SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

 
Liczba głosów : 317

przez 1507 03 sty 2008, 09:40
a co w zasadzie leczysz?
1507
Offline

Avatar użytkownika
przez lopi777 03 sty 2008, 12:10
Deprecha z silnymi stanami lekowymi,rzadziej wystepujaca fobia spoleczna, ostatnia proba samobojcza tak zadziwila lekarzy, kiedy okazalo sie ze przezylem i po tygodniu spiaczki wybudzilem sie, ze jeszcze nie widzieli aby ktos przezyl taka dawke lekow - ok. 300-400 tablet benzodiazepin i doxepin zapitych c2h5oh. Jednym slowem wielkie szambo :x
Każda doba staje przede mną
Jak drzwi.
I nigdy nie wiem co będzie kiedy otworzę kolejne...
Pewnego dnia zaszedłem za daleko
I nic już nie jest takie jak było...
Avatar użytkownika
Offline
Posty
8
Dołączył(a)
02 sty 2008, 12:27

Asentra

przez Iwona02 03 sty 2008, 23:58
hej Onova0!

ja też jestem po Asentrze senna.Biore dwie tabletki po 50 mg dziennie.A ty ile bierzesz?A co dokładnie wróciło?Byłaś u lekarza?Może by ci zmienił lek? :smile:
Offline
Posty
6
Dołączył(a)
22 gru 2007, 18:29

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez camelia 04 sty 2008, 00:24
mija ponad tydzień od odstawienia a mnie męczą okropne bóle głowy, żadne środki przeciwbólowe nie pomagają, mam zawroty, ogólne zmęczenie i osłabienie. to może mieć coś wspólnego z odstawieniem asentry?
Offline
Posty
12
Dołączył(a)
31 paź 2007, 00:24
Lokalizacja
Lublin

przez 1507 04 sty 2008, 20:39
czy komuś jeszcze pomogła Luxeta na lęki i spadki nastrojów oraz natrętne myśi?

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 8:35 pm ]
mam problem z wejściem w pełną dawkę leku , biorę pół za każdym razem jak wezmę całą a próbowałem 3 razy miałem w nocy niezłe jazdy, a biorę rano a jestem już ponad 14 dni na 1/2 luxetu i nie mogę zaakceptować większej dawki

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 4:59 pm ]
dziś znów spróbowałem zwiekszyć dawke Luxety kroje tabletkę, odcinam 1/4 zobaczymy jaka dzis będzie noc
1507
Offline

Avatar użytkownika
przez morrena 04 sty 2008, 21:45
camelia napisał(a):mija ponad tydzień od odstawienia a mnie męczą okropne bóle głowy, żadne środki przeciwbólowe nie pomagają, mam zawroty, ogólne zmęczenie i osłabienie. to może mieć coś wspólnego z odstawieniem asentry?


Zdecydowanie, nie powinnaś była odstawiać leku na własną rękę, a już na pewno nie tak drastycznie. Nawet jeśli brałaś je przez krótki czas, bezpieczniej jest zmniejszać dawkę stopniowo. Teraz raczej musisz się przemęczyć, to mija po około dwóch tygodniach powinno być już dobrze.
Ostatnio sama zmniejszyłam dawkę Asentry z 200 do 150 mg, niby nic... a jednak przez tydzień nie mogłam normalnie funkcjonować ;/ teraz już wszystko gra na szczęście ;]

Także bądź dzielna, bo to minie :* trzymam za Ciebie kciuki ;]


TylkoJa1 napisał(a):Biore ten lek ale mam problemy ze spaniem po nim :( da sie cos z tym zrobić?

Tylko przeczekać... po Asentrze albo ma się problemy z bezsennością, okropnie realistyczne sny, albo odwrotnie- ciężko się zwlec z łóżka ;] / co spotyka mnie co rano ;p/
Po jakimś czasie przyzwyczaisz się i przestaniesz na to zwracać uwagę i nawet nie zauważysz, kiedy Twój stan się poprawi :)
Żadnego mądrego cytatu nie będzie. O. Bo nie.
....................................................................
Avatar użytkownika
Offline
Posty
32
Dołączył(a)
10 sty 2007, 20:18
Lokalizacja
Poznań

przez TylkoJa1 05 sty 2008, 15:01
Miał ktoś po asentrze jakieś omamy słuchowe ? Bo ja tej nocy przez chwile słyszałem jak by tłupanie obcasa,
Offline
Posty
47
Dołączył(a)
22 gru 2007, 13:49

Avatar użytkownika
przez viviana 09 sty 2008, 00:28
Od wczoraj jestem nową połykaczką Zoloftu . Mam nadzieję , że pomoże , mojej mamie pomogły .
"Normalność jest linoskoczkiem nad odchłanią anormalności"
Avatar użytkownika
Offline
Posty
252
Dołączył(a)
27 paź 2007, 00:00
Lokalizacja
Ze swojego świata :)

Avatar użytkownika
przez Gabcia81 09 sty 2008, 17:15
ja Asentre biore od 4 miesiecy, zaczela dzialac gdzies tak po 4-5 tygodniach. tez na poczatku bylam strasznie senna i nie moglam sie rano zmusic zeby wstac z lozka. a sny czasami mialam tak realistyczne ze po obudzeniu nie wiedzialam co jest prawda a co tylko snem bylo... teraz nie narzekam- czuje sie po niej ok, no i w koncu zaczelam normalnie jesc i przytylam pare kilo:)
psychiatra mi raz przepisal odpowiednik Asentry- ASERTIN dokladnie taki sam sklad tylko producent inny, no i o wiele tanszy, tylko ze u mnie po tygodniu zazywania wrocily lęki wiec polecialam po recepte na asentre i wszystko wrocilo do normy
zaburzenia lękowo- depresyjne z somatyzacją- drugie podejście.... :/
Avatar użytkownika
Offline
Posty
48
Dołączył(a)
08 sty 2008, 20:35
Lokalizacja
Kraków

Avatar użytkownika
przez Jaśkowa 09 sty 2008, 19:19
viviana trzymam kciuki aby pomogło mi ten lek życie uratował jestem mega zadowolona z niego więc mam nadzieje, że tak też będzie w Twoim przypadku :)
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1157
Dołączył(a)
14 mar 2007, 23:13
Lokalizacja
stolyca&ząbki

przez vice versa 09 sty 2008, 19:32
Ja tez doskonale sie czuje po zolofcie. Aż sie boję, ze bede musiała przestac kiedyś go zażywać. Już wspomniałam swojemu psychiatrze, że bedzie miała ze mna problem jak nakaże mi go odstawić...
Offline
Posty
147
Dołączył(a)
23 wrz 2006, 17:56

Avatar użytkownika
przez Jaśkowa 09 sty 2008, 19:50
vice versa ja już raz go odstawiłam bez żadnych problemów i potem przez rok czułam się wyśmienicie ..
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1157
Dołączył(a)
14 mar 2007, 23:13
Lokalizacja
stolyca&ząbki

przez vice versa 09 sty 2008, 20:50
Jaśkowa ja się nie boję mojej reakcji przy odstawianiu. Ja się boję, że jak juz odstawię, to wszystkie koszmary powrócą :(. Optymistyczne jest to, że mogę mieć po odstawieniu rok spokoju.
Offline
Posty
147
Dołączył(a)
23 wrz 2006, 17:56

Avatar użytkownika
przez Jaśkowa 10 sty 2008, 02:12
sądzę, że możesz mieć więcej niż rok u mnie nawrót spowodowanym był silnymi przeżyciami ( życie mnie nadal nie oszczędza ;) ) i tym iż zaniedbałam psychoterapię ( zbyt wcześnie przestałam na nią uczęszczać) miałam takie złudne poczucie, że już wszystko rozliczyłam z przeszłości
Jest taka cierpień granica za którą uśmiech pogodny się zaczyna
Avatar użytkownika
Offline
Przyjaciel forum
Posty
1157
Dołączył(a)
14 mar 2007, 23:13
Lokalizacja
stolyca&ząbki

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot], klaudi i 6 gości

Przeskocz do