SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dżejmson 22 sie 2013, 13:15
miko84, liczę się oczywiście z początkowym chwilowym pogorszeniem, dlatego w najbliższych dniach może będę się ratować benzo w razie czego. Ale dzisiejszy natłok myśli samobójczych przestraszył mnie jak nigdy, już widziałem siebie w szpitalu, krótko mówiąc :P Żaden lek takich "doznań" mi jeszcze nie zapewnił, ale w ciąż mam nadzieję na poprawę.

P.S.
Zazdroszczę, że klon na Ciebie działa, mnie tylko usypiał i zero działania przeciwlękowego.
Dżejmson

przez ladywind 22 sie 2013, 13:18
duży wzrost serotoniny który teraz ma Twój organizm przez połączenie miansy z SSRI powoduje agonizm autoreceptorów 5-HT1a co wyłącza impulsy w neuronach serotoninowych, a to może skutkować nasileniem depresji i lęku. Downregulacja tych autoreceptorów trochę trwa, ale później organizm przyzwyczai się do zwiększonego poziomu serotoniny i nastąpi poprawa depresji i lęku. Dobrze myślisz, im większe skutki uboczne tym większa szansa, że lek zadziała.

Miko84 jak prawdziwy psychiatra prawisz :D
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 22 sie 2013, 13:24
Psychiatra Ci takich rzeczy nie powie, bo po co pacjent ma się wgłębiać w działanie leków :) To część mojego OCD ;) SSRI to leczą, bo później już nie czytam takich "przykrych" rzeczy, to nie mój zawód :)
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ladywind 22 sie 2013, 13:28
miko84 napisał(a):Psychiatra Ci takich rzeczy nie powie, bo po co pacjent ma się wgłębiać w działanie leków :) To część mojego OCD ;) SSRI to leczą, bo później już nie czytam takich "przykrych" rzeczy, to nie mój zawód :)

Wiesz o tym tez kiedyś pomyślałam że to wynika z Twojego O... ale z drugiej strony nam te informacje są bardzo potrzebne w tym stanie jakim jesteśmy:)

Tak jak ja nie słucham aż tak bardzo dołującej muzyki ;)
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 22 sie 2013, 14:03
Fakt, że to może podnieść na duchu, gdy człowiek wie dlaczego czuje się jak się czuje i co może jeszcze zadziałać. Faktem jest też, że niestety nie każdy lekarz jest kompetentny, kolejki do lekarzy na NFZ są kosmiczne a nie każdego stać na rzucanie stówek na lekarzy prywatnie by w końcu trafić na tego który wpasuje leki :)
miko84

przez Kalebx3 22 sie 2013, 14:17
MIko , powiedz mi taką zasadniczą RZECZ, jak wiesz .
czy skoro u mnie nawet niskie dawki sertaliny powoduja ( przynajmniej na początku, bo dalej niz za 10 dni nie zaszedłem ) u mnie lęki , to znak ,że lek narusza , a dokładniej leczy we mnie te lęki poprzez ich początkowe nasilenie????
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez miko84 22 sie 2013, 14:38
Zazwyczaj tak jest w przypadku SSRI, dużo zmian zachodzi z czasem ich brania, u większości osób początkowo nasilają lęki, ale sertralina jest wyjątkowym SSRI, bo działa na dopaminę. Trudno więc powiedzieć czy to serotonina czy dopamina odpowiada za nasilenie Twoich lęków. Nie przekonasz się nim nie zajdziesz dalej niż te 10 dni, bo to trochę za krótko by się przekonać.
miko84

przez Dżejmson 22 sie 2013, 16:53
Ja mam coraz bardziej mieszane odczucia odnośnie sertry. Od ponad roku przy derealizacji towarzyszyło mi zawsze wielkie zmęczenie, którego na wenli nie miałem, a które na sertralinie wróciło, trach.
Dżejmson

przez miko84 22 sie 2013, 17:12
Ile dni bierzesz sertralinę? Daj jej przynajmniej te 2 tygodnie.
miko84

przez Dżejmson 22 sie 2013, 17:17
No właśnie biorę dość krótko i mam nadzieję, że to otępienie "derealizacyjne" i zmęczenie miną. Miałem tak na każdym leku prócz wenli, ale mam nadzieję, że sertra się rozkręci :)
Dżejmson

przez CórkaNocy 22 sie 2013, 18:21
Dżejmson, a ty paliłeś kiedyś zioło? słyszałam, że u wielu derealizacja wykształca się po paleniu jego
CórkaNocy

przez cardiac 22 sie 2013, 18:37
[quote="miko84"]Dżejmson pamiętaj, że duży wzrost serotoniny który teraz ma Twój organizm przez połączenie miansy z SSRI powoduje agonizm autoreceptorów 5-HT1a co wyłącza impulsy w neuronach serotoninowych, a to może skutkować nasileniem depresji i lęku. Downregulacja tych autoreceptorów trochę trwa, ale później organizm przyzwyczai się do zwiększonego poziomu serotoniny i nastąpi poprawa depresji i lęku. Dobrze myślisz, im większe skutki uboczne tym większa szansa, że lek zadziała.
(...)

Tak właśnie jest... nie odstawiam, muszę prztrwać tę jazdę z myszkami.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez Dżejmson 22 sie 2013, 19:07
CórkaNocy, też słyszałem o tym, ale nigdy nie paliłem, a co więcej - jestem przeciwnikiem palenia zioła. Jak ktoś pali zioło a ma "tendencje" nerwicowe to o derealizację nie trudno, po pojawieniu się lęków. Nie pozostaje mi nic innego tylko zacisnąć zęby i czekać na efekty. Jak się nie uda to powrót na wenlę, na jakąś wysoką dawkę.
Dżejmson

przez cardiac 22 sie 2013, 20:01
Słyszałem, że ziółko często inicjuje pojawienie się zaburzeń psychicznych u ludzi którzy mają do tego tendencję.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

Sortuj wg