SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Popiół 26 sie 2013, 23:26
lejdi ale to że sertra powoduje z początku u ciebie nasilenie nn czy lęku nie oznacza że cały czas tak będzie, bo jak to przetrwasz to może się okazać że zadziała zaje..ście;) To może być wręcz sygnał na to że zadziała.
Ostatnio edytowano 26 sie 2013, 23:27 przez Popiół, łącznie edytowano 1 raz
Popiół

przez ladywind 26 sie 2013, 23:27
Popiół, nie masz z kolei porannego kaca po mircie ?
Potrzebujemy czegoś co nas pobudzi do życia .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Marek1977 26 sie 2013, 23:28
ladywind na sen do sertry możesz zasugerować lekarzowi niskie dawki kwetiapiny(rzędu 12,5-25mg).
Conscientia est, necesse est

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 26 sie 2013, 23:29
Popiół, możliwe że tak będzie . I w sumie nigdy nie bralam w wiekszej dawce jak 100mg .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 26 sie 2013, 23:30
U mnie kac i poranne otumanienie z czasem praktycznie zanika, nawet na samej mirtazapinie po pewnym czasie nie czuję następnego dnia dyskomfortu.

-- 26 sie 2013, 23:41 --

aha lejdi, nie wspomniałem ci że na początku było całkiem spoko u mnie na 150mg wenli i 30mg mirtazapiny, było działanie przeciwdepresyjne i chwilowa remisja a rano nie czułem żadnej zamuły po mircie, później nastrój zaczął podupadać, przerzuciłem się na moklobemid i to był błąd, na moklo zaczęły się straszne wahania nastrojów od mocnego pobudzenia do nagłych zjazdów i dołków a w końcowym efekcie do nawrotu ciężkiej depresji. Teraz wenla nie chcę już zadziałać ale dam jej jeszcze trochę czasu.
Popiół

przez ladywind 26 sie 2013, 23:42
Marek1977, Marek nie napisałeś mi odnośnie baclofenu ;)

przez Popiół 26 sie 2013, 23:46
a mi odnośnie klomipraminy i ssri ;) pytanie jest na poprzedniej stronie ;)

-- 27 sie 2013, 00:00 --

oluska39 pewnie że można brać 25mg przez cały okres leczenia, to mała dawka ale wcale nie oznacza że nie zadziała.
Co najgorsze to zauwazyłam przy braniu tej 50mg: mysli o smierci, ze mam raka, ze strace rodzine.Mysli samobojcze okropne. Ospałosc by za chwile chodzic po całym mieszkaniu jak wariat jakiś.
Widzisz i tu lekarz powinien cię poinformować że takie leki mogą prowadzić do takich stanów w pierwszych dniach leczenia, nasilać myśli samobójcze, lęk itp.
Popiół

przez Marek1977 27 sie 2013, 00:14
ladywind baclofen stosowałem jedynie w sprawach bólowych więc nie mam o nim zdania.
Popiół funkcje seksualne na klomi to totalna padaka,zero pożądania,chęci -wielkie nic.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 27 sie 2013, 09:32
Popiół, ladywind spróbujcie tej sertraliny z miansą, powinno być w porządku.

Marek1977 nie próbowałeś mianseryny z SSRI a ona w połączeniu działa zupełnie inaczej niż sama. 200 mg sertraliny na początek też może wywołać u Ciebie akatyzję, nie licz za bardzo na jej silne działanie dopaminergiczne bo tu głównie serotonina dojdzie do głosu. Klomipramina mogła wywołać akatyzję również przez jej wielką siłę serotoninową porównywalną do paroksetyny.
miko84

przez ladywind 27 sie 2013, 09:55
Popiół napisał(a):aha lejdi, nie wspomniałem ci że na początku było całkiem spoko u mnie na 150mg wenli i 30mg mirtazapiny, było działanie przeciwdepresyjne i chwilowa remisja a rano nie czułem żadnej zamuły po mircie, później nastrój zaczął podupadać, przerzuciłem się na moklobemid i to był błąd, na moklo zaczęły się straszne wahania nastrojów od mocnego pobudzenia do nagłych zjazdów i dołków a w końcowym efekcie do nawrotu ciężkiej depresji. Teraz wenla nie chcę już zadziałać ale dam jej jeszcze trochę czasu.

Dokładnie wiem o czym piszesz, bo taką chwilową remisję i fajny napływ energii miałam z początkiem tego roku na 225mg wenli z mirtą. Ale nie trwało to zbyt długo, może miesiąc. Po jakims czasie chyba w maju zmiejszyłam dawkę wenli na 150mg i w czerwcu nastąpił silny nawrót nerwicy i depresji. Lekarz kazał zwiekszyc z powrotem do 225, potem do 300mg. I jak widać, tak samo jak u Ciebie wenla już nie chce zadziałać jak to było zimą. Myślę, że już nie mamy co liczyć na ten lek, trzeba go narazie zażegnać i włączy coś innego.

miko84 spróbuje :)
Marek1977 rozumiem, dzięki.

przez Dżejmson 27 sie 2013, 13:29
Melduję się zdać relację z zestawu sertra+miansa. Wczoraj miałem świetny dzień. Dobry humor, przyjemność ze słuchania muzyki i brak derealizacji. Dzisiaj trochę gorsze samopoczucie, ale głównie za sprawą zatrucia. Było trochę lęków, bo w końcu zacząłem jak człowiek spotykać się z ludźmi, ale może ten lęk jest przejściowy - po rocznej przerwie od spotkań ze znajomymi chyba mam prawo odczuwać jakiś lęk... Tak mi się wydaje.
Odnośnie moich wahań nastroju - wczoraj nakręciłem się, że dzisiaj dostanę od lekarza diagnozę "chad" i nakręciłem się niepotrzebnie i zerwałem nockę - nasenne działanie miansy nawet nie pomogło. Ale zdrowy rozsądek mi mówi, że gdybym miał ChAD, to 45 mirty i 225 wenli które przez chwilę brałem, na pewno wywołałyby hipomanię, a tak nie było. Może po prostu mam zaburzenia osobowości - chwiejną impulsywną - wszystkie znaki na ziemi i niebie niestety na to wskazują, bo mimo chwil przypominających lekką hipomanię nie robiłem niczego, co mogłoby mi zaszkodzić, nie zdefraudowałem pieniędzy itp, zdrowy rozsądek miałem nadal. Więc po dłuższym przemyśleniu stawiam na F60.30.

P.S.
Przerwa od forum dobrze mi robi - wreszcie się zająłem pracą nad sobą, zamiast siedzieć przy komputerze. Dam znać dziś wieczorem co usłyszałem od lekarza. Pozdrawiam.
Dżejmson

przez ladywind 27 sie 2013, 13:36
Dżejmson, miałeś się zameldować dopiero za 2 tygodnie :P a sio stąd :mrgreen: ;)

przez Dżejmson 27 sie 2013, 13:53
Stęskniłem się ;) Chcąc nie chcąc, mam potrzebę kontaktów z ludźmi z zaburzeniami.
Dżejmson

przez ladywind 27 sie 2013, 14:33
Dżejmson, wiem coś na ten temat ;)

Sortuj wg