SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez tiktalk 22 sie 2013, 20:32
Kalebx3, wątpię żeby to była sprawka dopaminergicznego minimalnie działania sertraliny, na metylo masz jej tony a ci służy :)

to ciekawe że każdy SSRI może inaczej działać, ta selektywność i siła działania w różnych obszarach mózgu w połączeniu z odmienna predyspozycją każdego człowieka daje mnóstwo różnych scenariuszy, a to budzi moją ciekawość i chęć wypróbowania kolejnego pewnie jak coś to będzie fluosektyna zastanawia mnie jego antagonizm 5ht2c :)
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez In_Chains_Of_DD 22 sie 2013, 20:38
Dżejmson, nie zniechęcaj się - jeżeli chcesz wykorzystać potencjał tego combo co bierzesz to musisz dać sobie te przynajmniej 3 tygodnie, inaczej nigdy nie będziesz wiedział czy by Ci pomogło czy nie. Masz jakieś benzo pod ręką?

przez Dżejmson 22 sie 2013, 20:45
In_Chains_Of_DD, pozostaje mi tylko czekać na jakieś efekty. Może po prostu dziś mam gorszy dzień, bo zwiększyłem dawkę, nie mam. Generalnie mam mętlik w głowie, ale też świadomość tego, że muszę swoje przecierpieć i odczekać, zanim zacznie działać. Ewentualnie za 2-3 tygodnie spróbuję zmienić miansę na trittico, które u mnie dość dobrze sprawdza się przeciwdepresyjnie. Póki co nic nie będę mieszać tylko dam obecnym lekom trochę czasu.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 22 sie 2013, 20:49
Powoedzcie mi czy komuś te kombinację poprawiły koncentrację ?

-- 22 sie 2013, 19:55 --

Dżejmson, wytrzymaj jeszcze ,w przypadku ocd często potrzeba czekać więcej niż te 2,3 tygodnie
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 22 sie 2013, 20:58
ladywind, ostatnio pewien lekarz powiedział mi, że jeśli przed chorobą się ich nie miało, to te problemy wynikają prawdopodobnie z nerwicowych zaburzeń, a co za tym idzie, jeśli ta kombinacja leków jest trafiona na dane zaburzenie - powinna być też poprawa koncentracji. U mnie niestety problemy z koncentracją są chyba wrodzone ;)
Dżejmson

przez ladywind 22 sie 2013, 21:41
Dżejmson, u mnie też są wrodzone ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 22 sie 2013, 22:16
Słyszałem, że ziółko często inicjuje pojawienie się zaburzeń psychicznych u ludzi którzy mają do tego tendencję.
No ale muszą to być osoby naprawdę silnie predysponowane które chorobę mają zapisaną już w genach, u takich osób działanie marihuany może spowodować np. wcześniejsze objawienie się schizofrenii. To samo tyczy się depresji czy innych zaburzeń.
W moim przypadku ziółko spowodowało pewnego razu napad panicznego lęku, tak silnego że w pewnym momencie myślałem że albo zgłupieje albo stanie mi serce bo biło z niesamowitą szybkością ;) tak silnego lęku nie czułem nigdy w życiu. Dodam że na "trzeźwo" nigdy nie miałem ataku panicznego lęku, choć jestem lękowcem, dlatego staram się unikać tej używki.
Popiół

przez ladywind 22 sie 2013, 22:53
Popiół, mialam podobną akcję z tym że myślałam że umieram , tracilam jakby czucie wszędzie i nie moglam oddychać .
Jednak jak palilam w dobrym nastroju nie miałam żadnych dziwnych akcji lekowych .

przez cardiac 23 sie 2013, 08:40
Podejrzewam, że nie do końca przez przypadek pierwsze w życiu poważne problemy ze zdrowiem psychicznym pojawiły się u mnie tydzień po konkretnym zjeździe spowodowanym paleniem.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez In_Chains_Of_DD 23 sie 2013, 10:10
ile to już osób się przewinęło, co dostało d/d po paleniu zioła, to aż ciężko policzyć ;)

przez CórkaNocy 23 sie 2013, 11:41
In_Chains_Of_DD, a ty paliłeś zioło?

Dżejmson, a co jeśli przed braniem leków miałam znakomitą pamięć koncentrację, uczyłam się dobrze, wygrywałam konkursy. Zaczęłam się leczyć i się zaburzyło, zaczęły być huśtawki, raz wracały dawne zdolności a raz była kaszana. Teraz jest tak, że od roku mam cały czas problemy z pamięcią, stałam się wręcz ścierwem, ze znakomitej studentki zjechałam na kogoś niezdolnego do zaliczenia niczego! Czy jestem na lekach czy nie. Lepiej było na wellbutrinie, ale niestety lęki.
I załamuje mnie to, że mam potencjał, wiem o tym nie tylko ja. Miałam osiągnięcia a teraz gówno, nawet żadnej szkoły nie skończę i nie wiem jak to odwrócić, jak wyjść z tego piekła. Co z tego, że nie mam teraz żadnych objawów depresji, nawet nerwica odchodzi, ale mulę po wenli trochę, nie mogę się skoncentrować i pamięć mam taką tandetną, że nawet mój dziadek koło 90-tki ma lepszą ode mnie :/ i żadna lecytyna czy gówniany piracetam mi nie pomaga
sorry za takie słownictwo ale czasem dobija mnie to co sie ze mną stało i to że być może nigdy to się już nie odwróci, bo tak mam od ponad roku.
I mam prawo być rozgoryczona, bo ktoś o przeciętnych czy niskich możliwosciach nie odczuł by tak różnicy jak ja. Mogłam być kimś, a stałam się pół debilem i niejedna głupsza ode mnie osoba utrzymała się na studiach i skończy je.
Na ch... mi dobry nastrój, no może komuś to wystarczy ale ja chciałabym móc myśleć jak kiedyś, mieć pamięć jak kiedyś a nie zapominać po kilku godzinach co się nauczyłam, mimo powtarzania dziesiątki razy. Jak ja kiedyś mogłam w ciężkiej depresji się dobrze uczyć a teraz to nawet i bez niej nie mogę
CórkaNocy

przez ladywind 23 sie 2013, 11:48
CórkaNocy, mnie wenla też muli i pamięć mam beznadziejną, ale myśle też że nie tylko leki na to wpływają, ale także a przede wszystkim nerwica. U Ciebie pewnie jest podobnie.
Może daj jeszcze czas tym lekom się rozkręcić a jak nie bedzie poprawy to wróć do well. Ja np juz wiem ze bede musiała je zmienic, bo juz komletnie nie działają.

przez CórkaNocy 23 sie 2013, 12:39
ladywind, ja brałam wenlę ponad pół roku i cały czas była zamuła, przez nią właśnie zawaliłam studia
najchętniej bym zmniejszyła dawkę mirtagenu albo odstawiła w ogóle, żeby zasypiać bez niej, ale niestety mój sen się reguluje i od kilku lat nie spałam już normalnie bez pastylek
CórkaNocy

przez Marek1977 23 sie 2013, 14:15
Sertralina gdyby miała relacje DA do 5HT na poziomie conajmniej (dla DA) 20/80% była by dla mnie najlepszą opcją z wszystkich antydepresantów jakie znam.
Conscientia est, necesse est

Sortuj wg