzystaj z własnej rady i zacznij brać ssri w dawce 1/2 podstawowej dawki albo nawet 1/4 i broń Boże jej nie zwiększaj przez 2-3mce?

jakiś czas temu pisałem, że wszyscy mający tę paskudną chorobę mamy przejebane, ale wierzę, że mimo wszystko można z nią w miarę normalnie funkcjonować, tylko potrzeba czasu, aby znaleźć właściwy lek. Pół roku temu byłem kompletnym wrakiem, siedzącym w domu, bez pracy i sił aby jej szukać. Dziś jest lepiej dzięki lekom, choć na pewno czasami pojawiają się pewne objawy typu lęki czy pewna fobia społ.
PS.2 Właśnie wróciłem z wakacji w Chorwacji, spotkałem mnóstwo pozytywnych, dobrych ludzi. W ogóle mieszkam od pół roku zagranicą i powiem Wam, że Polakom powinni obowiązkowo dodawać antydepresantów do pasty do zębów oraz margaryny :105: Oczywiście to żadna nasza wina, ale nasz naród jest moim zdaniem trochę obciążony pod względem kondycji psychicznej. Sorki za dygresję.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 31 sie 2013, 14:45
elfrid, nastrój idzie w górę. Wspieram się na noc mirtą 15mg, bo raczej bym nie zasnął (odwieczny problem z bezsennością). Drugi dzień jestem na 125mg Asertinu. Napięcie jakby zaczęło mijać, nie jestem już taki zdołowany. Lamotryginy biorę na razie 50mg, za dwa tygodnie zwiększę do 100. Jeszcze nie można mówić o jej działaniu, ale generalnie wahania są jakby mniejsze i zacierają się te skrajności i pojawia bardziej stabilny nastrój - pewnie za sprawą sertraliny. Zaczynam chyba bardziej do ludzi wychodzić i mogę skupić się na innych czynnościach niż myślenie o samopoczuciu ;)
Dżejmson

przez miko84 31 sie 2013, 14:46
elfrid tak, ale trudno wytrzymać. Wydaje mi się, że jeśli to połączenie ma zadziałać to zrobi to szybciej niż w końcu ta sama mirtazapina...
miko84

przez zima 31 sie 2013, 14:58
czemu Wam ta setralina nie pomaga, nie czaję..

Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Dżejmson 31 sie 2013, 15:09
Zapomniałem dodać, że i derealizacja powoli zaczyna opadać, nie ma tego zmęczenia oczu itp.
Dżejmson

przez elfrid 31 sie 2013, 15:27
Tańczący z lękami, Ale ja nie widzę w działaniu antydepresantów niczego co jest związane z powrotem do normalności. Najstabilniej czułem się w okresie brania topamaxu i do niego wracam. Już odczuwam różnicę, wewnętrzny spokój, którego nigdy nie uświadczyłem na żadnym antydepresancie. Topamax ma specyficzne działanie wyciszające. Chyba muszę z tego wyciągnąć wnioski. Chociaż nie wiem jak będzie kiedy się te SSRIje wypłuczą na samym topiramacie.
Tak na marginesie... rozumiem, że lamo się u Ciebie sprawdziła, bierzesz ją już kilka miesięcy? U mnie się zdała egzaminu, nie miała tego potencjału tonizującego. Ale to specyficzny lek przeciwpadaczkowy, może dlatego w moim przypadku nietrafiony.

miko84, osoby, które źle reagują na antydepresanty kończą w końcu na stabilizatorach albo neuroleptykach przed którymi tak się bronisz. Piszesz o lęku i napięciu, o nietolerancji w początkowym okresie brania. Może jednak spróbuj czegoś wyciszającego, depakiny, topamaxu. Ja mam taką ponurą refleksję, że nawet jak u Ciebie zaskoczy po uciążliwych ubokach połączenie SSI+mianseryna (właśnie, jaki SSRI?), to na krótko na kwartał, pół roku. Poczujesz fajerwerki, a później będzie lipa. Sam miałem tak z wenlafaksyną, pierwszym w życiu lekiem. Trzeba patrzeć długofalowo. Rozważyć jaki lek zapewni w miarę komfortowe funkcjonowanie na długi, długi czas. Komfortowe tzn. bez jakiegoś szału, ale normalne, przeciętne i stabilne. Zmieniamy, próbujemy tych antydeprasantów i nie trafiamy. Wniosek prosty, że to droga donikąd, że kierunek czas zmienić. Wkręciłeś się w działanie receptorowe 5Ht2c jako wyjątkowe, specyficzne i stworzone dla ciebie. Dałeś temu wystarczająco dużo czasu, i nic.
Musimy wyjść z tego schematu próbowania ciągle nowych antydepresantów. No właśnie, nowych?-przecież próbujemy już wypróbowanych. Życie ucieka, a my stoimy w miejscu.
Dlatego moim zdaniem więcej możemy się spodziewać po lekach przeciwpadaczkowych, czy neurlopetykach. Na antydepresantach za dużo jest "krótkouchwytnych", nienaturalnych zmian.
Nawet jeżeli inaczej opisujemy swoje objawy (no właśnie, u Ciebie to bardziej anhedonia czy pustka?). Trzeba postępować konstruktywnie. Antydepy jako leki I rzutu i najbezpieczniejsze się nie sprawdziły.

przez CórkaNocy 31 sie 2013, 15:31
Tańczący z lękami, miło słyszeć, że u ciebie dobrze leci :) oby tak dalej.
A leki zabierałeś ze sobą z PL czy chodzisz tam do lekarza za granicą? też mam w planach wyjazd na parę miesięcy i się zastanawiam czy wtedy mam poprosić mojego lekarza o zapas na parę miesięcy i wykupić tu i zabrać ze sobą, czy iść tam do lekarza?
CórkaNocy

przez elfrid 31 sie 2013, 15:34
Dżejmson, Fajnie. Może okazać się, że Twój lekarz miał rację i wszystko się naprostuje. W takim razie nic nasennego nie będzie już potrzebne.

Kurcze u tylu osób lamo się sprawdziła. Dżejmson, Tańczący z lękami, czy Wy czujecie na niej jakieś wyciszenie, jakiś spokój? Czy po prostu po jakimś czasie stwierdza się, że jest stabilnie. Ja doszedłem do dawki 200mg i w ułamku nie powodowała takiego wewnętrznego wyciszenia i opanowania, jaki daje topiramat. Zwłaszcza jak to wszystko się rozjeżdża po antydepresantach.

przez zima 31 sie 2013, 15:39
Dżejmson, a po co lamotrygina na depresje?? co to takiego robi?
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez Marek1977 31 sie 2013, 15:53
SSRI są popularne choćby z tego powodu że mało kto ma depresje endogenną w której istotną jeśli nie kluczową rolę pełni NE.Serotonina sprawdza się u ludzi z nerwicą -noradrenalina u osób z zahamowaniem wszelkiej aktywności.
Conscientia est, necesse est

przez depas 31 sie 2013, 15:56
CórkaNocy, mieszkałem kilka lat w Irlandii i początkowo leki dosyłano mi z PL. Potem przy nastepnej wizycie u psychiatry w kraju, poprosiłem go o jakieś zaświadczenie dla lekarza w Irlandii. Był na tyle miły że sporządził to po angielsku, napisał na co i jakimi lekami się leczę. Potem już chodziłem do zwykłego lekarza ogólnego na miejscu i bez oporów wypisywał mi receptę.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez CórkaNocy 31 sie 2013, 15:59
Marek1977, a co z ludźmi na których źle działa noradrenalina a serotonina nie poprawia nastroju tylko dopamina?

depas, dzięki za odpowiedź :)
CórkaNocy

Sortuj wg