SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Ferdynand k 24 lip 2013, 19:24
po 25mg sertry nie powinno dać efektu żadnego
jakbyś nie brała wcale
chyba masz depersonalizację i wkręcasz sobie ten brak uczuć :roll: albo coś podobnego
tak mają nerwicowcy
Naczelny Użyszkodnik

przez khaleesi 24 lip 2013, 19:25
ladywind, bo to chyba normalne w NN te stany wszystkie. Mam podobnie
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez monapayne 24 lip 2013, 19:30
ja mam przez psychiatrę stwierdzone mieszane zaburzenia osbowości ef coś tam. mam taki wypis ze szpitala, gdzie główna i podstawowa podstawa (grafomanię też mam po tych lekach ;p ) leczenia to psychoterapia... ale nerwicę pewnie też mam i depresję, nie taką klasyczną, jak ktoś bez zab. osobowości... ale ja mam tak, że jestem bardzo emocjonalna ogólnie (teraz nie)... ale dużo płakałam wcześniej i się denerwowałam - np. tym, że jestem chora, coć ak hipochondira, albo tym, ze czegoś nie zdążę - tak bardzo się denerwowałam i bałam wszystkiego, że aż byłam bardzo nerwowa i podatna na mini urojenia. poza tym miałam też zbyt wybujałą wyobraźnię. też mam to w wypisie. że dziwaczny sposób bycia czy jakoś tak mi napisali. brakuje mi jednak tego wszystkiego. lęku mi też brakuje, bo on mnie przynajmniej jakos emocjonował, dopingował. bo ja ogólnie mam duży temperament i jestem trochę choleryk, ale też i neurotyk.

ja biorę 25 mg od tygodnia, wcześniej brałam 50 mg. czy waga ma wpływ na to jaki lek przyjmujemy? ja ważę 42 kg. myślisz, że wtedy te 25 mg nie będzie działało?
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 24 lip 2013, 19:33
U mnie np jest spłycenie uczuć. Mam wrażenie, że krzywda zwierząt ludzi nie robi na mnie wrażenia takiego jak kiedyś no ot zdarzyło się. Czasem też myślę czy to nie kolejna natrętna myśl innego typu.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Ferdynand k 24 lip 2013, 19:47
42 kg to i tak nic nie dawka
pewno masz niedowagę bo nerwica depresja to łaknienie na 0 :bezradny:
Naczelny Użyszkodnik

przez miko84 24 lip 2013, 20:08
robotnica tak jak ktoś pisał, jeśli masz NN to wkręcasz sobie dużo rzeczy i potrzebne są wyższe dawki. Ale jeśli skarżysz się na spłycenie uczuć to pewnie się już przyzwyczaiłaś do tego swojego "ja" i może być Ci trudno z niego zrezygnować. Wiedz, że nie zawsze to nasze byłe "ja" było zdrowe i normalne. Na spłycenie uczuć to może wellbutrin, jakiś neuroleptyk w małej dawce na pobudzenie dopaminy. Leki trójpierścieniowe (poza klomipraminą), mianseryna/mirtazapina działają inaczej niż sertralina którą bierzesz. Jest sporo rodzajów leków i nie wszystkie działają jak SSRI i nie wszystkie będą spłycać emocje.
miko84

przez monapayne 24 lip 2013, 20:35
wykończony, no ja tak ważę a jem dwa obiady... nie mogę coś przytyć, choć już 2 miechy się nie denerwuję...

miko84, ale ja już nie chcę leków. to ja wolę być już chora. przynajmniej warte wiersze pisałam. teraz nie mam o czym pisać, bo nic nie czuję. NN nie mam. mam prędzej nerwicę lękową. ale to prawda, wiele rzeczy potrafiłam sobie wkręcić, ale niektóre były pozytywne. np. czułam kiedyś muzykę i film, a teraz nie.
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez tiktalk 24 lip 2013, 21:04
miko84, piszesz o przewadze mianseryny nad mirta jeśli chodzi o blokadę 5ht2c - z jakiego powodu wybrałeś mirtę? u ciebie to się nie sprawdzą czy miansa w twoim przypadku ma więcej uboków?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez ladywind 24 lip 2013, 21:07
psyche. napisał(a):ladywind, bo to chyba normalne w NN te stany wszystkie. Mam podobnie

Myślę że tak
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Kalebx3 24 lip 2013, 21:09
miko84, ale ja już nie chcę leków. to ja wolę być już chora. przynajmniej warte wiersze pisałam. teraz nie mam o czym pisać, bo nic nie czuję.
Robotnica
Świat przeżyje bez Twojej poezji , gorzej będzie z Tobą jak dalej zaczniesz brnąć bez leków w otchłań lęków , nerwic itd.
Może zmień lek ,przy którym będziesz mogła pisać , nie tyle o swoich dołkach , ale o tym jak z nich wesolo się wychodzi ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez monapayne 24 lip 2013, 22:10
Kalebx3, nie miałam nerwicy lękowej. miewalam lęki, ale bliżej mi do choleryka, neurotyka, ale nie lękowca. ja bez poezji nie przeżyję.

przez miko84 25 lip 2013, 08:25
tiktalk mirta nadaje się do monoterapii, mianseryna wtedy bardziej osłabia, przynajmniej u mnie. Jeśli zaś chodzi o wzmocnienie działania SSRI to tylko mianseryna, bo tu musi być silny antagonizm 5-HT2c. A mianseryna jest znacznie silniejsza od mirty w tym względzie. Widzę, że stosujesz mirtę do sertry, i jak się sprawdza? Tak jak piszę, jeśli czegoś będzie brakować to możesz jeszcze spróbować mianseryny zamiast mirty.
miko84

przez tiktalk 25 lip 2013, 08:39
miko84, sprawdza się dobrze nie ma osłabienia jest lekki napęd, ze mną jest tak że ja przez wiele lat byłem właśnie na mono z mirtą i chwaliłem ale chciałem mocniej zadziałać na lęki. Mam w szafce opakowanie mianseryny będę się starał zobaczyć różnicę :) a jak ma się sprawa z tym antagonizmem 5ht2c a libido? czy silniejszy będzie lepszym antidotum na essessrajowe kastrowanie?
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez miko84 25 lip 2013, 08:42
I dużą różnicę odczułeś po dodaniu sertraliny do mirty jeśli chodzi o lęki i depresję? Jeśli chodzi o antagonizm 5-HT2c to im większy tym lepsze libido, bo to agonizm tych receptorów przez SSRI je obniża.
miko84

Sortuj wg