SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 24 lip 2013, 15:54
Ale już sertralina jest bardzo często przepisywana z wellbutrinem i doczekała się swojej nazwy "welloft".
miko84

przez monapayne 24 lip 2013, 17:12
miko84, tysiąc razy bardziej wolalabym już czuć niepozytywne emocje, niż nie czuć ich wcale... biorę ten lek prawie 2 miesiące... czy to bardzo długo? kiedy wróci mój 'zły' nastrój? proszę o pomoc...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez Samjuż 24 lip 2013, 17:18
@Robotnica myślę że spokój trupa ustąpi ci po kilku miesiącach brania, będziesz wyciszona bez efektu pustej skorupy, u mnie tak było. Poczekaj.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez monapayne 24 lip 2013, 17:27
nie chcę czekać, życie leci. było lepiej przed, przynajmniej czułam, że jestem sobą. tak bardzo ufałam w leki, myślałam, że będę szczęśliwa, a okazuje się, że byłam szczęśliwa mając depresję i nerwicę...
może ja nie potrzebuję leków? może byłam zdrowa, a po prostu przez trudną sytuację życiową tak zareagowałam,...

dopiero teraz mam prawdziwe myśli samobójcze, dopiero teraz bym to zrobiła. jak już się zawiodłam na psychiatrach. na lekach. siedzę i ciągle się uśmiecham. przecież to nie ja. ja chcę żyć - płakać i śmiać się, a nie być jak sztuczna lalka.

mam wrażenie, że mnie oszukano. najpierw było mi super po lekach, ale teraz to już nie ejst super. wszystko olewam i mam w d...
chyba nie o to chodzi w tym wszystkim...
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"

przez miko84 24 lip 2013, 17:47
Ile razy zmieniałaś leki zanim uznałaś, że ich nie potrzebujesz?
miko84

przez khaleesi 24 lip 2013, 18:03
Biorę Sertraline z Depakine i jest ok. Sertralina w dawce 150mg a Depakine w dawce 300 mg. Wcześniej Sertraline w dawce 200 mg + Tegretol i pogłębiło schizy. Tak po miesiącu zażywania zorientowałam się, że coś z tym Tegretolem nie gra więc odstawiłam i wróciłam do samego Sertraline 200 mg ale guzik dawało. Rok zażywania i nic nie polepszało się. Lekarz dopisał z powrotem Depakine i dopiero powoli pomalutku ustępuje. Nie wiem ci lekarze chyba się uczą na pacjentach
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez monapayne 24 lip 2013, 18:17
miko84, zero razy.Dopiero drugi miesiąc biorę sertralinę, setragen. to mój pierwszy w życiu lek tego typu. na początku działało ok, jak byłam w szpitalu, dlatego już tam nie jestem. potem byłam kontrolnie u psychiatry. dałam 100 zł, pogadałam trochę, on mądrze się popatrzył i przepisał mi lek na padaczkę i chad, choć mówił, że to nie jest aż taki lek jak piszą, mówił że jest ok... ten lek przepisał mi do tego setragenu... szczęśliwa wybiegłam, myślałam, że to jakiś fajny lek... ale potem poczytałam ulotkę, jaka to chemia jest... i teraz moja opinia się diametralnie zmieniła. poza tym chyba mam skutki uboczne. czuję się jakbym nie była sobą, do tego te sny. i brak weny... brak wyobraźni, brak uczuc.

właściwie to obecnie żyję tylko w snach.

przez miko84 24 lip 2013, 18:49
Powinnaś o tym opowiedzieć lekarzowi, może by dołożył jakiś lek uzupełniający działanie sertraliny, np mianserynę? :D
miko84

przez monapayne 24 lip 2013, 18:57
to powiedzialam. mam lek na padaczkę = super. nie biorę go nawet, nie mam zamairu się truć... ile leków jeszcze niby mam brać...

przez khaleesi 24 lip 2013, 19:10
robotnica, Musisz miec lek na padaczkę obok sertagenu bo on wzmacnia działanie leku.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Ferdynand k 24 lip 2013, 19:12
a co masz na padaczkę?
Naczelny Użyszkodnik

przez monapayne 24 lip 2013, 19:14
no, ja już wolę chyba mieć natrętne myśli i tak dalej... na prawdę smutno się czuje po tych lekach. ale to smutno w takim sensie, że nawet nie mogę być smutna. robot.
ja się bardzo zawsze obawiałam leków. ale jak już byłam w szpitalu to już chciałam bardzo sobie pomóc i mówię - ok, to wezmę sertralinę, będzie super. było na początku świetnie. bardzo. ale teraz już nie. zakupiłam ten lek na padaczkę... ale jak patrzę na te piguły... jak przeczytałam, ze to na chad... to stwierdziłam, ze skoro mam 50 mg sertraliny i czuje się gorzej po sertralinie to nie było chyba ze mną aż tak źle...

brakuje mi moich 'schiz' i i ntensywnych odczuć. zawsze wiele czułam. a teraz nawet nie czuje, ze kocham chlopaka. nic nie czuje i mi z tym bardzo zle. juz wole ciagle plakac i byl zła ... a mój psychiatra to chyba tego nie rozumie...

jeśli ktoś z Was tak miał to proszę napiszcie, czy to minie jak odstawię leki... już bior,ę 25 mg sertraliny... bo ja się panicznie boję, że nie będę taka jak kiedyś... już wolę się męczyć ze swoim charakterem, ale przynajmniej być żywa... ja wiem, że się nie powinno odstawiać leków samemu... ale ja też mam jakieś poglądy na życie - tj. nie chcę aż tyle leków brać... nie lubię leków. chemi... boję się tego. mam hipochondrię, ale lubię ją w sumie...

na padaczkę mam chyba jakiś lek na 'Z', nie pamiętam, a teraz nie mam go przy sobie... pigułki takie ciemnopomaranczowe... duże

przez Siding Spring 24 lip 2013, 19:18
Ja bym na Twoim miejscu odlozyl. Im dluzej bedziesz brala ten syf tym dluzej bedziesz dochodzic do siebie po odstawce.

przez ladywind 24 lip 2013, 19:23
robotnica, masz stwierdzona nn przez psychiatre ? Jeśli tak to musisz wiedzieć że w tej nerwicy należy brać większe dawki leku i poprawa następuje po dłuższym czasie ,czesto 3 do domu6 miesięcy ,wiem to od psychiatry. Co do uczuć to też mam uczucie jakbym je straciła
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg