SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez monapayne 18 sie 2013, 20:48
Pewnie, że 25 działa. Moja mama tyle brała.

Zresztą na każdego inaczej. Normalne
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Popiół 18 sie 2013, 20:56
Dzejmson no u mnie jak na razie to 300mg nie radzi sobie z lękiem ale na 300 jestem dopiero 3 dzień więc czekam cierpliwie tym bardziej że nastrój idzie w górę.
Co do twojego pytanie z działu paroksetyny to powiem ci że przy drugim podejściu do paro w tej samej dawce 20mg nie było już takiego działania przeciwdepresyjnego jak za pierwszym razem, działanie przeciwlękowe było dobre. Być może potrzeba było większej dawki ale to znowu wiązało by się totalną znieczulicą na bodźcie dotykowe mojego penisa ;)
Popiół

przez Dżejmson 18 sie 2013, 21:13
Popiół, m.in. dlatego odłożyłem paro. Znieczulica emocjonalna i totalna znieczulica penisa. Na zestawie sertralina + mianseryna pod tym względem jest całkiem w porządku.
Dżejmson

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez tiktalk 18 sie 2013, 22:22
to jest właśnie fajne w sertralinie że dawka terapeutyczna nie glebuje libido - na każdym innym inhibitorze wychwytu serotoniny razem z wenlą było źle. W kwestii osiągania orgazmu znaczenie ma to że sertra nie podnosi prolaktyny a ona odpowiada za napięcie woli i napięcie seksualne
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Popiół 18 sie 2013, 23:07
Różnie to bywa...mi sertralina w dawce 50mg skutecznie uniemożliwiała osiągnięcie orgazmu, znieczulica członka też była. Nie wydaje mi się żeby prolaktyna była tu głównym winowajcą, na pewno są inne mechanizmy działania ssri częściowo też nieznane które są odpowiedzialne właśnie za dysfunkcje seksualne. U mnie np. po dłuższym czasie stosowania ssri ochota na seks jest, tylko problem tkwi w tym że nie potrafię czerpać z tego przyjemności.
Na 300mg wenli też oklapło libido całkowicie ale z czasem się to poprawia i np. na dawkach do 225mg miałem z tym mniejsze problemy niż na paroksetynie czy sertralinie.
Popiół

przez ladywind 18 sie 2013, 23:18
Popiół, ciekawa jestem czy u mnie poprawi się nastrój na 300mg wenli i przejdzie depresja , obawiam się że tak już mi zostanie . Wy tu o penisach , a mnie takie rzeczy nie w głowie kiedy żyć się odechciewa przez chorobę :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Reiben 18 sie 2013, 23:29
A mnie właśnie sprawa penisa najbardziej nurtuje i martwi. Teraz to bym wręcz nie chciał go mieć, skoro mam się cały czas martwić co z nim będzie :(
Reiben

przez Inso 19 sie 2013, 00:06
Jeśli chodzi o sertalinę to również mam problemy z pobudzeniem seksualnym. Tak, że kompletnie mi się odechciewa.

przez Popiół 19 sie 2013, 00:24
Jak nie urok to sraczka ;) w depresji też nie mam pożytku z penisa więc wybieram leczenie. Ciekawi mnie jak by się posiłkować doraźnie jakimś agonistą dopaminy np. w dzień lub przeddzień planowania stosunku. Tyle że przez chorobę i tak nie spotykam się z kobietami zbyt często więc na razie nie jest to problem.

ladywind no trzeba czekać cierpliwie, znam ten stan bo w depresji nie ma nadziei i wszystko maluje się na czarno, mnie już trochę puściło i zaczynam myśleć innymi kategoriami powoli a jeszcze parę dni temu jedyne rozwiązanie jakie widziałem to śmierć przez samobójstwo.
lady a może spróbuj sobie zwiększyć mirte na 30mg. 15 mizerna dawka.

-- 19 sie 2013, 00:27 --

lady a ile czasu wenle łykasz ? i jak ogólnie oceniasz działanie?
Będzie dobrze lejdi zobaczysz, jeszcze obudzisz się do życia ;)
Popiół

przez ladywind 19 sie 2013, 10:44
Popiół napisał(a):ladywind no trzeba czekać cierpliwie, znam ten stan bo w depresji nie ma nadziei i wszystko maluje się na czarno, mnie już trochę puściło i zaczynam myśleć innymi kategoriami powoli a jeszcze parę dni temu jedyne rozwiązanie jakie widziałem to śmierć przez samobójstwo.

No dobrze, że mnie rozumiesz, bo przechodziłeś to samo. Narazie też widzę takie rozwiązanie.

Popiół napisał(a):lady a może spróbuj sobie zwiększyć mirte na 30mg. 15 mizerna dawka.

Zwiekszałam i na nic się zdało oprócz porannej zamuły jak po ostrym chlańsku.

Popiół napisał(a):lady a ile czasu wenle łykasz ? i jak ogólnie oceniasz działanie? Będzie dobrze lejdi zobaczysz, jeszcze obudzisz się do życia
Wenle ponad pół roku, był czas że wyciągła mnie z depresji, jednak przestała działać i nastąpił nawrót depresji i nerwicy. No cóż pozostaje mieć nadzieje, że bedzie dobrze....
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Dżejmson 19 sie 2013, 11:42
Czwarty dzień na Asertinie. Wciąż bóle głowy i momentami nudności. Apetyt na szczęście ok, ale to chyba dzięki mianserynie.
Ogłaszam wszem i wobec, że mianseryna to jeden z najlepszych antydepresantów z jakimi miałem do czynienia... tadam! <fanfary>
Dżejmson

przez element 19 sie 2013, 13:08
uszkodzenie mozgu

czy dluzsze zazywanie lekow ssri wplywa niekorzystnie na mozg? czy moga go trwale uszkodzic? czy mozliwe jest ze po wyleczeniu juz nigdy nasz mozg nie bedzie funkcjonowal tak jak przed choroba?
Ostatnio edytowano 19 sie 2013, 14:10 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Leki z uwagi na tematykę postu
"Boże, daj Mi pokOrę, bym pogodził się z tym, czego nie mogę zmienić,
daj mi odwagę, by zmienić To, co powinno zosTać zmienione,
i daj mi mądrość, bym umiał odróżnić jedno od drugiegO."

przez kupmitrumne 19 sie 2013, 13:31
Ja jestem na setalofnie 150 mg i Doxepinie 10 mg , po za małą sennością jest ok , po doxepinie śpię jak zabita , na całe szczęście żaden lek nie stłumił mojego niewyżytego pociągu seksualnego , jestem jak króliczek energizer ciągle mi mało :oops:

przez In_Chains_Of_DD 19 sie 2013, 13:38
ze wszystkich branych SSRI najmniej zaburzała funkcje seksualne sertralina, powiedziałbym, że w na prawdę w nikłym stopniu, najbardziej natomiast paroksetyna i klomipramina z TLPD (w dużych dawkach kompletnie zero bodźców - mimo, że erekcja była i ochota czasami też to "mógłbym" przez dwie godziny a i tak nic z tego)

Sortuj wg