SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiół 29 sie 2013, 19:57
Ja odstawiłem lamotrygine bo chcę najpierw ocenić działanie antydepresantów, zresztą u mnie jak antydep. zadziała nastrój się stabilizuje bardzo ładnie, jak leki ładnie zadziałają to pomyślę nad lamo w celu zabezpieczenia się przed nawrotem depresji.

Dziś pierwszy dzień na sertralinie, obudziłem się z silnym lękiem ale już przechodzi, teraz mam delikatną akatyzje i lekki szczękościsk ale to dobrze świadczy, ciekawi mnie czy jak nie robiłem przerwy od wenli to sertra pokaże szybciej swoje działanie, w końcu to leki o podobnych mechanizmach działania tylko sertralina silniej działa na serotonine.
Popiół

przez elfrid 29 sie 2013, 20:05
miko84 napisał(a):Ile czasu miałeś to nasilenie depresji??

czuje, że znowu kroci Cię zmiana :D
pregabalina, wenlafaksyna

przez zima 29 sie 2013, 20:06
tak tak , setra jest cudowna...Obrazek
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 29 sie 2013, 20:10
elfrid nie no bo muszę przynać, że te pare dni co brałem mianserynę z paro miałem nasilone lęki i depresję ale były też jakieś takie przebłyski. Tak czy owak postanowiłem te 4 tygodnie wytrwać na mirtazapinie samej. Jak nie zadziała to wiem w co uderzać następnie. Przyznam, że ciekawi mnie to działanie u innych.
miko84

przez Popiół 29 sie 2013, 20:17
No ale faktem jest też to że zrobiła się "moda" na sertraline z miansa na forum ;) aż sam się skusiłem.

-- 29 sie 2013, 20:20 --

Ja celuję z powrotem w serotoninę bo kiedyś paroksetyna (mój pierwszy ssri) zadziałała świetnie przeciwdepresyjnie.
Popiół

przez Marek1977 29 sie 2013, 20:30
Do sertraliny 100mg dołączyłem aripiprazol w dawce 7,5mg.
Conscientia est, necesse est

przez elfrid 29 sie 2013, 20:39
Marek1977, a po co? w sensie na jakie objawy ma pomóc aripiprazol?

miko84, zawsze niestety na początku zażywania leków stan się pogarsza. trzeba się z tym pogodzić. a jak nie wyjdzie z mirtazapiną, chcesz brać sertralinę i mianserynę?

przez Dżejmson 29 sie 2013, 20:43
miko84
Dwa dni od zwiększenia dawki.
Dżejmson

przez Marek1977 29 sie 2013, 20:45
elfrid aripiprazol ma spełnić wiele funkcji-zwiększyć pobudzenie receptora 5HT1a dzięki blokadzie rec 5Ht2a,po drugie pobudza ona wydzielanie dopaminy i serotoniny co stanowi dodatkowe wzbogacenie działania sertraliny.
Conscientia est, necesse est

przez elfrid 29 sie 2013, 20:51
Marek1977, podobno aripiprazol nasila lęki.

przez marimorena 30 sie 2013, 01:23
nowy psychiatra kazał mi zmienić fluoksetynę na Zoloft. do tego 15 mianseryny. boję się bo zawsze mi ciążą jakieś skutki uboczne, ktoś bierze taki miks..?

przez miko84 30 sie 2013, 10:04
elfrid jak nie wyjdzie z mirtazapiną to na pewno SSRI+mianseryna, pewnie sertralina.

Marek1977 a nie lepiej dodać mianserynę? To chyba najlepszy dostępny antagonista 5-HT2c do miksów z SSRI. Jeśli chcesz łączyć je z neuroleptykiem to chyba najlepszym do miksów z SSRI jest olanzapina.

marimorena elfrid bierze, Dżejmson brał. Popiół chyba też? Początkowo możesz mieć nasilenie skutków ubocznych.
miko84

przez tahela 30 sie 2013, 10:32
marimorena,
ja brałam mianseryne z paro kiedys i jeśli idzie o samopoczucie to było suuper a byłam wtedy naprawdę w złym stanie, skutek uboczny przytycie po mianserynie i to był powód jej odstawienia
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Dżejmson 30 sie 2013, 11:04
Dla mnie sertralina i mianseryna to najlepszy mix leków na depresje i lęki. Po dodaniu mianseryny do SSRI już praktycznie po kilku dniach można odczuć poprawę samopoczucia. Samą sertralinę też sobie chwalę, choć to nie to samo co z miansą. Z mirtą już nie ma tego efektu, mianseryna moim zdaniem spisuje się z SSRI o wiele lepiej.
Jeżeli chodzi o samą sertralinę, dla mnie działanie jest podobne do paro, jednak na Asertinie nie uświadczam senności, zamuły, no i co ważne - nie jestem głuchy na muzykę.
Chcę pogadać z lekarzem na temat tego, co lepiej dać na noc - miansę czy trazodon. Po trittico śpię o wiele lepiej niż na miansie, no i jak chodzi o libido też jest dużo lepiej. Pamiętam, że trazodon też wzmacniał efekt przeciwdepresyjny SSRI które brałem, ale jednak ten spokój ciała (brak objawów somatycznych nerwicy) i umysłu po mianserynie to jest coś ;) A taki spokój jest przeze mnie mocno pożądany.
Niedługo będę testować też połączenie ketrelu z asertinem, bo neuroleptyki działają na mnie bardzo dobrze przeciwdepresyjnie. Kwestię lęków odsuwam na drugi plan.
Dżejmson

Sortuj wg