SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Siding Spring 15 cze 2013, 12:33
Moze i dawaly tylko ze za slaby efekt. Stad moje pytanie

przez Marek1977 15 cze 2013, 12:36
lubudubu miko84 z neuroleptyków biorę fluanxol jednak w dawkach które indukują wydzielanie dopaminy,ja jednak już na tak niską dawkę tego leku reagowałem akatyzją stąd zapewne zaordynowano mi pridinol. Zdiagnozowano u mnie nerwicę .Na oddziale jest super,fajni ludzie,psychoterapia grupowa i indywidualna.Prowadzący lekarz uznał że potrzebuje zarówno 5HT jak i DA.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 15 cze 2013, 12:55
Mądre podejście lekarza. Oby tylko fluanxol z czasem nie przestał działać :?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marek1977 15 cze 2013, 17:32
Pridinol jako lek antagonista receptora muskarynowego M2 reguluje transmisje dopaminergiczną,jednym z objawów "nieporządanych" :?: jest euforia.
Conscientia est, necesse est

przez miko84 15 cze 2013, 18:08
To normalne skoro acetylocholina jest w kontrze do dopaminy. Leki antagonizujące receptory acetylocholiny mogą powodować uwalnianie dopaminy - stąd możliwa euforia.
miko84

przez nobody25 15 cze 2013, 23:15
wiadomo że mianseryna powoduje straszny apetyt, wilczy głód, czy w połączeniu z setraliną jest podobnie?
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez tiktalk 15 cze 2013, 23:28
nic to nie zmienia, jeśli już to na samym początku możesz czuć mega apetyt ale z czasem powinno wrócić do normy, tak było u mnie ale ja biorę poza sertra mirte która podnosi apetyt. Myślę że z czasem ten odmienny sposób działania sertraliny i mianseryny spowoduje że apetyt się unormuje chociaż dalej godzinę po mirtazapinie czuje mega cisnienie na jedzonko
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez miko84 16 cze 2013, 09:18
Sertralina początkowo obniża u mnie apetyt, mianseryna zwiększa, więc działanie się wyrównuje. Z czasem działanie obniżające apetyt sertraliny mija i zostaje działanie podwyższające mianseryny, więc trzeba się kontrolować.
miko84

przez nobody25 16 cze 2013, 10:19
miko84 tak przeglądałem twoje wypowiedzi i powiem Ci że jestem na teraz bardziej pewny tego co ty piszesz niż to co mówiła mi Pani psychiatra, tzn śmiejąc mi się w twarz jak jej powiedziałem że po długotrwałym stosowaniu triticco mam ogromne problemy z koncentracją. Teraz zaczynam brać setralinę. Po mianserynie przytyłem rok temu 30 kg, generalnie po triticco problemy z koncetracją, brałem już fluoksytynę, konkretnie seronil, teraz staram się lecieć na hydroksyzynie, ale zaczynam się po niej czuć nie ciekawie, tzn ciężkość, ospałość, brak motywacji, co byście mogli polecić

przez beladin 16 cze 2013, 12:43
nobody25, Ona to pewnie ani razu nie była psychicznie chora i ani jednego antydepresanta nie jadła, to skąd może niby wiedzieć, no nie?! :P
beladin

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 13:41
nobody25, na te objawy możesz spróbować na początek wenlafaksynę.
CórkaNocy

przez nobody25 16 cze 2013, 14:36
wenlafaksynę też brałem, generalnie chodziło by ni coś na noc, żeby się uspokoić i spać

przez miko84 16 cze 2013, 14:45
nobody25 musisz albo przeczekać, przetrwać objawy uboczne sertraliny, które miną po czasie, albo na noc ratować się właśnie triticco/mianseryną albo benzo - ale tego nie polecam bo uzależniają. No i pozostaje jeszcze ta nieszczęsna hydrokryzyna, która właśnie otumiana i osłabia. Te leki na sen mają taki minus, że osłabiają, powodują ciężkość, więc musisz się zdecydować co ważniejsze - głęboki i długi sen czy osłabienie i ociężałość. Sertralina (i inne SSRI) po czasie zaczyna działać na sen, tylko początki są najtrudniejsze.

Co do lekarzy to niestety u większości uczucie empatii nie występuje.
miko84

przez CórkaNocy 16 cze 2013, 14:57
nobody25, a mirtazapine brałeś? lub trazodon, mianserynę. To pomaga łatwiej zasnąć, ale potem rano ma się ''kaca'' i ciężko podnieść się z łóżka
CórkaNocy

Sortuj wg