SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez niosaca_radosc 29 lip 2013, 18:36
robotnica, po TYM leku. Inne nie muszą tak na Ciebie działać. Skoro masz takie uboki, to nie zwlekaj, ale zmień ten lek na inny. Proste. Po co uciekać w narkotyki?
Problemem nie jest problem. Problemem jest Twoje nastawienie do problemu
Moderator

przez monapayne 29 lip 2013, 18:53
niosaca, wiesz co?... ja to sie juz boje jakiegokolwiek leku o czyms takim... wolalam mie emocjonalne hustawki oraz cos w stylu depresji z wsciekloscia, ale za to namietnie kochac mojego chlopaka... a teraz to lipa...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez miko84 29 lip 2013, 19:31
tiktalk wenlafaksyna w porównaniu do sertraliny to słabiak. Zresztą to czuć, na wenli prawie w ogóle nie czułem serotoniny, a sertralina dość mocno działała, szczególnie jeśli chodzi o skutki uboczne. Sertralina to najsilniejszy SSRI po paroksetynie, a dawka 200 mg to już prawdziwy kosmos. A nie chciałeś spróbować samej mianseryny/mirtazapiny w wyższej dawce? Ja po przeanalizowaniu tego jak na mnie działały w przeszłości a jak działa teraz mirtazapina postanowiłem całkowicie zrezygnować z SSRI. Po pierwsze mimo długotrwałego stosowania nigdy nie zadziałały na nastrój tak powinny (zero optymizmu i uczucia nadziei, dobrego nastroju) i nie podziałały na moją anhedonię a wręcz ją zwiększyły. Mirta działa w przeciwny sposób i sobie ją bardzo chwalę, jest motywacja, działanie na nastrój.

Ps. Pozytywne działanie wenlafaksyny to moim zdaniem głównie dopamina, dlatego ten lek tak różnie działa na ludzi od SSRI.
PS. 2 Tańczący z lękami Ki SERT wenlafaksyny to 63.90 nm a sertraliny ok 1.1 nm, tak że różnica kolosalna...
Ostatnio edytowano 29 lip 2013, 19:36 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez niosaca_radosc 29 lip 2013, 19:36
robotnica, Twój strach jest zrozumiały, ale czy naprawdę warto wracać do stanu sprzed sertraliny jeśli istnieje możliwość ustabilizowania emocji?
Moderator

przez miko84 29 lip 2013, 19:38
robotnica są leki które pomogą Ci poukładać emocje bez ich tłumienia. Ja też miałem emocjonalną i kreatywną pustkę po sertralinie i innych SSRI ale teraz biorę lek mirtazapinę i tego wcale nie ma. Jak już to przywrócił mi on moją emocjonalność, która przez depresję była stłumiona.
miko84

przez monapayne 29 lip 2013, 19:47
kochani, ja mialam depresje, bo taki los mnie spotkal zyciowy, sytuacja... a ja bardzo emocjonalna osoba jestem. takze to dlatego to wsyzstko... ja na poczatku cieszylam sei z sertra. i wierzylam ze cos jest ze mna nie tak. ale ostatnio zaczal mi baaaardzo doskwierac braku uzuc. np. sluchalm sie mojej matki ktora jeszcze niedawno mi zyczyla smierci... i lubie ja. tzn. nawet jej nie lubie. ale godze sie na wsystko. NIGDY taka nie bylam :( sorry za liter.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez niosaca_radosc 29 lip 2013, 20:07
robotnica, w takim razie, przy depresji możesz poprosić o inny lek, który nie będzie tak spłycał Cię emocjonalnie. Wierz mi, w dzisiejszych czasach można dobrać lek tak, żeby czuć się dobrze, bez objawów depresyjnych i jednocześnie nie zostać żywym zombie.
Moderator

przez cardiac 29 lip 2013, 20:46
Mhmmmm.. bardzo ładnie działa na napęd, a biorę dopiero tydzień. Jak mam coś zrobić to po prostu robię i nie muszę walczyć z każdym ruchem. Minęły problemy z koncentracją i problemy z wysławianiem się. Niestety zauważyłem że serta podbija ataki lęku... mam nadzieje że chwilowo..na szczęście sama w sobie nie wywołuje na razie lęku.

Z efektów ubocznych to pocenie się (podobnie jak po paro) oraz czasami mdłości... no i charakterystyczne spłycenie doznań.

Jak na razie jestem zadowolony, lek wyciąga mnie z deprechy.
Wydaje mi się bardziej podobny do paroksetyny niż escitalopramu. Czuć że silnie działa.
Upadamy wtedy gdy nasze życie przestaje być codziennym zdumieniem..

przez monapayne 29 lip 2013, 20:52
Okropieństwo. Dla mnie to okropieństwo.

przez cardiac 29 lip 2013, 20:59
robotnica napisał(a):Okropieństwo. Dla mnie to okropieństwo.

Czego oczekujesz po działaniu leku ?

przez monapayne 29 lip 2013, 21:50
Że będzie mnie mama lubiła i babcia i dziadek i że będę w stanie żyć z nimi. Oraz, że w końcu zacznę robić muzykę która ędzie mi się podobała oraz będę lubiła robić zdjęcia i nie będę się zastanawiała tyle nad życiem, bo ostatecznie nie robiłam zdjęć bo za dużo myślałam o tym jak mają ostatecznie wyglądać [ czyt. PERFEKCJONIZM ] iks de.

przez cardiac 29 lip 2013, 22:05
robotnica napisał(a):Że będzie mnie mama lubiła i babcia i dziadek i że będę w stanie żyć z nimi. Oraz, że w końcu zacznę robić muzykę która ędzie mi się podobała oraz będę lubiła robić zdjęcia i nie będę się zastanawiała tyle nad życiem, bo ostatecznie nie robiłam zdjęć bo za dużo myślałam o tym jak mają ostatecznie wyglądać [ czyt. PERFEKCJONIZM ] iks de.

Uważam że powinnaś przede wszystkim iść do psychologa/psychoterapeuty. Żebyś się nie obudziła w wieku 30 lat z umysłem uzależnionym od leków, kiedy to wystarczyłaby dobra psychoterapia. Zresztą sama widzisz że lek to nie przepis na szczęście. Nie ma magicznych pigułek.

przez miko84 30 lip 2013, 07:26
Ale ona spróbowała jednego leku i już nie chce więcej, a dobór odpowiedniego to czasami długa droga.
miko84

przez Ramanujan 30 lip 2013, 07:40
miko84 napisał(a):Ale ona spróbowała jednego leku i już nie chce więcej, a dobór odpowiedniego to czasami długa droga.
U mnie trwa już 2 lata, na szczęście wydaje się, iż zbliża się ku końcowi . ;)
Ramanujan

Sortuj wg