SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dżejmson 27 sie 2013, 18:35
Ma duży potencjał. Wczoraj wyłączyłem internet na cały dzień i miałem siłę, żeby nad sobą pracować. Nie było to żadne sztuczne pobudzenie, tylko jakaś wewnętrzna chęć na wyjście na zewnątrz, cieszenie się przyrodą, muzyką, relaksem. Żadne leki tak szybko nie zaczęły u mnie działać na depresję jak połączenie miansy z sertraliną. Na dodatek nadzwyczaj szybko odczułem, że i natrętne myśli zaczęły znikać. No i lęków zero. Również duża poprawa jak chodzi o derealizację. Ale cóż, widać za dobrze mi nie mogło być ;)
Dżejmson

przez miko84 27 sie 2013, 18:37
Może zbyt szybko zwiększałeś dawkę sertraliny.
miko84

przez ladywind 27 sie 2013, 18:42
Dżejmson, jesteśmy zaskoczeni tą obserwacją w kierunku chad
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 27 sie 2013, 19:11
Czy ja wiem, zwiększałem zgodnie z zaleceniami.
ladywind, może lekarz jest po prostu ostrożny, te skoki nastrojów nasiliły się dopiero w ostatnim czasie (alb wcześniej ich nie zauważałem i po prostu nazwałem to "lepszymi chwilami", nie wiem) i ciężko wywnioskować czy to typowy chad, dlatego w ciągu najbliższego miesiąca muszę się bacznie obserwować. Słyszałem też o czymś takim jak "spektrum chad", nie wiem czym to się różni od normalnego chad, nie wiem kompletnie nic na ten temat ;) Po prostu objawy mam chadowca, ale pewnie za miesiąc się dowiem trochę więcej. Tą diagnozą nie jestem załamany, choć się jej bałem i dosłownie (!) śniła mi się po nocach ;) Ale skoro mam się lepiej czuć to niech będzie i leczenie w stronę chad.
Dżejmson

przez ladywind 27 sie 2013, 19:20
Dżejmson, tu jest coś wiecej o spectrum chad http://www.dwubiegunowa.net.pl/artykul.php?ks=162
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez CórkaNocy 27 sie 2013, 20:05
Dżejmson, też wkręcałam sobie, że mam objawy chad, bo mi pasowało i jeden lekarz też mówił, że to takie stany maniakalne.
Ale obecny powiedział, że widocznie mam taki temperament, że cieszę się życiem tak szczerze
CórkaNocy

przez Dżejmson 27 sie 2013, 21:10
U mnie to nie do końca jest takie wkręcane. Ja wręcz byłem przerażony na myśl, że mogę mieć chad. Ale przypominając sobie niektóre epizody od momentu zachorowania na depresję, pojawiają się typowo maniakalne/hipomaniakalne elementy, o których pisać nie będę, bo to są bardzo osobiste sprawy. W każdym razie to co robiłem, bardzo często było przeciwne mojej naturze, rujnowało moje życie osobiste itp.
ladywind, przypadek opisany na końcu artykułu pasuje do mnie jak najbardziej. Tyle że np. ta impulsywność tam opisana była u mnie bardziej skrajna. Nie chcę pisać o innych aspektach życia osobistego.
Dżejmson

przez Marek1977 27 sie 2013, 22:49
Sertralina ma tą zaletę że jeśli nawet nie ma znaczącego klinicznie wpływu na DA to nie zwiększa poziomu prolaktyny.
Dziś kolejny dzień na 200 mg sertry,na noc biore pramolan 100mg.
Conscientia est, necesse est

przez ladywind 27 sie 2013, 22:58
Marek1977, nie za duże dawki jak na poczatek ? Obys znowu nie dostal akaktyzji

przez Marek1977 27 sie 2013, 23:02
ladywind sertralina ma niskie prawdopodobieństwo wystąpienia akatyzji,a wzrost dawki na logikę rzecz biorąc powinien jeszcze bardziej zmniejszać szanse na jej pojawienie się ze względu na rosnący poziom DA w mózgu.

przez ladywind 27 sie 2013, 23:05
A widzisz jakiś efekt w kierunku nn czy to za szybko ?

przez Marek1977 27 sie 2013, 23:12
Na natręctwa SSRI działają po ok 2 miesiącach licząc od początku farmakoterapii.

przez elfrid 28 sie 2013, 14:45
Dżejmson, po jakim czasie mix sertraliny i mianseryny zaczął na ciebie działać? I w jakich dawkach brales te leki?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Reiben 28 sie 2013, 14:52
Mam kilka pytań, sry jeśli odp na nie już tu się pojawiły. Co daje podłączenie mianseryny do sertraliny? Lekarze nie są niechętni przepisywać oba, wszak nie zaleca się jej łączyć z innymi lekami przeciwdepresyjnymi, czy nie tyjecie na mianserynie jedząc normalnie?
Reiben

Sortuj wg