SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez tiktalk 25 lip 2013, 08:51
spora różnica jeśli chodzi o lęk wolno płynący trochę gorzej z lękiem społecznym, depresji jako takiej nie miałem bo góruje nad tym lęk. Najważniejsze że nie wpadam do czarnej dziury i nie robię "jeden krok do przodu a po chwili dwa do tyłu" a to bardzo cenie bo lepiej pracuje na terapii.
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez beladin 25 lip 2013, 16:44
tiktalk, Moim zdaniem to za wcześnie by móc mówić w Twoim przypadku o stabilnym działaniu sertraliny
beladin

przez Kleopatra 25 lip 2013, 17:18
Jeden przepisał mi 50mg Zoloftu, natomiast inny 10mg Citalopramu i to biorę teraz.. nie wiem jak to się ma do sertaliny.. za tydzień będzie 20mg z tego co mówił psychiatra.

Już rozumiem. Myślałam, że jeden Ci przepisał 50, a drugi 10 sertraliny :)
Strzeż mnie jak źrenicy oka, Ukryj mnie w cieniu swych skrzydeł
Psalm 17,8

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 25 lip 2013, 18:27
tiktalk, mnie sertralina również nie bardzo pomagała na lęk społeczny. Brałem 100mg przez 5 miesięcy, plus mnóstwo różnych leków, jak Depakine, buspiron, risperidon i inne. Najlepiej jednak, choć absolutnie nie iealnie, jest na wenli. Zamierzam trzymać się tego leku jak najdłużej, mimo że nie jest łatwo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez cala w trawie 25 lip 2013, 21:28
mi serta nasiliła lęki i agorafobie......wenela sie sprawdza

przez tiktalk 26 lip 2013, 17:49
beladin, może i tak ale już byłem na dawkach od 50 do 200 mg później schodziłem do 75 mg i znowu do 150mg i nie widzę za bardzo różnicy między tymi dawkami poza jednym że moje serducho nie lubi nadmiaru serotoniny i noradrenaliny (wenlafaksyny i well też już testowałem) a lęki i samopoczucie na tych dawkach takie same - teraz już mam pewność dwa razy sprawdzałem i dwa razy na wysokich dawkach sertry miałem nieprzyjemne kołatanie ;/ schodzę obecnie do 75 mg może nawet 50 mg. I zamieniam mirtę na mianse - dwa dni na niej i jest lepiej z lękami ale faktycznie osłabienie jest większe niż po mirtorze

przez miko84 26 lip 2013, 18:43
tiktalk 30 mg mianseryny to mała dawka, ona nie jest porównywalna do 30 mg mirtazapiny. Już bardziej 60 mg, maks mianseryny to 90 mg ale często stosowane są dawki wyższe. Mianseryna jak już pisałem jest lepszym lekiem do wzmocnienia działania SSRI. Zamiast podbijać dawkę SSRI możesz spróbować zwiększać mianserynę.
miko84

przez monapayne 28 lip 2013, 15:19
Czy mi wrócidawna osobowość? Ta z emocjami? Chcę mieć neurozę kocham ją, prosze odpowiedzcie, błagam.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez miko84 29 lip 2013, 08:04
Wróci, tylko potrzeba czasu. Jeśli objawy choroby będą Cię dalej męczyć to powinnaś spróbować leków które nie zmienią Twoich emocji i osobowości, np. mirtazapiny lub wellbutrinu.
miko84

przez monapayne 29 lip 2013, 10:46
Ja nie miałam nigdy żadnej choroby. Po prostu mm głupią rodzinę. Głupią. Nie pomagali mi w problemach, a teraz się ciesza, bo jestem bezwolnym zombie. Nie dam się, najwyżej będę brać amfe.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez tiktalk 29 lip 2013, 15:07
no i chyba popełniłem byka :/ zacząłem przygodę z sertraliną od 50 mg i było świetnie jak sobie przypominam ale chciałem dobić do 150-200 mg żeby sprawdzić ten delikatny wychwyt dopaminy i tak zwiększałem, na każdej nastepnej dawce w górę przez chwilę czułem się dobrze a później robiło się gorzej więc myślałem że więcej będzie znowu lepiej a było po krótkim czasie źle ;/ teraz zszedłem do 50 mg i zaczynam odżywać czuje spokój i taką jakby gładkość :)
następna dawka do wypróbowania na 25 mg. W sumie jak sobie przypominam to 75 mg wenlafaksyny wystarczało mi na całkiem fajny stan bez lękowy a różnica miedzy sertrą a wenlą jeśli chodzi o wychwyt serotoniny jest spora.
miko84, jak to dokładnie wygląda? wyliczyłem że to może być nawet 40 razy więcej od wenli to jest możliwe?

przez ladywind 29 lip 2013, 15:15
robotnica, skoro byłas w szpitalu, teraz piszesz, że czujesz się jak zombie, znaczy że jednak jesteś chora. Bo dobrze czująca się osoba nie pisze np. o braku uczuć. Dlatego zastanów się najpierw nad lekami, a nie idąc na skróty i zaczynać od amfy :pirate:
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Tańczący z lękami 29 lip 2013, 17:45
tiktalk, niestety ssri to kupa, bo powodują u wielu osób przykre skutki uboczne, ale jednak coś tam niosą w postaci zwiększenia ilości serotoniny, która może być kluczowa. Na skutki uboczne dobra jest mirta, miansa i lamo. Podobnie jak Ty kiedyś zmniejszyłem sertę z 75 mg do 25mg ( a nie byłem wówczas na żadnym innym leku) i oczywiście przez ponad miesiąc czułem się zaje.iście, a później coraz gorzej. Trzeba bacznie się obserwować i jak przez 2 tyg będzie gorzej od razu wracać do większej dawki ssri.
Poza tym nie wierzę, żeby wenla była 40 razy słabsza od serty w zakresie serotoniny przy tej samej dawce czyli np 50mg wenli i 50mg serotoniny. Nie znam siły "K= coś tam coś tam", ale intuicyjnie obstawiałbym, że może 1,5 razy słabiej działa na serotoninę, nie wiem...
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez monapayne 29 lip 2013, 18:26
ladywind, jaja sobie robisz? przecież piszę, że teraz nie mam uczać. PO lekach

Sortuj wg