SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Jola 19 lis 2007, 18:53
dzięki za porady, chodziło o to że mój mąż miał urodziny i chciał się ze mną napić lampkę winka.

Na razie butelka czeka, ale niedługo mam wizytę u mojego lekarza więc się dopytam.

przez Mooni 19 lis 2007, 19:09
Jola napisał(a):lampkę winka.

myslę, że nie ma przeciwwskazań ;)
szczególnie, gdy do tego będą świeczki i dobre żarełko :mrgreen:
Jeżeli nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

przez gabriell 22 lis 2007, 22:32
Ja nie posluchalem sie lekarza wypilem nieco czystej ale oczywiscie w umiarze (kilka kieliszkow). Kaca nie mialem ale dziwnie sie czulem nastepnego dnia. Moze nie stany lekowe ale swiat dookola mnie wygladal inaczej.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Asertin

przez fandorina 06 gru 2007, 18:44
Witam wszystkich!

Do tej pory nie udzielałam się na forum ale chętnie Was podczytywałam :smile:
Od czerwca zażywam Asertin i w zasadzie do listopada było bardzi dobrze- dużo energii do działania i ogólnie dobre samopoczucie ale od kilki tygodni jest coraz gorzej - głownie brak energii, ciągłe zmęczenie, apatia. Nie wiem dlaczego mi się pogarsza - byłam u mojej lekarki i poroponowała zwiększenie dawki do 1,5 tabletki. Boje chce kiedys odstawic te leki. Nie wiem co robić ... :( Mam pytanie- czy zmniejszona ilość światła moze osłabiac działanie leku? w słoneczne dni które zdarzaja sie tak rzadko czuje sie lepiej.

Pozdrawiam[/quote][/list]

przez celineczka3 06 gru 2007, 20:54
Brak światła nie ma wpływu na działanie leków ale prawdą jest że pora jesienno-zimowa charakteryzująca się zmniejszoną ilością światła słonecznego niekorzystnie wpływa na samopoczucie psychiczne. Stąd tez pojawiają się niekiedy objawy depresji sezonowej. W takiej sytuacji lekarze mogą zaproponować zwiększenie dawki leku przeciwdepresyjnego tak jak to było w Twoim przypadku. Jest jeszcze inna terapia alternatywna ale z tego co się orientuję to dostępna w prywatnych gabinetach psychiatrycznych mianowicie: naświetlanie specjalnymi lampami, tak zwana ''terapia światłem''. Ponoć jest to bardzo skuteczna metoda. Ale wybór oczywiście należy do Ciebie:):):)
celineczka3

przez Lukasz1987 10 gru 2007, 11:15
Biorę Asentre już 2 tydzień :( a od dwóch dni chce mi się płakać, jestem zmęczony, śpiący i co jakiś czas chce mi się zwymiotować :( ( na brak apetyty nie narzekam >> jem ile się da . ) ... poczekam jeszcze kilka dni i zobaczymy !

>>> oby było lepiej !
Mam dopiero 19 lat ...

przez Przytulanka 12 gru 2007, 11:11
Ja wczoraj wrociłam od psycitary i przepisała mi wlasnie Asentre, mam nadzieje ze mi pomoze, do tej pory brałam xanax i jakos funkcjonowalam, wczesniej jeszcze efectin ale to byla totalna porazka, moze tymr azem sie uda.

Zoloft na dłuzej

przez poetka30 14 gru 2007, 03:59
Ja biore zoloft 4 lata na lekach juz musze byc zawsze ,kazde odstawienie grozi natychmiastowym atakiem somatycznych objawów.na poczatku byłam jak na cudownym haju,niestety teraz juz tak nie działa .od czasu do czasu mam obnizenie nastroju ale nie ma leku.nie podnisłam dawki 50 mg .ale powinnam jeszcze beac neurotop ale nie biore bo jest ciezki na watrobe i nerki i uzaleznia ,pieprze go .jesli chodzi o zoloft po 4 latach nie ma zadnych problemów z waga nie tyje nie mam cholesterolu za wysokiego watroba cacy nereczki tez ogólnie jest o.ok tylko ze nie jstem do końca stabilna .trzeba tez uwazac z dawka co by nie była za duza bo wywołuje agresje ja pobiłam babe w sklepie bo mi sprzedała chorego piesia on zdechł tak jej dopi... ze mi wlepili grzywne ale nie załuje .alkohol tylko niskoprocentowy moze byc tak ze bedziesz dobrze tolereowac a czasem zle zalezy ja pije srednio 4 razy na rok ale sie nawale i ma dośc na 3 mies.lampka wina do obiadu czasem.wiem ze na niektórych ten lek nie działa bo on jest zasadniczo antylękowy .polecm ksiazki o depresji pomagaja zrozumiec temat a wogóle to trzba miec dystans no raz jest lepiej raz gorzej .pozdrawiam
to ja poetka zachęcam wszystkich zebyście uprawiali śmiechoterapie...i kupcie sobie psa i leczcie się ,bo warto...

asentra

przez aniek72 15 gru 2007, 11:51
Wzięłam ten lek dwa razy po ćwiartce i po drugim przyjęciu wylądowałam w szpitalu pod kroplówką. Źle na mnie podziałał. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy. Do tej pory jak brałam inne leki uspokajające czy przeciwbólowe to nie miałam aż takich reakcji.

przez ToMeK 77 20 gru 2007, 00:48
Witam
ja biorę 1/2 asentry rano. Ogólnie biorę od sierpnia.
Generalnie jest lepiej ale sa dni kiedy mam ochote ratowac sie afobamem.
Zauważyłem ze u mnie stres objawia sie napiętymi mięśniami brzucha i później zaczynam sie źle czuć.
Rano jest mi najlepiej jak wstanę a od około 16 do wieczora, czuję ta cała nerwice w okolicach brzucha czasem ciężko mi sie oddycha.
Wydaje mi sie ze tak juz byc musi, muszę sie do tego przyzwyczaić i żyć z tym:(

Asentra

przez Iwona02 22 gru 2007, 18:52
Biorę Asentrę prawie 5 miesięcy.Z początku miałam silne lęki,nie mogłam wstać z łóżka.Codziennie miszył mi dałam ataki.Niedawno lekarz zwiększył mi dawkę Asentry.Bioę dwie dziennie.Dobrze się czuje.Teraz chciałabym brac tańszy lek. Troche jestem senna po tym leku.A wy? pozdrawiam :smile:

przez camelia 23 gru 2007, 13:43
czy asentrę mogę sama odstawić, czy powinnam skonsultować się z psychiatrą? kończę we wtorek drugie opakowanie, jest ze mną dobrze, jak nie bardzo dobrze (ok, przydałoby mi się trochę pokory...) i tak się zastanawiam czy jest sens dalej ją brać.. tym bardziej ze wyjeżdżam na 4 dni w góry i wiadomo co się tam będzie działo... a jak już się przekonałam, kac po asentrze jest okrutny

jaka jest wasza opinia? i jakie były wasze reakcje po odstawieniu?
jak już pisałam, wcześniej, ja nie mam żadnych skutków ubocznych, lęki i paranoje minęły, czuję się tak jakbym wyszła z tego (rozstanie z facetem). boję się, że to może wrócić po odstawieniu albo pierwsze dni bez będą straszne..

pomóżcie :]

Asentra

przez Iwona02 23 gru 2007, 16:43
Hej camelia
Radzę ci żebys sama nie odstawiała Asentry.Skonsultuj się z lekarzem.Lek trzeba odstawiać pamału zmniejszając dawka.Nadal biore asentre ni wiem czy sĄ OBJAWY ODSTAWIENNE.Jak dlugo bierzesz asentrę? Zawsze jest ryzyko że po ostawieniu po jakimś czasie objawy mogą powrócić.Nie martw się i spytaj psychiatry.
:P :P Iwona

przez camelia 23 gru 2007, 16:46
kończę właśnie drugie opakowanie, czyli biorę 2 miesiące, jedną rano 50 mg. ale ciężko będzie się skontaktować z lekarzem, skoro święta itp...

myślisz że mogłabym zmniejszyć dawkę, do połowy dziennie?

Sortuj wg