SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez nobody25 16 cze 2013, 18:15
brałem, brałem mitrazapine (miansegen) to przytyłem po niej 30kg, moje problemy właśnie natury psychicznej są związane właśnie z moim wyglądem(tzn jest to jeden z wielu powodów), więc takie leki odpadaają, po triticco które brałem ponad rok czasu spałem świetnie, tylko że doszło do tego że nie rozumiałem wogóle nic, tzn nie mogłem się skupić chociażby na czytaniu czego kolwiek, obejrzeniu filmu itp, więc odstawiłem. Miko84, a co polecasz jeszcze na głęboki sen, bo w zasadzie po hydro śpię, tylko że tak jak pisałem długotrwałe branie powoduje ociężały mózg... A pramolan w połączeniu z setraliną by się sprawdził ?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez miko84 16 cze 2013, 19:45
Może się sprawdzić. Jeszcze doxepina ale to też zamulacz. Mianseryna z SSRI działa inaczej niż sama.
miko84

przez nobody25 16 cze 2013, 21:20
czytałem na stronie ministerstwa zdrowia, że jak połącze pramolan z setraliną to może wystąpić efekt serotoninowy, trochę się tego obawiam, dzisiaj zacząłem brać setralinę i nie ukrywam że jak pojechałem na basen to nie wiedziałem za bardzo czy to jest jezioro czy rzeka czy gdzie ja jestem haha, ale taka lekka rytka, też jest wskazana, przynajmniej coś się dzieje....

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 23:51
nobody25, bez przesady. takie rzeczy piszą na wyrost, żeby się zabezpieczyć. A pramolan nie jest aż takim mocnym lekiem, miksuje się dużo gorsze rzeczy i nic się nie dzieje. np. ja biorę trzy leki, z czego niby mirta ma interakcje z wenlą a wenli z well to już w ogóle nie powinno się podawać. jakimś zespołem ser. straszą, drgawkami, krwawieniami, wzrostem stężenia leku, a ja biorę to i funkcjonuję normalnie, nic mi się nie dzieje. A wmawiać to można sobie dużo. Jak jeszcze zamiast wellbutrinu brałam chyba 5 leków, bo jeszcze fluanxol i coaxil i piracetam, to wkręcałam sobie, że coś mi się dzieje, bo jednego dnia kręciło mi się w głowie, miałam rozpalone policzki. Ale skupiłam się na jakimś zajęciu i zapomniałam o tym :P więc nie ma czego się brać, nie takie mixy się w psychiatrii stosuje
CórkaNocy

przez nobody25 17 cze 2013, 11:51
póki co już dzisiaj czuję się lepiej po asentrze niż wczoraj, wczoraj to była masakra, dzisiaj jest lekkie pobudzenie i ciekawość wszystkiego. Mam nadzieję że najgorsze mam już za sobą. Na noc hydroksyzyna, Bezimienna123, a ty brałaś setralinę? i co do tego ?

przez CórkaNocy 17 cze 2013, 12:12
nobody25, kiedyś tam sertralinę brałam i wówczas nic do tego. Ani odrobinę mi nie pomogła, no może trochę na lęki, ale na nastrój w ogóle.
CórkaNocy

przez Tańczący z lękami 17 cze 2013, 14:06
Marek1977, miko84, jeśli nawet przy niewielkim zwiększeniu SSRI, np. o ćwiartkę tabsy występuje u mnie z czasem (np po 2tygodniach) akatyzja to czy to może się wiązać z dopaminą - jej brakiem? Czy branie choliny w formie suplementu może pogorszyć u mnie sprawę?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez nobody25 17 cze 2013, 16:19
miko84 a ty podczas brania setraliny jak się czułeś? ja brałem seronil i zauważam że działanie jest bardzo podobne. Niestety gdy drugi raz zacząłem brać seronil nie działał na mnie zbyt dobrze. Po setralinie mam jadłowstręt, i trochę lęki i niepokój, no ale to dopiero 2 dzień, czy u siebie również zauważyłeś podobne symptomy ?

przez miko84 17 cze 2013, 17:31
Tak, to norma, nasilenie lęków i obniżenie apetytu, ale to mija z czasem.
miko84

przez nobody25 17 cze 2013, 17:44
po jakim czasie tak mniej więcej to przechodzi? a swoją drogą, jak u Ciebie z apetytem było jak brałeś setralinę i mianserynę; a jak bez setraliny?

przez Marek1977 17 cze 2013, 19:06
Tańczący z lękami akatyzja zwykle występuje podczas stosowania wysokich dawek nauroleptyków lub SSRI ,czasem też nadmierna stymulacja NA może się do tego przyczynić;u mnie akatyzja wystąpiła gdy brałem fluanxol w niskich dawkach wespół z sertraliną-winowajcę tego stanu upatruję w blokadzie DA przez neuroleptyk.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 18 cze 2013, 07:44
nobody25 razem mianseryna z sertraliną apetyt jest w miarę normalny, na samej mianserynie trochę zwiększony.
miko84

przez nobody25 18 cze 2013, 12:05
miko84 w zasadzie powiem Ci że ja nawet na setralinie mam apetyt podwyższony, wynika to bardziej z zajadania problemów które są u mnie w głowie. Nie chce ryzykować mianseryny. Kiedy brałem ją razem z seronilem(który poniekąd również zmniejsza łaknienie ) przytyłem 30 kg i wyglądałem jak zawodnik SUmo, do tego mam problemy hormonalne (guz przysadki mózgowej) i często nie wiem sam, czy to moja psychika siadła czy to na tle hormonalnym.

-- 18 cze 2013, 13:03 --

nobody25 napisał(a):miko84 w zasadzie powiem Ci że ja nawet na setralinie mam apetyt podwyższony, wynika to bardziej z zajadania problemów które są u mnie w głowie. Nie chce ryzykować mianseryny. Kiedy brałem ją razem z seronilem(który poniekąd również zmniejsza łaknienie ) przytyłem 30 kg i wyglądałem jak zawodnik SUmo, do tego mam problemy hormonalne (guz przysadki mózgowej) i często nie wiem sam, czy to moja psychika siadła czy hormony

przez Dziwne 18 cze 2013, 14:49
czy cytryna w dużych ilościach, 1 dziennie może wpływać na działanie sertraliny ? Pytam bo grejpfruta nie można, a są to chyba podobne owoce :lol:

Sortuj wg