SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez Samjuż 12 cze 2013, 21:01
Najlepiej wpływa na nastrój tabletka z kodeiną i pół xanaxu :)

przez Dziwne 13 cze 2013, 14:16
Samjuż napisał(a):Najlepiej wpływa na nastrój tabletka z kodeiną i pół xanaxu :)

Syropek na kaszel, powiadasz :lol: :lol:

przez Keji 13 cze 2013, 22:48
Odstawiłam Zoloft. Spuściłam piguły do kibla pod wpływem emocji. Było fajnie, nie miałam tylu ataków paniki, nie czułam lęku tak bardzo, nie miałam natręctw, ale jednocześnie to w połączeniu z diametralnie wysokim poziomem agresji i drażliwości wskutek brania zepsuło mi ostatnie parę miesięcy życia. Poszłam w skrajność, zrobiłam okrutnie głupie rzeczy, prawie zawaliłam szkołę i narobiłam sobie okropnej opinii wśród wszystkich. Brałam 75 mg, więc nagłe odstawienie (nie polecam) ma swoje skutki. Dziś zaliczyłam pierwszy od paru miesięcy atak paniki na lekcji, które niegdyś były zmorą mojego życia i paraliżowały mnie na każdym kroku. Wróciło zatem. Na pewno w lipcu będę kombinować ze słabszymi środkami. Czuję się jakbym nagle znowu stała się sobą; cichą, zalęknioną, nękaną paniką. Po pierwszym tygodniu od odstawienia jestem zmęczona, mam zawroty głowy, jestem nieco poza światem, na okrągło bym jadła, mówić do mnie jak do słupa. Ciekawa jestem, kiedy to minie.
Keji

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Samjuż 13 cze 2013, 23:00
A może trzeba było zejść na mniejsza dawkę np 25 mg.

przez tiktalk 14 cze 2013, 01:07
dla mnie lek idealny zero uboków w ciągu 10 dni wszedłem z 50 mg do 150 mg. Libido na tip top napęd i tłumienie lęków. Wiele jest komentarzy na temat jednoczesnego działania serotoniny i dopaminy że to idealne połączenie na depresje. Ja walczę z lękami również z tym społecznym i to jest strzał w dziesiątke.
Wychwyt dopaminy sertry nie jest mały, ja go czułem od 100mg
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

przez miko84 14 cze 2013, 10:37
Sertralina sama działa zupełnie inaczej niż brana z mirtazapiną/mianseryną.
miko84

przez CórkaNocy 14 cze 2013, 10:41
Keji, tak to jest, że leki przykrywają często tylko na chwilę, na okres ich brania, to co na co dzień nas dręczy najbardziej. Powodują lekkie zobojętnienie emocjonalne, wyciszenie lęków,ale często efekt ten jest niestety tymczasowy - po odstawieniu wszystko wraca. Dlatego lepiej na lekach pobyć jakiś czas, ewentualnie zmniejszyć dawkę a nie raptownie odstawiać.
CórkaNocy

przez Dziwne 14 cze 2013, 19:02
mam takie pytanko :lol: czy olanzapina w dawce 10 mg wieczorem, może zmniejszać działanie sertraliny czy raczej wspiera ? :smile:

przez miko84 14 cze 2013, 20:19
Wspiera, bo to tak jak mianseryna/mirtazapina antagonista 5-HT2c. No ale do tego antagonista receptorów dopaminy, więc jaki będzie bilans ciężko powiedzieć.

-- 15 cze 2013, 09:38 --

Dodaję sertralinę bo tak się nie da funkcjonować na samej mianserynie - rano nie mogę wstać (nie ma mowy o wcześniejszym wstawaniu) i jest taka ogromna słabość, ciężkość kończyn, słabość mięśni, że nie da się żyć. Jednak SSRI z całymi ich skutkami ubocznymi pozwalają normalnie i aktywnie funkcjonować (u mnie najsilniej zwiększa energię i likwiduje senność sertralina).

Z mianseryny nie rezygnuje i będę brał obydwa leki, bo mianseryna w połączeniu z SSRI wzmacnia działanie SSRI.
miko84

przez Marek1977 15 cze 2013, 10:49
biorę sertraline w dawce 50 mg od 3 tygodni,bez efektu,dziś zwiększyłem dawkę do 100mg.Minimalne dawki terapeutyczne SSRI(np.sertraliny 50 mg,paroksetyny 20 mg itd) odpowiadają 90% skuteczności dawki maksymalnej.
Conscientia est, necesse est

przez Siding Spring 15 cze 2013, 10:53
bupriopon i agomelatyna nic nie daly? Zero jakichkolwiek efektow? Bo chyba pisales ze po wellbutrinie cos tam drgnelo w kwestii uczuc.

przez Marek1977 15 cze 2013, 10:55
Jestem w szpitalu na oddziale nerwic,biorę sertralinę 50mg,fluanxol 3x0,5 mg oraz ciekawą substancję Pridinol.
Conscientia est, necesse est

przez Siding Spring 15 cze 2013, 10:57
Odp?

przez miko84 15 cze 2013, 12:18
Pridinol dostajesz bo dostajesz neuroleptyk i boją się efektów parkinsonowskich - napięcia mięśni i diskinez...

lubudubu skoro wylądował na oddziale leczenia nerwic tzn. że poprzednie leki niewiele dały.
miko84

Sortuj wg