SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Dżejmson 13 sie 2013, 15:32
zima napisał(a):asertin 100mg dał mi nowe życie. oczywiscie ze zmniejsza intensywnosc emocji. dodatkowo bardzo skuteczny na zachowania kompulsywne i fobie. i na derealizacje tez.czuje jakbym sie obudzila.
mysle ze wazne jest by wybrac dobrego psychiatre. najlepiej poczytac opinie w necie, ale wziac do serca te opierajace sie na faktach, nie na subiektywnych emocjach pacjentow.opisac najbardziej dokuczliwe objawy. pod te objawy lekarz przepisuje leki, ale to pacjent sobie je dobiera biorac pod uwage reakcje organizmu.

Ten post i kilka innych ostatnio napisanych dają mi wielkie nadzieje! Pod koniec tygodnia zacznę swoją przygodę z Asertinem. Też mam problem z derealizacją, nasila się zawsze, gdy próbuję zacząć studiować, ale w tym roku może pójdzie mi to trochę lepiej. Jeśli obniży kompulsywne zachowania i choćby lekko opadnie derealizacja, nie trzeba będzie mi niczego więcej.

Jak zacząć dawkowanie sertraliny z mianseryną? 30mg miansy i 25/50 sertry?
Dżejmson

przez ladywind 13 sie 2013, 15:53
Gdybym nie kombinowała ze zmiejszaniem dawek leków po uzyskaniu poprawy, to prawdopodobnie teraz nie miałabym nawrotu silnej depresji. Nie wiem jak mogłam być taka nieodpowiedzialna a lekarz sam przystał na moja propozycje zmiejszenia leku, oczywiscie nie winie go za to, poprostu zabrakło mi odpowiedzialności :roll:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez zima 13 sie 2013, 20:34
Dzejm, ja biorę 100mg (1tabletke) asertinu. jak lekarz pozwoli zamierzam brac dwie. za cenę tego co jest teraz do końca zycia nawet.
nie moge powiedziec ze jest to lek, który wywołuje salwę radości. jego działanie trudno mi opisać tak do konca. na pewno stuprocentowo zniósł derealizację. czuję siebie bardzo dobrze. nie wiem jak to sie stalo,ale wszystkie moje zachowania kompulsywne zniknęły.myślę jakoś inaczej i zdyscyplinowalam sie.i czuję się jak przebudzona po wielkim śnie.a raczej koszmarze.teraz widze jaka bylam chora.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Dżejmson 13 sie 2013, 21:11
zima, właśnie moim głównym problemem jest poczucie derealizacji. Nie liczę na to, że ten lek zrobi ze mnie beztroskiego człowieka, tylko że pomoże normalnie funkcjonować i wreszcie poczuję siebie.
Dżejmson

przez In_Chains_Of_DD 13 sie 2013, 21:35
zima, jeśli teraz jest dobrze dlaczego zamierzasz brać dwie? Sertralinę brałem kilka razy. Pierwszy raz jakieś pół roku w dawce 50mg, innym razem wcinałem zolofta 150mg kilka tygodni (i nie wiedzieć czemu dostałem dziwnego stanu splątania, zupełnie jakbym nie wiedział co się dzieje dookoła, derealizacja i depersonalizacja nasilona bardziej niż wcześniej a do tego uczucie "gdzie ja w ogóle jestem... zaraz co się dzieje dookoła?"). Ogólnie nie jestem zwolennikiem sertraliny, chociaż był to mój pierwszy w życiu lek i choć zupełnie nie pomagał mi na lęki, to w dawce 50mg dawał mi nawet pozytywnego powera (do czasu).

przez zima 13 sie 2013, 21:56
dawno dawno temu brałam fluanksol. bralam go regularnie przez dluzszy czas- nie pamietam zadnych zmian poza tym, ze musialam przestac bo nie moglam usiedziec na miejscu. potem byl effectin er i czulam sie po nim jak kukła na sznurkach, ale dzwignelam sie. potem przez kilka lat nie bralam nic.
teraz mam adekwatna diagnozę i trafione leki, bo poszlam do kompetentnego lekarza.
setralina dała mi nowe zycie, taka prawda. nigdy wczesniej nie doswiadczylam czegos podobnego. trudno mi to wytlumaczyc, bo setra jest wszechogarniająca i niezbadana. ale światła zostały zapalone :great:

-- 13 sie 2013, 20:58 --

chce zwiekszyc dawke, bo mam przeczucie ze lepiej podziała.
specjalista ds. fobii społecznej, depresji i nerwicy.
propagator asertinu i trittico.
setralin [high speed resource] 200mg - 100 mg - 0 mg
trazodon [so good to back home] 75mg/ 0 mg
benzo one day dancer
live yourself.
watch, see your chances, live now.

przez violette28 16 sie 2013, 00:02
To chyba mój pierwszy post na tym forum. Tydzień temu zaczęłam brać sertralinę (konkretnie Zoloft) - na początek w dawce 25 mg, od jutra 50 mg i jest masakra. Czuję się fatalnie :why: . Fizyczne objawy - ból i zawroty głowy, mdłości, kołatanie serca, senność i standardowo suchość w ustach. Aż się boję tej 50-ki :-| . Psychicznie póki co jeszcze gorzej niż było - lęki się nasiliły, motywacja jeszcze spadła (o ile to możliwe), mam drastyczne zmiany nastroju, jestem płaczliwa. Dodam, że wcześniej bralam paroksetynę, citalopram i sertralinę także- niestety zbyt krótko, by odczuc pełen efekt. Po paroksetynie praktycznie po paru dniach odczuwałam wzrost energii i po ok tygodniu lęki się zmniejszały.
W tej chwili jestem zdesperowana i postanowiłam potraktować leczenie poważniej niz dotychczas, ale nie wiem, czy wytrzymam. Wiem, że na początku skutki uboczne bywają dokuczliwe, ale tym razem czuję się jakby po mnie walec przejechał. Dziwne, bo całkiem niedawno bralam sertrę innego producenta i czułam się dobrze - praktycznie brak objawów niepożądanych (oprocz jednego, który sobie wkręciłam).

przez Marek1977 16 sie 2013, 12:36
Jestem obecnie na 300mg sertraliny,nie odczuwam żadnych objawów niepożądanych ani pozytywnych ale to dopiero pierwszy dzień na tej dawce,wcześniej na 200mg.
Conscientia est, necesse est

przez tiktalk 16 sie 2013, 14:04
Marek1977, o w morde mega dawka ja przy 150-200 mg dostawałem lekkiego zespołu serotoninowego ale zawsze w połączeniu z mirtą/miansą. Czujesz wzrost poziomu dopaminy na takiej dawce?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez Marek1977 16 sie 2013, 15:43
tiktalk biore do sertry 100mg amisulprydu i nie czuje żadnego dopaminergicznego działania.
Conscientia est, necesse est

przez ladywind 16 sie 2013, 16:00
tiktalk napisał(a):Marek1977, o w morde mega dawka ja przy 150-200 mg dostawałem lekkiego zespołu serotoninowego ale zawsze w połączeniu z mirtą/miansą. Czujesz wzrost poziomu dopaminy na takiej dawce?

To nie jest dziwne, że bierze taką dawkę. Jak się choruje na nn, to niższe dawki są często nieskuteczne. Jest to naukowo udokumentowane.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 16 sie 2013, 16:42
tiktalk wyższe dawki sertry z mianą to był u Ciebie typowy zespół serotoninowy czy odczuwałeś jakieś oznaki manii/hipomanii??

Marek1977 a nie lepiej właśnie użyć mniejszych dawek sertraliny ale w połączeniu z mianseryną?
miko84

przez ladywind 16 sie 2013, 16:47
Miałam a la hipomanie w początkowym miesiącu jak mi wenla pomogła, wtedy czułam pełnie życia, miałam pamietam ochotę kupować wiele rzeczy

przez violette28 16 sie 2013, 17:07
Marek1977 napisał(a):Jestem obecnie na 300mg sertraliny,nie odczuwam żadnych objawów niepożądanych ani pozytywnych ale to dopiero pierwszy dzień na tej dawce,wcześniej na 200mg.

i już sobie wkręcam (albo i nie :-| ), że faktycznie coś mi jest, że tak się źle czuję. Swoją drogą równowagę chemiczną w mózgu to mam pewnie mocno nadwyrężoną przez samodzielne odstawianie i przyjmowanie ssri. :oops: A całkiem niedawno 50mg sertry łykałam jak cukierki i kompletnie nic się nie działo. A teraz takie cyrki przez 25 :?:

Sortuj wg