SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ladywind 28 sie 2013, 21:13
Czy pijecie czasem alkohol przy swoich lekach czy raczej jesteście świętoje.......wi?;-)

-- 28 sie 2013, 20:17 --

Marek1977 napisał(a):Do miansy i mitry mam pewne zastrzeżenie-powodują u mnie koszmary senne.

Tak się dzieje w pierwszych dniach stosowania po kilku dniach to mija .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez elfrid 28 sie 2013, 21:20
CórkaNocy, chyba nie. Przynajmniej tego nie okazuje. Zresztą są to leki, ktore sama mi kiedys przepisała. Sertraline
miałem zacząć brać przed eksperymentem pod tytułem lamotrygina. A mianseryne mam jeszcze ze starych czasów.
Wiesz nie spotkałem jeszcze lekarza, który robilby problem z antydepresantami-przez 9 lat czterech. Żadne to kombinacje alpejskie. Z perspektywy lekarza, to chyba dobrze, że pacjentowi pomagają podstawowe leki. Ma święty spokój. Nie musi się bać o uzależnienie jak przy benzo, ani późne uboki jak przy neuroleptykach. Jak lekarz marudzi, że pacjent woli tanią sertraline zamiast escitalopramu tzn., że albo ma wybujale ego, albo bonusy od firm farmaceutycznych.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 28 sie 2013, 23:08
Widzę że abstynenci ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 29 sie 2013, 04:34
ledywind jak cię to interesuje to powiem ci że zdarzyło mi się parę razy dowalić z grubej rury przy leczeniu ssri ;) Ogólnie to staram się stronić od alkoholu bo źle na mnie działa...dochodzę do siebie 2-3 dni i nie chodzi tu o kaca tylko ogólne rozstrojenie nerwowe lęk, niepokój, smutek, poczucie winy, wahania nastroju...

Od dziś rano zaczynam sertraline, dam jej drugą szansę tym razem w większych dawkach a od poniedziałku dołączam mianseryne, mam nadzieje że coś się może ruszy na tym zestawie.
Popiół

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 09:39
ladywind, piję alkohol, może się nie upijam do urwanego filmu, ale w towarzystwie nie odmówię, bo ile można? miałabym tak parę lat sobie odmawiać? poza tym pytałam ostatnio lekarza i mówił, że niedużą ilość alko można pić z lekami, nic się nie stanie

a ty pijesz?
CórkaNocy

przez ladywind 29 sie 2013, 10:16
CórkaNocy, tak piję;) Również nie upijam się do upadłego, piję że tak powiem z głową, staram się nie przesadzić z tym. Popiół, ja naszczescie nie mam po wypiciu jakis stanów lękowych czy wahan nastroju. Chociaz jakbym wypiła dużo to wtedy napewno.

Popiół ciekawa jestem czy serta z miansą poprawią Ci nastrój :bezradny: Brales wenle w takiej dawce jak ja i nic Ci nie pomogła, u mnie też przestała działać. Na wizycie będe nasiskać lekarza aby mi to przepisał.

-- 29 sie 2013, 09:29 --

elfrid napisał(a):ladywind, myślisz, że jak nie zaskoczyła wełna+mirta to zaskoczy SSRI+mianseryna? może spróbuj moklobemidu albo właśnie bupropionu lub reboksetyny. Z drugiej strony mianseryna/mirtazapina to też leki przeciwdepresyjne, więc może warto podnieść dawkę mirty do 30 lub 45mg.

Właśnie pewna tego nie jestem. Mam taką nadzieję, że być może to akurat pomoże, ale to loteria, jak sam wiesz.
W sumie serta z miansą mają nieco inne działanie niż wenla z mirtą. Mój lekarz ma na uwadze wellbutrin. Tylko wiesz, skoro mam nerwicę, to on może potęgować stany lękowe jak w przypadku CórkaNocy. Moklobemidu nie miałam okazji wypróbować.
Z tego co czytałam, ma zupełnie inne działanie. A Ty masz dobre doświadczenia z tym lekiem?

przez miko84 29 sie 2013, 10:35
Tylko nie naciskaj zbyt mocno bo go zaboli ;) Wenla w porównaniu do SSRI jednak dość słabo działa na serotoninę a o jej wzrost chodzi w połączeniu SSRI+mianseryna. Poza tym Wy braliście głównie mirtazapinę a mianseryna może działać mocniej bo to silniejszy antagonista 5-HT2c.
miko84

przez ladywind 29 sie 2013, 10:53
miko84, trochę mu bólu nie zaszkodzi :D ;) niech doświadczy , co jego pacjenci czują na codzień :P
Ta wenla a raczej CRF jest przereklamowany, moze pierwszy miesiac jest fajnie, ale po 2 już traci całkowicie na sile. Także niebawem wek z tym ;)

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 10:54
no tak CRF jest zdecydowanie przereklamowane, dla mnie mirta+wellbutrin to jest bomba, która coś daje
CórkaNocy

przez Gojira 29 sie 2013, 10:57
Ze wszystkich ssri sertraline najlepiej wspominam. Nie pamiętam już czy dobrze u mnie działała z mianseryna, ale bardzo fajny był zestaw sertralina+olanzapina. Moze wypróbujcie.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez miko84 29 sie 2013, 11:01
Gojira najpierw niech spróbują dodatku leku przeciwdepresyjnego jakim jest mianseryna a dopiero później w przypadku braku działania niech biorą się za neuroleptyki.

CórkaNocy ile mg mirtazapiny brałaś z wellbutrinem?
miko84

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 11:45
miko84, 15 a ty 45?

brałam mianserynę i dla mnie to był ch.... lek, masakra, jeden z najgorszych jakie miałam w ustach a i przypomniało mi się, że łączyłam ją z ssri i też było niefajnie
CórkaNocy

przez miko84 29 sie 2013, 11:49
Tak, 45 mg, niższe dawki ponoć nie działają przeciwdepresyjnie tylko nasennie a ja nie potrzebuje działania nasennego bo sen mam dobry.
miko84

przez CórkaNocy 29 sie 2013, 11:52
miko84, ja działanie antydepresyjne mam wystarczające, wyższe dawki paradoksalnie pogarszały mi nastrój, otępiały mnie w dzień, więc zostaję na tym co jestem, żeby tylko zasnąć normalnie
poza tym lekarz mi mówi, że mirta może nakręcać mi lęki (tak też miałam w przeszłości) dlatego chciałabym jak najszybciej móc przestać ją brać, ponoć ten chlorprothixen nie nakręca lęków, ale z kolei nasennie za bardzo na mnie nie działał, więc teraz marzę jedynie o tym, żeby wenla mi wyregulowała sen
wiesz coś może czy wenla faktycznie reguluje sen? bo ponoć ssri tak robia i wenla też, tak mi lekarz mówił
CórkaNocy

Sortuj wg