SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Siding Spring 14 lip 2013, 13:18
No ale biorac tyle lekow nie jestes wstanie ocenic ktory rzeczywiscie dziala. Ja na pewno bede trzymal sie z dala od serotoninowcow co znacznie zaweza pole poszukiwan leków..obecnie testuje sam metylofenidat. Lekarz Ci przepisal czy raczej dzialales na wlasne reke jezeli chodzi o zalatiwenie metylo?

Zero dzialania jakiegokolwiek na tych lekach?

przez Marek1977 14 lip 2013, 15:31
na własną ręke
Conscientia est, necesse est

przez tiktalk 14 lip 2013, 16:36
lubudubu, ty chyba nie bierzesz psychotropów coś sie zmieniło? metylo fajnie działa ale ja bym skończył paczkeę w parę dni, 70 mg w dwa dni to za dużo
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 14 lip 2013, 16:51
lubudubu, jak się Tobie sprawuje metylo póki co? Jakie dawki bierzesz?
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Siding Spring 14 lip 2013, 18:58
ja biore 10 mg szybko uwalnianej. W ogole ostatnio troche odhamowalem sie dzieki temu lekowi. A po czesci czuje ze koszmar ssri w koncu mnie opuszcza na stale ..po 3 latach prawie..czujecie?

dzisiaj wlasciwie wzielem 20 mg...i zrobilem 40 km rowerem plus 10 km bieganie i cwiczenia rozciagajace...zaczelem o siebie dbac. W tydzien schudlem 5 kilo:). A chce jeszcze 10. (obecnie 85 kg przy wzroscie 180cm). Metylo, bupropion to zupelnie inna polka lekow. Na nich czlowiek potrafi poczuc ze zyje. Mam nadzieje ze sie w koncu "odblokuje" na stale.

Nie wierzcie lekarzom w to ze 2tyg i spokojnie skutki ssri schodza z czlowieka. Ja po 5 latach żarcia ssri i 3 lata po odstawieniu ciagle czuje te anhedonia polekowa ale juz tylko w malym stopniu . Obym mogl w koncu napisac ze czuje remisje.

przez depas 15 lip 2013, 17:19
To fajnie że metylo Ci pomaga, oby tak dalej. Myślę że dzieje się tak dlatego że nie bierzesz już w tym momencie żadnych innych leków, jak SSRI czy inne antydepy, także masz czyste, niezakłucone działanie metylo. Ja niedawno spróbowałem tego leku po raz pierwszy, i mam mieszane uczucia, za bardzo nawet mnie 10mg szybkouwalnielnej wykopało. W kierunku nadmiernego pobudzenia, napięcia i lęków, tyle że ja biorę regularnie 150mg wenli, która podobnie jak metylo działa również na noradrenalinę, stąd zapewne to nienaturalne fizyczne pobudzenie. Ogólnie fajnie mi się bierze metylo, byle było to w domu, kiedy nie muszę się obawiać interakcji z innymi ludźmi i miejsc publicznych. Niestety, dopóki będę brał wenlę, metylo może być dla mnie jedynie rekreacyjnym dodatkiem, co samo w sobie nie jest wcale takie złe :)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Marek1977 15 lip 2013, 18:48
Trzeci dzień na zestawie 300mg sertraliny 3x10mg buspironu,200mg amisulprydu oraz 100mg 5HTP.Narazie mam wrażenie że jem cukierki,zobacze co będzie za tydzień -dwa.

przez beladin 15 lip 2013, 19:27
Marek1977, A na jaki dokładnie efekt terapeutyczny liczysz?
beladin

przez Siding Spring 15 lip 2013, 19:34
depas

No otoz to. Inna sprawa oceniac dzialanie leku kiedy juz sie cos bierze a inna sprawa na "czysto". Temu wyraznie czuje dzialanie metylo. Przypuszczam ze na ssri niespecjalnie bym cos poczul..Jak dobrze zrozumialem metylo mialo na Ciebie wyrazny wplyw tak? Pobudzalo nienaturalnie tak i nic po za tym? Silna stymulacja bez wyraznego wplywu na nastroj?

Marek

No wlasnie na jaki efekt liczysz..

przez Uciekinier 15 lip 2013, 19:45
Zoloft, Citabax, może ktoś napisać po krótce, bo nie wiem który wykupić. Oba chyba nie za silne hm?
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez depas 15 lip 2013, 19:52
lubudubu, metylo brane z (chcąc nie chcąc) wenlafaksyną miało na mnie bardzo wyraźny wpływ, ogromne pobudzenie, przyśpieszone bicie serca, szczękościsk, napięcie mięśni, ogólne pobudzenie i lęk. Plus mega wzmożona potliwość. Czyli generalnie wszystkie (prawie) skutki zażycia amfetaminy, bez euforii i tego typu doznań. Jestem pewien że byłoby inaczej, to znaczy lepiej gdybym nie jadł wenli, no ale niestety, biorę i metylo strasznie wzmaga noradrenalinowe jej działanie. Ale jak pisałem, w takim zestawie, okazyjnie brane metylo sprawdza się całkiem nieźle jako używka, mimo że doznania są odrobinę zbyt intensywne. Reasumując, jak dla mnie, albo wenlafaksyna, albo metylo. Razem nie da rady. Podobnie miałem biorąc bupropion, sam jeszcze dawał radę, ale po włączeniu wenli było nie do wytrzymania.

-- 15 lip 2013, 19:55 --

THJ_nw, oba z tych leków to silne SSRI, zwłaszcza Zoloft. Bynajmniej nie są to "słabe" leki... I pamiętaj że ogromnie dużo zależy od dawki.

-- 15 lip 2013, 19:57 --

A jeśli chodzi o nastrój z metylo to początkowo wyraźna zwyżka, świetne samopoczucie, stopniowo ustępujące zbytniemu pobudzeniu i lękom - ewidentnie wina noradrenaliny, czyli wenla się kłania.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Siding Spring 15 lip 2013, 19:58
Tez w sumie mam podobne doswiadczenia z metylo. Taki amfetaminowy szal. Jak ktos nie moze wstac z lozka to metylo moze czlowieka z niego wyciagnac. Na pewno pobudzi i da sile do pracy ...ale sa oczywiscie tego minusy...

No i przy uprawianiu sportu metylo dziala cuda. Ale to raczej normalne na stymulantach ze czlowiek ma wiecej sily/werwy i ma lepsze osiagi...No ale zawodowi sportowcy tego brac by nie mogli bo wiadomo ze bo testy na amfetamine wyszlby pozytywne.

Z wenla sobie nie wyobrazam brania tego leku. Wykonczylbym sie albo serce by padlo . Tak mysle.

No ale po metylo nie ma jakos specjalnie poprawy nastroju..w stylu optumsityczne patrzenie na zycie, zmniejszenie anhedonii. Raczej taki zastrzyk energii tu i teraz.

przez Uciekinier 15 lip 2013, 20:09
THJ_nw, oba z tych leków to silne SSRI, zwłaszcza Zoloft. Bynajmniej nie są to "słabe" leki... I pamiętaj że ogromnie dużo zależy od dawki.

No, tak faktycznie zależy od dawki, a napisałem nie za silne, bo Citabax mam tylko 10mg na dzień, a Zoloft 50mg/dzień. Nie wiem co brać..
Trudno to zrozumieć
Lecz nic nie daje siły by żyć
Jakaś misterna część
W konstrukcji zdarzeń
Pękła

przez Marek1977 15 lip 2013, 20:16
Liczę na stłumienie ZOK i poprawę nastroju.

Sortuj wg