SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez miko84 24 lip 2013, 13:55
Bezimienna123 ale zryty lekarz za przeproszeniem. Proponuje Ci zmianę lekarza i to szybko. Lepsza jako dodatek do serotoninowców od mirty jest mianseryna, bo jest silniejszym antagonistą 5-HT2c. Mianseryna plus jakiś SSRI i mogłabyś spokojnie brać wellbutrin, albo nawet by nie było go potrzeby brać bo to połączenie by zadziałało.
Ostatnio edytowano 24 lip 2013, 14:05 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 13:59
miko84, na mnie mianseryna źle działała, podobnie jak po wellu zwiększyły mi się lęki i to dużo bardziej niż po wellbutrinie :/
do tego lekarza poszłam pierwszy raz, wydawał się spoko, ale jak widać ma inną wizję świata. I dlatego chyba w jakiejś desperacji to wypróbuję, bo nie wiem już co mam innego zrobić. Jeden lekarz wypisuje mi tą miksturę toksycznych bromków i każe pić mi to codziennie i to w dzień :/ a drugi wypisuje ten chlorprotixen, co za lekarze :/ no nic, chyba będę musiała pójść do jeszcze jednego

nie dość, że czekałam 1,5 godziny, bo było opóźnienie, to jeszcze do tego straciłam czasu tyle opowiadając od nowa całą historię i nawet normalnego SSRI nie mogę dostać
CórkaNocy

przez Ferdynand k 24 lip 2013, 14:03
zgadzam się z miko
chlor to głupi pomysł
miałem neurolep inny niż chlor o szerszym dział antydepr
i g..... wielkie bo brak dopaminy
tobie dopa pomaga a nor rozpier....
więc przy wellbutrinie jak zmniejszysz dopaminę tym do zera
za to nor będzie dalej cię nakręcać więc będą napady złości i lęku
między totalnym zzombieniem :roll:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 24 lip 2013, 14:04
Bezimienna123 a stosowałaś ją razem z jakimś SSRI? On postąpił wg zasady: "pacjenta który ma własne zdanie co do leczenia i sugeruje coś lekarzowi trzeba spacyfikować lekiem przeciwpsychotycznym" :mrgreen: . A no właśnie jak już kolega wyżej wspomniał, jaki jest sens brania leku który zwiększa dopaminę z lekiem który ją blokuje?
Ostatnio edytowano 24 lip 2013, 14:06 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 14:06
miko84, nie, jedynie solo. Ale teraz nie mam żadnych SSRI w domu prócz paroksetyny przeterminowanej.
CórkaNocy

przez miko84 24 lip 2013, 14:07
No właśnie ten lek solo a z SSRI to dwa zupełnie inne leki. I nie chodzi głównie o działanie mianseryny ale o jej wzmocnienie działania SSRI. W moim mieście 99% lekarzy wyczaiło połączenie mianseryny z SSRI jako bardzo skuteczne i w większości przypadków je przepisuje.
Ostatnio edytowano 24 lip 2013, 14:08 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 14:08
wykończony, właśnie wiem, że to głupota, bo po co mam rano dodawać dopaminy a wieczorem ją obniżać :/ ja nie mogę, ale co poradzę, to nie ja wypisuje recepty, tylko lekarz i muszę się zdać na jego wizję

-- 24 lip 2013, 13:09 --

miko84, być może tak to wtedy działa, ale nic z tym w tej chwili nie zrobię
CórkaNocy

przez Ferdynand k 24 lip 2013, 14:11
a może SARI+well ?
Naczelny Użyszkodnik

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 14:12
wykończony, trazodon? też się pytałam jego o to i powiedział, że da mi tylko to a trazodonu nie :/ a nie mam tego w domu, bo nigdy nie brałam go
CórkaNocy

przez Ferdynand k 24 lip 2013, 14:21
a to najlepszy pomysł bo wychwyt zwrotny zmniejsza i do tego
receptorowy w jednym jeszcze coś na anhedonię
well/concentra i gotowe
Naczelny Użyszkodnik

przez miko84 24 lip 2013, 14:55
Moim zdaniem trazodon jest dużo słabszym wyjściem niż SSRI+mianseryna. Tranzodon to bardzo słaby SRI i bardzo słaby, wręcz nikły antagonista 5-HT2c. Brałem kiedyś dawno trazodon i uważam ten lek za daremny. Ale wiadomo, co człowiek to inna odpowiedź na lek.

Trazodon: 5-HT2C receptor antagonist Ki = 192 nm,
Mianseryna: 5-HT2c receptor antagonist Ki = 3.56 nm

porównanie siły trazodonu na wychwyt zwrotny serotoniny z SSRI to ok 160 nm (trazodon) i ok 0.02 - 5.6 (SSRI)
miko84

przez monapayne 24 lip 2013, 15:39
cześć,

byłam w szpitalu psychiatrycznym w tym roku, bo byłam ciągle spieta i tak nerwowa, że już nie wierzyłam w poprawę swojego stanu, ciągle musiałąm coś robić, stwierdzono mi nerwicę i leki i mieszane zab.osobowości. mam 20 lat.

podawali mi najpierw hydroksyzyne, a potem właśnie sertagen.

brałam te leki miesiąc, czułam poprawę po 3 tygodniach. teraz już minie drugi miesiąc, a ja niedawno obniżyłam lek. najpierw 50 mg mi dawali,a s ama obniżyłam krojąc tabletkę do 70% jej wielkości a teraz biorę połówkę. czyli 25 mg.

zrobilam to dlatego, że odczuwam brak uczuć. niby się cieszę, ale czuję się jakby bez mocy, bez własnego zdania i nie mogę się zdenerwować. mam bardzo realistyczne sny, to aż trochę męczy. ogólnie to czuję jakbym nie była sobą, nie miała nad sobą kontroli. brakuje mi życia tak jakby. a jednocześnie jestem zdenerwowana. ciągle bym spała. czuję się jakbym nie miała wyobraźni, a wcześniej przed braniem to miałam jej aż za nadto., ale przynajmniej miałam wene- dużo pisałam i dużo czytałam, marzyłam, mnóstwo filmów lubiłam oglądać, interesowało mnie to, a teraz to czysty pragmatyzm we mnie.

jestem śpiąca i budzę się w nocy taka jakby bezsenność, bo mam też z tym trudność - za zasypianiem...

hmmm... co jeszcze... z dobrych skutków to, że np. życie mnie nie męczy, wszystko jest takie normalne i proste. ale za to mała intensywność odczuwania.

i zero fantazji. seksualnych także.

i mam pytanie - czy osobowość może się trwale zmienić po tych lekach? boję się, że już nie powrócę do siebie. już wolałam jak było źle niż żeby było nijako... czuję się jak robot

pozdrawiam, sylvia
"Słowo trauma z greki oznacza ranę, a wie pan jak jest sen po niemiecku? Traum. Rany rodzą potwory"
was: robot

przez miko84 24 lip 2013, 15:44
Wrócisz do stanu przed brania leków, ale problemy mogą wrócić także. Być może po dłuższym czasie brania odczucia o których mówisz by wróciły. Być może nie. Są różne kombinacje leków które mogłyby Ci pomóc bez tłumienia pozytywnych emocji. To co osiągnęłaś po leku można nazwać niepełną remisją, nie jest to pełne wyleczenie Twojego stanu, ale myślę, że nie warto rezygnować całkowicie z farmakologii bo może Ci ona pomóc. Być może potrzebujesz innych leków.
miko84

przez CórkaNocy 24 lip 2013, 15:52
miko84, a tak poza tym to ten esci wchodzi w bardzo istotne interakcje z wellbutrinem :/ więc może z tego powodu nie chcą mi go przepisać. Cóż, chyba pozostaje wypróbować ten chlorprothixen albo siedzieć w ciemnych czterech literach nadal albo jedno i drugie.
CórkaNocy

Sortuj wg