SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez In_Chains_Of_DD 30 sie 2013, 11:59
Dżejmson, przecież narzekałeś na to combo i chciałeś zrezygnować po 2 tygodniach brania? To jak to w końcu :P

przez Dżejmson 30 sie 2013, 12:16
Nie chciałem zrezygnować, lekarz z obawy o objawy podobne do chad odstawił mi mianserynę. Przy następnej wizycie jak się okaże, że ta diagnoza była tylko profilaktycznie, poproszę znowu o miansę.
Dżejmson

przez Lili7 30 sie 2013, 12:19
Biorę Asertin od ponad miesiaca. Zaczęłam od ćwiartki tabletki 50mg, później półowa a od 3 tyg już cała tabletka i nic. Kompletnie nic.
Objawy uboczne (delikatne) ustąpiły. Jestem troszkę bardziej śpiąca niż zwykle i bardzo ale to bardzo zaczęły wypadać mi włosy.
A w głowie taki sam mętlik jaki był :(
Kiedy to zacznie działać? nie wiem co robić :(
If i get it all down on paper it's no longer inside of me...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 30 sie 2013, 12:23
Lili7, spokojnie, u niektórych Asertin rozkręca się nawet półtorej miesiąca. Poczekaj jeszcze trochę, a jeżeli nie zadziała, to porozmawiaj z lekarzem o zmianie leku.
Dżejmson

przez marimorena 30 sie 2013, 12:27
Lili7, czyli na koncentrację też nie pomaga? wychodzi na to że wszystko nas zamula -.-

przez Marek1977 30 sie 2013, 18:15
Kolejny dzień na sercie.Wczoraj dołożyłem aripiprazol 7,5 mg lecz podwyższa on bardzo lęki i niepokój o akatyzji nie wspominając-natychmiast odstawiłem.Na noc wezmę chyba mianseryne 60mg.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 30 sie 2013, 18:37
Marek1977 no i to najlepsze połączenie jakiego chyba możesz użyć. Ale pamiętaj, że też może początkowo nasilać lęki i trzeba to przetrwać.
miko84

przez Popiół 30 sie 2013, 19:56
Ja jestem drugi dzień na sertralinie i paskudnie się czuję...dziś od przebudzenia męczy mnie niepokój i poczucie winy, depresja się nasiliła, zaczęły się pojawiać myśli samobójcze i uczucie kompletnej bezradności. Niech się już dzieje co chce, ta choroba mnie wyniszcza doszczętnie, we wtorek idę po mianseryne jak mi się uda z domu wyjść.

Marek1977 po 60mg miansy to myślałem że się przewrócę...zacznij sobie od mniejszych dawek, chyba że na tobie 60mg nie robi wrażenia.
Popiół

przez elfrid 30 sie 2013, 20:04
Ja już mam dość leków. Znowu sztuczne pobudzenie na sertralinie się włączyło plus akatyzja, lęki. Mam gdzieś takie leczenie. Co z tego że, człowiek ma energię skoro nie może jej w żaden sposób ukierunkować.

Wracam do topamaxu, który wycisza i tonizuje emocje. Wolę być obojetny i mieć znieczulice, niż ciągle za czymś gonić i niezdrowo się podniecac.

Jestem na tyle samokrytyczny i zdaje sobie sprawę, że dwa miesiące temu brałem lamo, potem SSRI, a teraz znowu lek przeciwpadaczkowy. Tak, wiem, krecę sie w kółko jak pies wokół swego ogona. Taki już jestem

PS Gdybym miał cień optymizmu powiedziałbym, że być może nie pomysł stabilizatora jako takiego się nie sprawdził, tylko lamo się nie sprawdziła, co nie wyklucza innych LPP.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Popiół 30 sie 2013, 20:10
elfid ty jesteś mocno nadwrażliwy emocjonalnie. Rozumiem cię.
Popiół

przez elfrid 30 sie 2013, 20:12
Popiół, widzę, że nie tylko ja mam kryzys. Może zmniejsz dawkę sertraliny. Czy u ciebie ssri nie powodują wahań nastroju? O ile pamiętam niedawno zrezygnowales z lamo?
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 30 sie 2013, 20:16
Ja dzisiaj też czuję się okropnie , coraz mniejsze szanse znowu na wyjście z tego , irracjonalne lęki i mam nasilenie depresji . Znowu k...va nie widzę sensu w tym całym leczeniu , przerasta mnie własny umysł , boję się ,niech się to skończy
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 30 sie 2013, 20:23
Popiół, najgorsze są początki, trzeba je przetrwać. Jeśli masz mianserynę to ją bierz. Mnie na niej było łatwiej przetrwać uboki. Ja dziś zwiększyłem sertrę do 125mg, niby uboków nie było, ale jednak wieczorem pojawiają się jakieś lęki.
Dżejmson

przez renee.madison 30 sie 2013, 21:46
Widzę, że sporo osób tu bierze mix serty z mianseryną i stąd moje pytanie. Jakie dawki bierzecie tego i tego? 4 miesiące na 100mg i 10 mg (nerwica lękowa, lęk uogólniony i takie tam) były naprawdę ok, ale... no właśnie- od pewnego czasu znów jestem bardzo nerwowa, czuję niepokój, do krwi obgryzam paznokcie. Nie bardzo chce zwiększać sertę (względy finansowe)- myślicie, że zwiększenie mianseryny coś pomoże? Wiem, że to pytanie do psychiatry, ale chciałabym wiedzieć o co ewentualnie prosić.
all I wanna do is get high by the beach, get high by the beach

sertralina 250 mg / kwetiapina 25 mg /alprazolam

Sortuj wg