SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez ladywind 24 sie 2013, 19:29
zima napisał(a):Grzybki to szydercy a lsd to intensywnosc barw i bezkres.

W szwajcarii lsd leczą z powodzeniem choroby i zaburzenia psychiczne a samo lsd jest pozyskiwane
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kalebx3 24 sie 2013, 19:42

W szwajcarii lsd leczą z powodzeniem choroby i zaburzenia psychiczne a samo lsd jest pozyskiwane

Chętnie zjadłbym kwacha z Tobą Kasiu . Może byśmy odkryli , co dzieje sie za Kurtyną naszych Teatrów i Kto pociąga za sznurki ;),,,tylko czy byśmy wytrzynmali Ciśnienie?,,,,MOCY Wszechświata i spadających Gwiadz :mrgreen:
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Dżejmson 24 sie 2013, 19:55
elfrid, ale z kolei nie wiem jak fluo zadziała u mnie na lęki.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Popiół 24 sie 2013, 20:10
Dzejmson a ile czasu bierzesz sertraline?
U mnie podobnie jak u Ciebie....całe dnie w łóżku lub przed tv, zero motywacji, niechęć do wysiłku fizycznego, anhedonia czuję się odcięty/wyłączony. Pojawiło się za to działanie przeciwlękowe.

-- 24 sie 2013, 20:17 --

Lęk społeczny wyraźnie się zmniejszył ale za to mam niechęć do kontaktów ze znajomymi, obcowanie z ludźmi czy rozmowa nie sprawia mi przyjemności i męczy, rozmawiam na siłę tak żeby tylko coś powiedzieć, w słowach nie ma żadnych emocji, no i mam mocno osłabiony afekt.
Popiół

przez elfrid 24 sie 2013, 20:17
Popiół, może spróbuj dodać wellbutrin albo edronax
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dżejmson 24 sie 2013, 20:17
Popiół, krótko, dopiero około 2 tygodni, a miansę trochę dłużej. Liczę na ten lek, bo chciałbym od października wrócić do studiowania. U mnie też anhedonia, ale jest działanie przeciwlękowe. Jak ten mix okaże się klapą, to wrócę do wenli, wysokiej dawki. Bo innych pomysłów nie mam.
Dżejmson

przez elfrid 24 sie 2013, 20:21
Dżejmson, fluoksetyna też działa przeciwlekowo. Z tą różnicą że w pierwszym okresie może je bardziej nasilac. A czemu zrezygnowales z wenli? Jest bardo dobra na lęk uogolniony.

-- 24 sie 2013, 20:25 --

Po prostu musisz dopasować sssri/snri. Gdyby mianseryna działała na ciebie przeciwlekowo to wtedy coś aktywizujacego. Jeśli miansa nie ma tych właściwości, to może escitalopram? W każdym razie połączenie SSRI+miana/mirta jest chyba najlepsze z możliwych. Nic skuteczniejszego na depresję chyba nie wymyślili.

przez tiktalk 24 sie 2013, 20:32
Przez swoje dodatkowe dzialanie na 5ht2c dużo lepiej sprawdza się w połączeniu z mianseryna

elfrid, jak wcześniej pisałem to mój następny setup fluo + miansa bardzo mnie ciekawi synergizm w blokadzie 5ht2c:) Ty już próbowałeś takie zestawienie?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Dżejmson 24 sie 2013, 20:35
Zrezygnowałem z wenli, bo nie działała u mnie na ZOK i bardzo marnie na lęki. Póki co 2 tygodnie to za mało, żeby poczuć pełny przeciwlękowy potencjał sertry. Za 2-3 tyg powinno być lepiej. No i za jakiś czas pewnie wskoczę na 150mg. Poza tym ze względu na moje ostre wahania nastrojów, które mam na każdym leku, planuję dołożyć też lamo. Chciałbym, żeby zestaw sertra-miansa-lamo wypalił. Jesień coraz bliżej, a to u mnie krytyczny okres depresji, dlatego chciałbym przed jej początkiem mieć ustawione leki.
Dżejmson

przez tiktalk 24 sie 2013, 20:38
Dżejmson, leczysz depresje endogenną?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez elfrid 24 sie 2013, 20:41
tiktalk, tak, ale musiałem zrezygnować z powodu tycia na mianserynie. Teraz mam głównie problem z lekami więc nie zależy mi na działaniu aktywizujacym.

-- 24 sie 2013, 20:44 --

Dżejmson, trzymam kciuki. Faktycznie dwa tygodnie to za mało, zwłaszcza jak masz również zok. Ale na depresję to połączenie powinno już powoli zaczynać działać.
Nie tyjesz na mianserynie?

przez Dżejmson 24 sie 2013, 20:47
tiktalk, nic mi nie wiadomo, by była to depresja endogenna.

elfrid, zestaw sertra i miansa biorę nawet niecałe 2 tygodnie, więc nie ma co mówić na razie o jakimś konkretnym działaniu. Poza tym martwią mnie pojawiające się co jakiś czas stany kilkugodzinnej coś jakby hipomanii.
Dżejmson

przez elfrid 24 sie 2013, 20:51
Dżejmson, a jak one wyglądają te hipomanie?

przez Dżejmson 24 sie 2013, 21:02
Stwierdzam, że już mi nic nie jest, nie muszę brać leków (wtedy zmniejszam dawki rano), mam ochotę iść na podryw, wydać całą kasę na zakupy, dużo gadać, śmiać się, ale zawsze po paru godzinach taki stan kończy się myślami s.
Dżejmson

Sortuj wg