SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dżejmson 28 sie 2013, 15:10
elfrid, niecałe 2 tygodnie i czułem efekty, szczególnie przeciwlękowe.
Dżejmson

przez miko84 28 sie 2013, 15:24
Reiben wzmacnia działanie przeciwdepresyjne i przeciwlękowe sertraliny. Lekarze nie są chętni przepisywać oba? U mnie w mieście to najczęściej zapisywana kombinacja leków.
miko84

przez Reiben 28 sie 2013, 15:39
dzięki miko84, wiesz ja z wiki zaczerpnąłem, że się nie zaleca ;) co z tyciem?
Reiben

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 16:32
lubudubu, wiem jak się czuję, w weekend czułam anhedonię, potem mi przeszła i teraz jest już normalnie, anhedonię miałam widocznie przez pierwsze dni brania wenli, kazdy wchodząc na jakiś lek ma ciężkie dni na początku. Teraz jest jak najbardziej dobrze, może lekko spłycone emocje - tzn. nie cieszy mnie wszystko jak na wellu, ale jest do przyjęcia, nie narzekam, potrafię też odczuwać radość
CórkaNocy

przez miko84 28 sie 2013, 16:39
CórkaNocy nie sądzisz, że mirtazapina ratuje Cię trochę przed anhedonią?

Reiben nie wiem jak z tyciem przy połączeniu SSRI z mianseryną.
miko84

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 16:41
miko84, nie, nie sądzę. bo brałam wcześniej wenlę z mirtagenem ok. pół roku i do momentu brania wellbutrinu miałam cholernie uporczywą anhedonię i mirta g...mi na to pomagała, tylko ładnie się spało
wellbutrin mnie wyciągnął w tej kwestii na prostą i teraz już tak nie narzekam na te problemy
CórkaNocy

przez miko84 28 sie 2013, 16:42
CórkaNocy zobaczymy jak będzie jak odstawisz całkowicie mirtazapinę od wenlafaksyny, jeśli masz w ogóle taki zamiar.
miko84

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 16:45
miko84, pewnie, że mam taki zamiar, o ile pozwoli mi to normalnie spać, bo od lat bez tabletek nie zasnę normalnie
zobaczymy? ja nie uważam podobnie jak ty, żeby mirta była boska, raczej jako upierdliwy dodatek po to, by spać jak człowiek i do tego podły zamulacz, nawet po długim czasie
wcześniej zdarzyło mi się ssraje brać same bez mirty i wtedy anhedonii nie miałam i teraz też nie będę miała, bo już wychodzę na prostą
CórkaNocy

przez miko84 28 sie 2013, 16:49
No to masz to szczęście brać SSRI bez anhedonii. Nie uważam by mirtazapina była boska jak to nazwałaś, ale jako jedyny lek który dał cokolwiek przypominające poprawę w moim przypadku.
miko84

przez elfrid 28 sie 2013, 17:20
Dżejmson, a w jakich dawkach braleś?

-- 28 sie 2013, 17:25 --

miko84 napisał(a):No to masz to szczęście brać SSRI bez anhedonii. Nie uważam by mirtazapina była boska jak to nazwałaś, ale jako jedyny lek który dał cokolwiek przypominające poprawę w moim przypadku.

Miko mi się jednak wydaje że anhedonia po ssri nie jest częsta. To jednak leki przeciwdepresyjne a więc motywujace (może z wyjątkiem paro). Dla mnie z kolei ubokiem SSRI jest sztuczne pobudzenie. Musisz mieć pecha po prostu.
pregabalina, wenlafaksyna

przez ladywind 28 sie 2013, 17:42
CórkaNocy, bez mirty nie mam problemów ze spaniem
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 28 sie 2013, 18:07
ladywind, to ci zazdroszczę bardzo, że możesz bez niej spać, ile bym dała, żeby tak móc zasnąć normalnie bez pastylek i tego lekkiego ''kaca'' rano.
A jak bierzesz mirtę to jest ogólnie lepiej? dodałaś ją dlatego, że to jest takie połączenie czy żeby zmniejszyć anhedonie?
CórkaNocy

przez ladywind 28 sie 2013, 18:29
CórkaNocy, w sumie to biorę ją tylko do wzmocnienia wenli. Ale ani jednego ani drugiego działania leku nie czuję . Anhedonia , zmęczenie ,dystymiczny nastrój nie pomagają już te leki .
Teraz będzie wellbutrin albo ssri z mianseryna .

Ty mi zazdroscisz spania a ja Tobie dobrego samopoczucia ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marek1977 28 sie 2013, 18:49
Kolejny dzień na sertralinie .Na razie pobudzenie,problemy ze snem i z libido a także bóle głowy.Na noc wziąłem 100 mg opipramolu.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg